Προς το περιεχόμενο

Επιλογή κάρτας ήχου στα 300-350 ευρώ.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Xαίρετε :)

 

Ψάχνω να βρω μια κάρτα ήχου γύρω στα 300-350 ευρώ,καινούργια η μεταχειρισμένη. Το πιο σημαντικό για μένα είναι η ποιότητα των converters .

Τι προτείνεται ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηχογράφηση, mixing, mastering.

Ο υπόλοιπος εξοπλισμός μου αποτελείται από έναν mac pro με logic studio 9, focal cms 40 και λοιπά πλήκτρα έγχορδα και μικρόφωνα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω να βρω μια κάρτα ήχου γύρω στα 300-350 ευρώ,καινούργια η μεταχειρισμένη. Το πιο σημαντικό για μένα είναι η ποιότητα των converters .

Τι προτείνεται ?

...δε θέλω να πάρω από εξωτερικό, θέλω πρώτα να τη δοκιμάσω, θέλω να είναι στη περιοχή μου, θέλω να είναι κόκκινη...

Γράψε τότε ακριβώς τι θέλεις και μετά μπές στις αγγελίες του Νοiz ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...δε θέλω να πάρω από εξωτερικό, θέλω πρώτα να τη δοκιμάσω, θέλω να είναι στη περιοχή μου, θέλω να είναι κόκκινη...

Γράψε τότε ακριβώς τι θέλεις και μετά μπές στις αγγελίες του Νοiz ;)

 

Xaxaxa, ναι έχεις δίκιο . Η αλήθεια είναι ότι άμα πάρω μεταχειρισμένη θα ήθελα να είναι από Ελλάδα έτσι ώστε να μπορέσω να τη δω . Δεν έχω πρόβλημα με τις αγορές από το εξωτερικό αρκεί να είναι από κάποιο site όπως τον θωμαήν.

Ως αναφορά τα χαρακτηριστικά που με ενδιαφέρουν περισσότερο είναι το converion να είναι όσο καλύτερο γίνετε και ιδιαιτερα το DA στάδιο . Δε με ενδιαφέρει πόσες ΙΟ θα έχει κάρτα αρκεί να οι inputs να μην είναι λιγότερες από δυο . Ένα τελευταίο που θα με ενδιέφερε αλλα όχι απαραίτητα θα ήταν να έχει και rca έτσι ώστε να μπορώ να τη συνδέω με το hifi μου και να μη χρειαστεί να προμηθευτώ επιπλέον dac.

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα τελευταίο που θα με ενδιέφερε αλλα όχι απαραίτητα θα ήταν να έχει και rca έτσι ώστε να μπορώ να τη συνδέω με το hifi μου και να μη χρειαστεί να προμηθευτώ επιπλέον dac.

 

Τα 1/8" & 1/4" jacks μπορούν εύκολα και οικονομικά να μετατραπούν σε RCA με τον κατάλληλο αντάπτορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 1/8" & 1/4" jacks μπορούν εύκολα και οικονομικά να μετατραπούν σε RCA με τον κατάλληλο αντάπτορα

 

τότε τα 4 output θα μου είναι απαραίτητα για να χω σύγχρονος συνδεδεμένο και ενισχυτή και monitor.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου