Προς το περιεχόμενο

πρόβλημα με high e χορδή σε ESP M II


pappas81

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με τις άλλες χορδές δεν έχω πρόβλημα μόνο με high e. neck thru einai το μοντέλο.

 

Τι εννοείς "δεν έχεις πρόβλημα";

 

Όλες οι χορδές περνάνε κανονικά, σε μία ευθεία γραμμή από το σελάκι μέχρι το locking nut, και στην σωστή γωνία (κάθετα) με τα τάστα και η e ξεφεύγει;

 

Αν είναι έτσι, τότε δεν έχει κανένα πρόβλημα το μπράτσο. Στο σελάκι ή στο lock είναι το θέμα. Δεν βγάζεις μια φωτογραφία ΜΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ ΠΕΡΑΣΜΕΝΕΣ ΣΩΣΤΑ ΧΟΡΔΕΣ μήπως καταλάβουμε;

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Επειδή έχω μια ESP MII neck through και επειδή δεν πρόκειται για όργανο της οκάς (που σημαίνει ότι τόσο καραμπινάτο πρόβλημα δύσκολα να προέρχεται από την εταιρία), δεν ανεβάζεις καμιά φωτογραφία τόσο του λαιμού όσο και του τρέμολου για να καταλάβουμε καλύτερα. Η αλλαγή του FR δεν είναι και καμιά πυρηνική φυσική, δύσκολα να κάνει κανείς λάθος.

 

Edit: Με πρόλαβε ο TGL

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις έχεις πάρει όλες υπό γωνία. Δεν κάνουμε δουλειά έτσι. Από τα λίγα που φαίνονται, μάλλον το πρόβλημα είναι με τη θέση του tremolo αλλά δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι στα σελάκια ή στα post. Έβγαλε κάποιος και ξανάβαλε τα σελάκια στο τρέμολο;

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν φαίνεται και πολύ καλά απ' τις φωτό, όντως μοιάζει να είναι λίγο πιο έξω. Προσπάθησε να τραβήξεις μια φωτογραφία πιο κάθετα στον λαιμό, με ένα close up σε τέσσερα-πέντε τάστα εκεί που ο λαιμός βρίσκει το σώμα (γύρω στο 16ο τάστο χοντρικά). Να φαίνεται όλο το μήκος των τάστων, εννοείται.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω πειράξει ποτε τίποτα στη κιθάρα παιδιά! set up είχε κάνει ένας τεχνικός ο οποίος μου είχε πει οτι δεν έχει πρόβλημα η κιθάρα..παρολαυτά το πρόβλημα παρέμεινε.

305_m_ii.thumb.JPG.9bd3ba08dd248661e7964fde203edaf6.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου