Προς το περιεχόμενο

Οργή και αντικείμενα κατά του Γ. Νταλάρα..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

τραγουδησε στο κλειστό γυμναστήριο Γ. Κακούρης, το οποιο φανταζομαι ειναι δημοσιος χωρος.

 

και τον οποιο φανταζομαι του τον παραχωρησε  η ΕΚΛΕΓΜΕΝΗ ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΑΡΧΗ του...μεροκαματιαρικου Ιλιου (αν ομως ο δημαρχος σας βγηκε με..πραξικοπημα ειμαι μαζι σου καλα εκανε ο λαος και τα εσπασε... ::)) δεν  νομιζω να μπουκαρε στο χωρο με την..Πορσε του και να εκανε καταληψη...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 99
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν είμαι φαν του Νταλάρα. Είδα το βίντεο και μ' έπιασε απερίγραπτη λύπη. Το ότι συνέχισε να τραγουδάει και φέρθηκε ψύχραιμα, φυσικά και δεν είναι εγωισμός. Είναι αξιοπρέπεια, σεβασμός προς αυτούς που πήγαν να τον ακούσουν και τσαμπουκάς λαϊκού ανθρώπου που έχει πάθει και πολύ χειρότερα και δε φοβάται. Εν αντιθέσει με τους 2-3 που ανέβηκαν στη σκηνή για ξύλο και ΦΥΣΙΚΑ φορούσαν κράνη και κουκούλες.

 

Παρόλα αυτά, επιμένω. Η οργή υπάρχει και δεν ξεχωρίζει τα ξερά απ' τα χλωρά ούτε μελετά τις μεθόδους με τις οποίες θα εκδηλωθεί.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Δεν τραγουδησε ουτε σε μαγαζι ουτε σε σταδιο.... τραγουδησε στο κλειστό γυμναστήριο Γ. Κακούρης, το οποιο φανταζομαι ειναι δημοσιος χωρος. Δεν νομιζω να ρωτησε κανεις τους μεροκαματιαρηδες κατοικους στο Ιλιον αν εχουν ορεξη να καπηλευτει ο Νταλαρας το χωρο τους στον οποιο θα μπορουσαν να κανουν τη γυμναστικη ή την τσαρκα τους. Δεν πηγαν να τον ακουσουν.... ΠΗΓΕ να τον ακουσουν με το ΣΤΑΝΙΟ.... ;D ;D

Σαν τον Αυτιά μιλάς............... και επιχειρηματολογείς.

Ξανασκέψου το.

Αν δεν μπορείς, να σε βοηθήσω.

Η χρήση δημοσίων κτιρίων δεν γίνεται με καθημερινό λαϊκό δημοψήφισμα αλλά μέσω αυτών που γενικώς ας αποκαλέσουμε "διαχειριστική αρχή".

 

edit: Με πρόλαβε ο SF.....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Για να μην κάνετε υποθέσεις.

Ο Δήμαρχος βγήκε στην TV. Είπε ότι ο Δήμος διοργάνωσε τη συναυλία. 1500 άτομα «καραγούσταραν» και ήρθαν 50 και...... (εδώ άρχιζε να τους κράζει)…αυτά από την ανταπόκριση της TV. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί βρε πουλάκι μου το κάνεις αυτό στον εαυτό σου; Δηλαδή κρίμα πρώτα για 'σένα και μετά για εμάς όλους τους υπόλοιπους. Μακριά απ' το κόκκινο κουμπί.

 

Δεν θα το εκανα ποτε αυτο στον ευατο μου. Ομως δικαιολογω και καταλαβαινω αυτους που το κανανε.

 

Όταν γιουχαρε ο κόσμος τις παραστάσεις που δεν του αρεσαν στην Αρχαία Ελλαδα την εποχή του Αριστοφάνη ήταν πράξη "ειλικρινής" και ενδειξη "πολιτισμόυ". Οταν γιουχάρουν εναν "καλλιτεχνη" σημερα ειναι βαρβαροι και μειοψηφιες.

 

Μπάτε να γιομίσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν γιουχαρε ο κόσμος τις παραστάσεις που δεν του αρεσαν στην Αρχαία Ελλαδα την εποχή του Αριστοφάνη ήταν πράξη "ειλικρινής" και ενδειξη "πολιτισμόυ". Οταν γιουχάρουν εναν "καλλιτεχνη" σημερα ειναι βαρβαροι και μειοψηφιες.

 

http://wikimapia.org/8010242/el/%CE%91%CF%81%CF%84%CE%AD%CE%BC%CE%B9%CE%B4%CE%B1-%CE%9B%CE%BF%CF%8D%CF%84%CF%83%CE%B1

 

http://el.wiktionary.org/wiki/%CE%B2%CE%BF%CF%8D%CF%81%CF%84%CF%83%CE%B1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν γιουχαρε ο κόσμος τις παραστάσεις που δεν του αρεσαν στην Αρχαία Ελλαδα την εποχή του Αριστοφάνη ήταν πράξη "ειλικρινής" και ενδειξη "πολιτισμόυ". Οταν γιουχάρουν εναν "καλλιτεχνη" σημερα ειναι βαρβαροι και μειοψηφιες.

 

Από την πόρτα σου περνώ και τηγανίζεις ψάρια, πέτα μου ένα κεφτέ, ωχ το μάτι μου.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Και τι περιμενετε δηλαδη? Να ρωτησουνε οι αρχες τους κατοικους αν εχουν ορεξη να ακουσουν τον Νταλαρα? αυτον που τασσεται υπερ του μνημονιου αλλα κανει συναυλιες αλληλεγγυης κατα του μνημονιου? Τι φανταζεστε οτι θα ελεγε ο κοσμακης

αν τον ρωτουσανε? Φυσικα θα τον εστελνε στο διαολο και γι αυτο και ΔΕΝ ρωτανε τον κοσμακη αλλα του το επιβαλλουνε. Και τελικα οταν Ο ΛΑΟΣ αντιδραει στην κοροιδια βαφτιζουμε τον ιδιο το λαο μια μειοψηφια τραμπουκων!

 

αυτη η ασκηση σας βγαινει?

 

Κι ακομα δεν μου απαντησε κανεις αν θα συνεχιζε να τραγουδαει μετα το γιαουρτωμα!

 

 

Για να μην κάνετε υποθέσεις.

Ο Δήμαρχος βγήκε στην TV. Είπε ότι ο Δήμος διοργάνωσε τη συναυλία. 1500 άτομα «καραγούσταραν» και ήρθαν 50 και...... (εδώ άρχιζε να τους κράζει)…αυτά από την ανταπόκριση της TV. ;D

 

  Και τι περιμενες να πει ο δημαρχος δηλαδη?  ;D ;D ;D

 

 

 

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

 

   Και τι περιμενες να πει ο δημαρχος δηλαδη?   ;D ;D ;D

 

 

 

 

Εγώ; Τίποτα. Κατά λάθος τον πέτυχα στο ζάππιγκ και είπα να συνεισφέρω. ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου