Προς το περιεχόμενο

Η νέα γενιά και το hardcore ;)


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

   Συγνωμη τωρα, τραγουδι το λες αυτο?  :P :P :P

1. Δεν το υποστήριξα συνθετικά και δεν συζητάμε αυτό.

2. Σίγουρα είσαι πάνω από 12.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  1.  Παντως το συγκεκριμενο βιντεο δε χρειαζεται να το συζητησουμε καν....

 

  2.  Η ηλικια μου? Ναι,ειμαι 37 αλλα ξερω πως αισθανονται τα παιδια. ΑΛΛΑ αλλο το παιδιαστικο,αλλο το παιδικο χαζοχαρουμενο, αλλο το κοριτσιστικο - αγοριστικο εφηβικο, ολα αυτα οκ, δεν εχω κανενα προβλημα κι ισα ισα χαιρομαι πως ταυτιζονται τα πιτσιρικια.... Κι αλλο αυτο το ξεμωραμενο βιντεο .... αυτος που την εβαλε να το κανει αυτο θελει να κανει τη μικρη να μεγαλιζει με το στανιο!   Γι αυτο ειναι οντως ελεεινο το συγκεκριμενο βιντεο.... γιατι το καημενο το κοριτσακι - που δε φταιει σε τιποτα! - προκειμενου να ικανοποιησει αυτο τον "κυριο" προσπαθει να κανει κατι που δεν της παει καθολου! Δεν ειναι ο εαυτος της.... και το αποτελεσμα το βλεπουμε.

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη αρχιζει και ξεφευγει η συζητηση (γιατι ουτε αν αρεσει στο κοριτσακι ξερουμε,ουτε αν ο πατερας την αναγκασε ξερουμε,...) το μονο που μπορουμε να αναλυσουμε ειναι αν ειναι σωστη η εκθεση του κοριτσακιου στο σωληνα μπορουμε να πουμε...παρομοιο βιντεο αν ηθελε κ γουσταρε το παιδι μου θα το εκανα κ εγω,το θεμα ειναι αν θα το δημοσιοποιουσα...επισης το βιντεο δεν δειχνει ερασιτεχνικο πραγμα που με κανει να πιστευω οτι δεν εγινε 'αθωα'....δεν πιστευω οτι ο πατερας αναγκασε το παιδι απλα το εκμεταλλευεται ισως...!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Προς santso 4:

Δεν απευθύνεται στην ηλικία σου το βίντεο αλλά σε παιδιά.

 

Η άποψη σου όσο και η δική μου για το καλλιτεχνικό αποτέλεσμα είναι αδιάφορη στο συγκεκριμένο κοινό.

 

Δυστυχώς ή ευτυχώς δεν χρειάζεται άδεια ή δίπλωμα για να γεννήσεις και να μεγαλώσεις παιδιά. Γι αυτό και η άποψη σου, όσο και η δική μου για το τι είναι πρέπον και ηθικό για το παιδί του καθενός (εφόσον δεν κάνει κάτι ενάντια στο νόμο) είναι επίσης αδιάφορη. Οι γονείς είναι υπεύθυνοι για τα παιδιά τους μέχρι την ενηλικίωση.

 

Προσωπικά μπορεί να μην έβγαζα το παιδί μου στο "κλαρί" αλλά ο κόσμος είναι γεμάτος παραδείγματα καθωσπρέπει γονιών που μεγαλώνουν τα παιδιά τους με διαφορετικές αξίες από τις δικές μου. Είναι μεγάλος ο ντουνιάς και δεν μου πέφτει λόγος.

Live and let live!

 

Η κουβέντα πάντως τσουλάει πέρα απο το μουσικό της θέμα. Αν συνεχιστεί θα πρέπει να τεμαχιστεί και να φύγει από την κατηγορία Μουσική και Μουσικοί.

Ας προσπαθήσουμε μια φορά να μείνουμε στο θέμα του OP.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρόθεση, όταν μάλιστα παραπέμπει και στο σποραδικό χιούμορ/σάτιρα κλπ., είναι εντελώς διαφορετική από όταν εμποτίζεται ένα παιδικό μυαλουδάκι με έννοιες όπως της εμπορευματοποίησης από τόσο τρυφερή ηλικία, ειδικά μάλιστα στην Αμερική που είναι διάσημη για την αρνητική παράδοση στην αλλοτρίωση των παιδιών τέτοιας ηλικίας, με πολλούς γονείς να τα βλέπουν σαν πηγή εισοδήματος, φήμης και πρεστίζ/αυτοεπιβεβαίωσης, τρέχοντάς τα με μανία σε κάθε λογής καλλιστεία, διαγωνισμούς, talent shows κλπ., με την ανάλογη κάκιστη ψυχολογική πίεση για διάκριση. Hardly "politically correct", έτσι δεν είναι Ray?

 

Όχι. Δεν είναι. Αντίθετα. Έτσι όπως θέτεις το θέμα, ουσιαστικά, με το να συμπεραίνεις ότι εμποτίζεται το μυαλουδάκι του παιδιού με ένα σωρό κακά - τα οποία φαντάζομαι συμπεραίνεις από μόνος σου καθώς κανείς μας νομίζω δεν είναι σε θέση να γνωρίζει τι συμβαίνει στην οικογένεια του δημιουργού του βίντεο - θεμελιώνεις το politically correct του προβλήματος που ουσιαστικά πάντα δημιουργεί θέμα εκ του μη όντος.

 

Εκεί που βλέπεις εσυ όλα αυτά, εγώ βλέπω ένα παιδάκι που το χαίρεται το ίδιο, και διασκεδάζει και τους θεατές του βίντεο - ιδίως εκεί που λέει "let's open up this pit" και ένα σωρό χνουδωτά ζωάκια κάνουν mosh πάνω στο τραμπολίνο, γέλασα και φώναξα τη γυναίκα μου και την κόρη μου - περίπου ίδιας ηλικίας με το κοριτσάκι - να το δούνε.

 

Η κουβέντα πάντως τσουλάει πέρα απο το μουσικό της θέμα. Αν συνεχιστεί θα πρέπει να τεμαχιστεί και να φύγει από την κατηγορία Μουσική και Μουσικοί.

Ας προσπαθήσουμε μια φορά να μείνουμε στο θέμα του OP.

 

Εγώ πάντως, αν θυμάμαι καλά, το έβαλα στην Παιδική Χαρά.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως παιδια με το youtube δεν ασχολουμαι εκτενως ωστε να κατανοω το πως προωθει το ταδε βιντεο κτλ μεσω featured λειτουργιων κτλ. απλα μπαινω, κανω search και βλεπω βιντεακια that's all.

 

Για εσας που γνωριζετε καλυτερα τον τροπο λειτουργιας της ιστοσελιδας ειναι φυσικο αυτο που συμβαινει..

 

Για εμενα απλα μου φανηκε περίεργο 7,5μιλλιουνια σε μολις 2 μερες για ενα χαζο βιντεο.. ΑΠΛΑ...

 

Για να μην το τραβαμε και πολυ το θεμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι. Δεν είναι. Αντίθετα. Έτσι όπως θέτεις το θέμα, ουσιαστικά, με το να συμπεραίνεις ότι εμποτίζεται το μυαλουδάκι του παιδιού με ένα σωρό κακά - τα οποία φαντάζομαι συμπεραίνεις από μόνος σου καθώς κανείς μας νομίζω δεν είναι σε θέση να γνωρίζει τι συμβαίνει στην οικογένεια του δημιουργού του βίντεο - θεμελιώνεις το politically correct του προβλήματος που ουσιαστικά πάντα δημιουργεί θέμα εκ του μη όντος.

 

Εκεί που βλέπεις εσυ όλα αυτά, εγώ βλέπω ένα παιδάκι που το χαίρεται το ίδιο, και διασκεδάζει και τους θεατές του βίντεο - ιδίως εκεί που λέει "let's open up this pit" και ένα σωρό χνουδωτά ζωάκια κάνουν mosh πάνω στο τραμπολίνο, γέλασα και φώναξα τη γυναίκα μου και την κόρη μου - περίπου ίδιας ηλικίας με το κοριτσάκι - να το δούνε.

 

Αυτό δεν αποτελεί κάποια αντικειμενική family-safe σφραγίδα αθωότητας ή γνησιότητας προθέσεων... και εν τέλει συμφωνούμε πως διαφωνούμε (μάλλον κάθετα) στους γνώμονες καλής αισθητικής (τους προσωπικούς ή και αυτούς που μεταλαμπαδεύουμε).

 

Όσον αφορά το προηγούμενο, δεν το καταλαβαίνω: λες πως θεμελιώνει μια politically correct αντιμετώπιση? (??!??!?!?) Aυτό θα γινόταν - υποθετικά - αν κάποιος ήθελε να επιβάλλει ατύπως (ή και με επίσημους κανόνες) με το στανιό μια καθωσπρέπει άποψη σε όλους τους υπόλοιπους του κοινωνικού συνόλου! Από πού κι ως πού?

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου