Προς το περιεχόμενο

Software-Εξομοιωσης ενισχυτων χωρις cubase ή εξωτερικη καρτα


Miltos23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα!

 

Δυστυχως δεν βρηκα καποιο καλυτερο τιτλο για το θεμα μου..

 

Εχω ενα φιλο μπατιρη και αντι για ενισχυτη θελει να παιζει κιθαρα στον υπολογιστη.

Δεν θα αναφερθω στα ηχεια, μονιτορ κλπ ειναι δικο του θεμα τι θα κανει.

 

Θελει να συνδεει την κιθαρα στο input της Οnboard καρτας ηχου, να ανοιγει ενα προγραμμα και να παιζει κιθαρα.

Υπαρχει τετοιο προγραμμα?

Ξερω οτι για τα vst θελει να ανοιξεις το cubase και να το φορτωσεις, νομιζω οτι ξερω οτι στο pod farm πρεπει ναχεις καρτα ηχου της line 6,  υπαρχει κατι οπως τα παραπανω που να τον καλυψει για μελετη?

 

 

 

ομως να μην μπλεξει με αγορα εξωτερικης καρτας ηχου (το pod far

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα ρεεεεεε! πωπω ρομπα εγινα... :o γιατι νομιζα οτι αυτα ηθελαν cubase!

 

Ευχαριστω πολυ φιλε μου!!

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα!

 

Δυστυχως δεν βρηκα καποιο καλυτερο τιτλο για το θεμα μου..

 

Εχω ενα φιλο μπατιρη και αντι για ενισχυτη θελει να παιζει κιθαρα στον υπολογιστη.

Δεν θα αναφερθω στα ηχεια, μονιτορ κλπ ειναι δικο του θεμα τι θα κανει.

 

Θελει να συνδεει την κιθαρα στο input της Οnboard καρτας ηχου, να ανοιγει ενα προγραμμα και να παιζει κιθαρα.

Υπαρχει τετοιο προγραμμα?

Ξερω οτι για τα vst θελει να ανοιξεις το cubase και να το φορτωσεις, νομιζω οτι ξερω οτι στο pod farm πρεπει ναχεις καρτα ηχου της line 6,  υπαρχει κατι οπως τα παραπανω που να τον καλυψει για μελετη?

 

 

 

ομως να μην μπλεξει με αγορα εξωτερικης καρτας ηχου (το pod far

 

Υπαρχει και η τελειως δωρεαν λυση.Κατεβαζει to Audacity που ειναι free και το Αudacity vst enabler που θα του επιτρεπει να τρεχει τα vst που θελει.Και επειδη ολα τα παραπανω(Amplitude,waves,overloud,pod farm) κτλ κτλ ειναι πολυ καλα αλλα οχι free μπορει να χρησιμοποιησει εξισου καλα και free δωρεαν virtual ενισχυτακια πεταλια κτλ κτλ. Με μια βολτα στο http://www.guitarampmodeling.com/ θα βρει οτιδηποτε θελει για να ξεκινησει ακομα και τωρα.Βεβαια καλο θα ηταν να παρει μια φτηνη εξωτερικη usb καρτουλα για αυτη τη δουλεια...αλλα και με 0 ευρω οπως βλεπεις την κανει την δουλεια του...ειδικα για μελετη και τα σχετικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου