Προς το περιεχόμενο

Μαγνήτης για "φθηνή" ακουστική κιθάρα ibanez


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλε μου σε ευχαριστω πολυ καθως και ολα τα παιδια που βοηθησαν...Θα κανω μια τελευταια ερωτηση προκειμενου να ξεδιαλυνω λιγο μεσα μου ορισμενα πραγματα... Εχω παρατηρησει οτι πολλοι χρησιμοποιουν αυτο

 

http://www.thomann.de/gr/shure_sm57_lc.htm

 

που εγραψα και παραπανω , απλα παραθετω το λινκ για να ειμαστε σιγουροι οτι τα λεω σωστα... Το χρησιμοποιουν κυριως για ηχογραφηση μπροστα απο ενισχυτη. Γιατι ? γιατι αυτο και οχι καποιο πυκνωτικο ? και τελος το 58αρι το δικο μου ειναι ιδιο με το 57 ? Εννοω δυναμικα κτλ...

Πολλοί χρησιμοποιούν συνδυασμό δυναμικού και πυκνωτικού... Σε Live σπάνια θα δεις πυκνωτικό καθότι έχει μεγάλη ευαισθησία με αποτέλεσμα να δημιουργεί πονοκέφαλο σε ηχολήπτες και μουσικούς καθώς και θέλει περισσότερη προσοχή και μελέτη στο που θα στηθεί κλπ... Ειδικά σε μικρούς χώρους μπορεί να κάνει τρελό feedback... Το 58αρι από το 57αρι αρχικά έχουν τη διαφορά ότι το 57αρι έχει μικρότερη κάψα (αν δεν κάνω λάθος) και ότι το 57αρι έχει ένα fq range 40-15000 ενώ το 58αρι 50-16000!Οπότε είναι ανάλογα τις συχνότητες που θες να πιάσεις χρησιμοποιείς το κατάλληλο μικρόφωνο! Κάτι τελευταίο, το 57αρι έχει μικρότερη γωνία που "πιάνει" τον ήχο από ότι το 58αρι...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου