Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για κάρτα ήχου (ηχογράφηση πολλών οργάνων)


Mz412

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλορίζικια  ;)

 

Με τα Windows 7 ( 64 or not)  τα πάνε καλά τελικά οι m audio; Γιατί πήρε το μάτι μου κάμποσα horror stories  ???

 

Εχω την profire 610 με windows 7 x64 και δεν εχω κανενα προβλημα.Το μονο που μπορω να χαρακτηρισω προβλημα στους drivers ειναι οτι μετα απο αναστολη λειτουργιας η καρτα δεν λειτουργει...αλλα την ανοιγοκλεινεις,ενεργοποιειται και παλι ο driver και τερμα η υποθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα Windows 7 ( 64 or not)  τα πάνε καλά τελικά οι m audio; Γιατί πήρε το μάτι μου κάμποσα horror stories  Huh?

Καλά horror stories έχουν παίξει κατα καιρούς για την Fast Track Pro και μάλιστα για άλλα λειτουργικά, οπότε προσωπικά κρατάω μια επιφύλαξη!Εγώ με Vista δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής!Όπου να ναι θα την δοκιμάσω και σε περιβάλλον Windows 7(32 και 64) οπότε αν είναι θα παραθέσω και εντυπώσεις!

 

Το μονο που μπορω να χαρακτηρισω προβλημα στους drivers ειναι οτι μετα απο αναστολη λειτουργιας η καρτα δεν λειτουργει...αλλα την ανοιγοκλεινεις,ενεργοποιειται και παλι ο driver και τερμα η υποθεση.

Αυτό κάπου το διάβασα πρόσφατα και για κάποια άλλη κάρτα αλλά δεν θυμάμαι που και για ποια κάρτα ήταν...Προσωπικά δεν το έχω παρατηρήσει γιατί δεν αφήνω ποτέ τον υπολογιστή να κάνει αναστολή λειτουργίας, αλλά είναι σίγουρα θέμα driver;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν θα μπορούσε να είναι κάτι άλλο,στην πραγματικότητα δεν αποτελεί πρόβλημα...τωρα αν πει καποιος κομπιουτερας οτι είναι κακος οιωνός για κάποιο μελοντικό bug εν ώρα λειτουργίας τοτε την κάτσαμε...Αλλα δεν νομίζω γιατι μετα απο αναστολή νομίζω όλοι οι drivers περιφερειακών απενεργοποιούνται.Ένα κλείσιμο/ανοιγμα απαιτείται...σιγα,στην τελική η maudio στις καρτες ηχου της έχει υποστήριξη,βγαζει κατα καιρούς drivers αν χρειαστει κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα Windows 7 ( 64 or not)  τα πάνε καλά τελικά οι m audio; Γιατί πήρε το μάτι μου κάμποσα horror stories  ???

 

μια χαρα τα πανε (ΠΟΤΕ αλλωστε οι m audio δεν ειχαν προβλημα με τα windows ισα ισα ηταν και ειναι απο τις πλεον απροβληματιστες καρτες σε θεματα drivers & compatibility   ) η αρχαια FW410 που χρησιμοποιω δουλευει καλυτερα απο ποτε με τα windows 7.  

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου