Προς το περιεχόμενο

Μάριος Παραδείσης - ΕΦΑΓΕΣ Χ -


Marios Paradisis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφτό τι σου λέει ρε μάγκα Περικλή και TSotir (μια και μιλάμε για φυλακές). Φιάλε άπειρε λέμε!

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 94
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Τώρα τ' άκουσα. Στο τέλος του 2ου κομματιού υπάρχει φοβερό πανηγυριώτικο echo. Mου θύμησε τη "χρυσή" εποχή μου. :D΄

Ένοχος-ς-ς-ς-ς-ς-ς-ς-ς-ς-ς-ς.

Απορώ με εσένα  APOS που είσαι ψείρας και σκληρός.  :o

 

Στο 1:10 (και στις επόμενες επωδούς) το κομμάτι ("το ένοχος") στιχουργικά «πάσχει» από άποψη Ουσιαστικού Ποινικού Δικαίου.  ;D ;D ;D

Λέει:

«….και η ισόβια φυλακή μου…...»

Όταν μιλάμε για ισόβια , μιλάμε για «Κάθειρξη» :P. Η φυλάκιση είναι μέχρι 5 έτη.  ;D ;D

 

@LK

ΣΦΥΡΑΩ, ΑΛΛΑ ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ. ΕΚΕΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΣΑ ΜΠΑΛΛΑΚΙΑ ΘΑ ΜΑΖΕΨΕΤΕ.

 

:P :P ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορώ με εσένα  APOS που είσαι ψείρας και σκληρός.  :o

Έχω μαλακώσει, απλά το echo μου έφερε αναμνήσεις από τότε που είχα τσακωθεί με τη τραγουδιάρα, επειδή στο κομμάτι "Στον επόμενο τόνο" της Κωνσταντίνας (που είχα κουραστεί να βγάλω το σόλο) αυτή έμπαινε πριν τελειώσω και ήθελε να μ' απολύσει. :D

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφτό τι σου λέει ρε μάγκα Περικλή και TSotir (μια και μιλάμε για φυλακές). Φιάλε άπειρε λέμε!

 

Πιασε εδω ρε μαγκα τον υμνο, και προσεξε στο 2:04 πως κλεινει το μπουζουκι το σολο του κλαρινου για να βαλει τη φωνη.

Πε μου ποιος ειναι αυτος ο ρουφιανης ο θεος ο μπουζουκης να παω να ριξω δυο προσκηνηματα ρε μαγκα μου....  ;D .....να ουμ!

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ανέβασα το θέμα για να γελάσετε εσείς οι υπόλοιποι αλλά τελικά εγώ έχω λιώσει με όλα τα χαβαλετζίδικα σχόλια!!  ;D ;D

 

fusiongtr πέθανα με το σχόλιο σου αλλά το κομμάτι της Πίτσας που έβαλες είναι πράγματι για μεγάλα καψίματα!

 

LK, δικαίως με διόρθωσες για την τυπική λεπτομέρια αλλά το κομμάτι μου μιλάει για το δικαστήριο ΤΗΣ ΖΩΗΣ και ουχί το κανονικόν (σε τάπωσα έτσι;  ;D)

 

Αλλά αφού απ' ότι φαίνεται είσαι του κλάδου νομίζω θα εκτίμησες τον στίχο "δηλώνω ένοχος μπροστά στο δικαστήριο, της αθωότητας αρνούμαι το τεκμήριο" χαχα (ακόμη γελάω κάθε φορά που το ακούω κι ας το έγραψα εγώ!)

 

@Marios

 

Τώρα που λύσαμε τις παρεξηγήσεις, ας ανοίξουμε μια νέα (;D): Όταν γράφεις εννοείς ότι ο ακροατής δεν επηρεάζεται από το περιβάλλον, μέρος του οποίου αποτελεί ο καλλιτέχνης-δημιουργός? Είναι αδύνατο να μάθουμε σε κάποιον να του αρέσει ο Κιάμος ή η κλασσική μουσική με τα κατάλληλα ερεθίσματα (hint: η επανάληψη του ρεφραίν στα 'σκυλάδικα' παραπέμπει σε συνδυασμό με την ονομασία σε γνωστό πείραμα του pavlov) ? Ή το τί αρέσει σε κάποιον τελικά εξαρτάται από μόνο από βιολογικά χαρακτηριστικά (το dna στο οποίο αναφέρεσαι)?

 

Δεν θέλω να το βαρύνω με άλλη σοβαρή συζήτηση, έχω ξυπνήσει απ' τις 6μιση, οπότε θα σου πω απλά οτι φυσικά και το περιβάλλον και τα ερεθίσματα του επιρρεάζουν τις μουσικές μας επιλογές, γι αυτό κι εκτός του dna αναφέρω και τον παράγοντα "ψυχισμό" που δεν είναι βιολογικός (ως επί το πλείστον) παράγων αλλά απόρροια των πειβαλλοντικών ερεθισμάτων. Ελπίζω να σε κάλυψα, και για ό,τι άλλο είμαι πάντα εδώ και μου αρέσει ο διάλογος!

 

Καλό βράδυ σε όλους και ευχαριστώ για τα σχόλια, κυρίως για τα αστεία!!

www.youtube.com/user/MariosParadisis

www.neocymatics.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

θα εκτίμησες τον στίχο "δηλώνω ένοχος μπροστά στο δικαστήριο, της αθωότητας αρνούμαι το τεκμήριο" χαχα (ακόμη γελάω κάθε φορά που το ακούω κι ας το έγραψα εγώ!)

 

Αυτό πραγματικά ήταν αρτιότατο. Και στιχουργικά και δικονομικά. ;D ;D

 

RESPECT!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ανέβασα το θέμα για να γελάσετε εσείς οι υπόλοιποι αλλά τελικά εγώ έχω λιώσει με όλα τα χαβαλετζίδικα σχόλια!!  ;D ;D

 

fusiongtr πέθανα με το σχόλιο σου αλλά το κομμάτι της Πίτσας που έβαλες είναι πράγματι για μεγάλα καψίματα!

Εγώ πάλι διαβλέπω ότι έχεις αυτό το κάτι που κάνει αυτά τα κομμάτια να ξεχωρίζουν! Δηλαδή ο Φοίβος πχ τι παραπάνω έχει εκτός από cone?

Στίχοι Λ.Π. λέει. Οι δικοί σου μια χαρά είναι!

Μπράβο Μάριε, συνέχισέ το κι ας είναι για πλάκα. Εγώ άλλα πράγματα ακούω βέβαια, αλλά δεν έχει σημασία. Υπάρχει μια κουλτούρα εδώ που ζω (που δεν μου αρέσει βέβαια), και δείχνεις ότι μπορείς να την διαχειριστείς πολύ καλά (έστω και για πλάκα).

By the way, φωνάρα η Πίτσα, και με ψυχή τεράστια.

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εγώ πάλι διαβλέπω ότι έχεις αυτό το κάτι που κάνει αυτά τα κομμάτια να ξεχωρίζουν! Δηλαδή ο Φοίβος πχ τι παραπάνω έχει από cone?

Στίχοι Λ.Π. λέει. Οι δικοί σου μια χαρά είναι!

Μπράβο Μάριε, συνέχισέ το κι ας είναι για πλάκα. Εγώ άλλα πράγματα ακούω βέβαια, αλλά δεν έχει σημασία. Υπάρχει μια κουλτούρα εδώ που ζω (που δεν μου αρέσει βέβαια), και δείχνεις ότι μπορείς να την διαχειριστείς πολύ καλά (έστω και για πλάκα).

 

 

Καλά ρε αλήτη.

Μας post-άρεις Πίτσα Παπαδοπούλου.

Παρατάω να ούμε τη δουλειά που κάνω, βάζω τσίβας και ακούω…….και μετά αρχίζεις και μιλάς σοβαρά;;;;

Καλά δεν παίζεσαι λέμε απατεώνα. ΕΝΟΧΟΣ ρε!  ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ρε αλήτη.

Μας post-άρεις Πίτσα Παπαδοπούλου.

Παρατάω να ούμε τη δουλειά που κάνω, βάζω τσίβας και ακούω…….

Είσαι θεός φίλε, και εγώ το ίδιο έκανα με ταπεινή πέρδικα που μου βρέθηκε εύκαιρη! ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου