Προς το περιεχόμενο

πεταγμα της μελισσας - ΤΟ μπασο!


santso 4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  Γιατι? ενας μουσικος δεν κανει να παιξει ενα γνωστο χιλιοπαιγμενο σε ολα τα οργανα δεξιοτεχνικο κομματι?

 

Πως δεν κάνει. Μπορεί να παίξει ότι στα κομμάτια γουστάρει.

 

ΕΜΕΙΣ ΤΙ ΦΤΑΙΜΕ;

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Γιατι? ενας μουσικος δεν κανει να παιξει ενα γνωστο χιλιοπαιγμενο σε ολα τα οργανα δεξιοτεχνικο κομματι? Αυτοματως γι αυτο το λογο γινεται "ακροβατης"?

 

Κοίτα, τον συγκεκριμένο τύπο δεν τον ξέρω και έτσι δεν ξέρω και τι άλλο έχει κάνει. Μπορεί κάλλιστα να είναι ΚΑΙ εξαιρετικός μουσικός. Όμως, από το βίντεο αυτό δεν μπορεί κανείς να συμπεράνει κάτι τέτοιο.

 

Προσωπικά μου προκαλεί τα ίδια συναισθήματα με βίντεο από στρατιωτικές παρελάσεις της βόρειας Κορέας.  ;)

 

Σε αντίθεση ο Tosin, μπορεί να μην σου αρέσει τι παίζει, όμως παίζει ΚΑΤΙ που λέγεται ΜΟΥΣΙΚΗ και απλά τυχαίνει να το παίζει και πολύ καλά.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σε αντίθεση ο Tosin, μπορεί να μην σου αρέσει τι παίζει, όμως παίζει ΚΑΤΙ που λέγεται ΜΟΥΣΙΚΗ και απλά τυχαίνει να το παίζει και πολύ καλά.

 

  μαλλον εννοεις αυτοσχεδιαζει.... γιατι αλλιως τι εννοεις? το flight of the bumblebee ΔΕΝ ειναι μουσικη?

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  μαλλον εννοεις αυτοσχεδιαζει.... γιατι αλλιως τι εννοεις? το flight of the bumblebee ΔΕΝ ειναι μουσικη?

 

Αν δείς και άλλα βίντεο του Tosin θα καταλάβεις τι εννοώ με τον όρο Μουσική (ανεξάρτητα αν σου αρέσει ή όχι).

 

Το flight of the bumblebee είναι Μουσική, αυτό που παίζει αυτός δεν είναι. Είναι ακροβατικό.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνει λάθη....

 

Αν βρω το χρόνο το βραδάκι μετά το live μπορεί να κάτσω να ανεβάσω το σωστό.

 

Επειδή όμως δεν έχω εφτάχορδο θα το ανεβάσω παιγμένο για μονόχορδο για όλα τα παιδιά εκεί έξω που θέλουν και να μάθουν αλλά και έχουν χαμηλό budget.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνει λάθη....

 

Αν βρω το χρόνο το βραδάκι μετά το live μπορεί να κάτσω να ανεβάσω το σωστό.

 

Επειδή όμως δεν έχω εφτάχορδο θα το ανεβάσω παιγμένο για μονόχορδο για όλα τα παιδιά εκεί έξω που θέλουν και να μάθουν αλλά και έχουν χαμηλό budget.

;D ;D ;D ;D

Το μονόχορδο θα είναι κουρδισμένο? :D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D ;D ;D ;D

Το μονόχορδο θα είναι κουρδισμένο? :D

Φίλος, αν ήσουν φτασμένος μπασίστας, θα ήξερες ότι το κούρδισμα, αντίθετα με το intonation, δεν παίζει ρόλο στο μονόχορδο.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κάνει λάθη....

...

 

+1

 

Θα το ανεβάσω κι εγώ με τη δική μου τεχνική στο μπάσο που έχω ονομάσει "Subbuteo" (θέση-άρση με το δείκτη μόνο δηλαδή μέσα-έξω / κρέας-νύχι.)

 

 

(Χωρίς πλάκα, όσο καλός παίχτης και να είναι -που δεν ξέρω και μάλλον δεν πρόκειται να μάθω  ;D - το συγκεκριμένο "το έχει" οριακά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον τελευταίο καιρό διακρίνω ένα ψιλομπέρδεμα μεταξύ του "μουσικός" και "ακροβάτης".  :-X

 

Συγνώμη πρός τον santso 4, αλλά αυτά τα βιντεάκια "κοιτάχτε-με-παίζω-1000-νότες-το-δευτερόλεπτο-τι-θεός-που-είμαι" δεν έχουν κανένα νόημα.

 

 

Ο τυπος απλα παιζει το κομματι....το οτι εσυ η καποιος αλλος το εκλαμβανεις ως ..κοιταξτε με ειμαι θεος παιζω γρηγορα...αυτο ειναι τελειως αλλο θεμα...οπως επισης ειναι τελειως υποκειμενικο θεμα ειναι αν αυτο που παιζει ο abasi ειναι...μουσικη...περισσοτερο απο αυτο που συνεθεσε ο κορσακοφ.

Τον να λες ομως τον ενα...μουσικο και τον αλλο ακροβατη..μονο και μονο επειδη δεν ταιριαζει στα μουσικα σου γουστα η στο στυλ σου γενικα ειναι ενα θεματακι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου