Προς το περιεχόμενο

Ποτενσιομετρα alpha στην θεσσαλονικη


bs_ane

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα.Μηπως γνωριζει κανεις που μπορω να βρω στην θεσσαλονικη ποτενσιομετρα

alpha η αλλα μεταλικα καλα.Παντου βρισκω πλαστικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως φιλε μου, πριν μερικα χρονια, καλα ποτενσιομετρα δεν υπηρχαν στην Θεσσαλονικη. Ολα τα μαγαζια με ηλεκτρονικο υλικο φερναν μονο πλαστικα Piher, που ειναι απλα απαραδεκτα. Εγω και οσοι αλλοι ξερω που ασχολουμασταν με DIY ψωνιζαμε αναγκαστικα απο εξω.

 

Δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι προσφατα και φερνει καποιο μαγαζι κατι πιο σοβαρο οπως alpha. Ο alderbody πιθανοτατα θα γνωριζει - αν τυχον δεν δει το θεμα, στειλε του ενα ΠΜ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι απο εξω παντα και καταπροτιμηση απο εδω.

http://stores.ebay.com/banjomikez/_i.html?_nkw=cts+pots&submit=Search&_sid=39787924

ο πιο φτινος και στελνει μονο με 5.95$ και ας λεει:Shipping to: United States, Canada, United Kingdom, Australia μονο  ;)

 

αλλα κανε μια ερωτηση και στο λιολιο που ειχε παρει το ματι μου κατι alpha καποτε

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ή Alpha ή παρομοια μεταλλικα.

 

ειναι πολυ μεγαλη η διαφορα ενος CTS ή Alpha με ενα "παρομοιο μεταλλικο".

 

Δεν ειναι τοσο το υλικο του περιβληματος που παιζει ρολο, οσο το υλικο/taper της "παστας" και η γενικοτερη κατασκευη.

 

Δεν γνωριζω αν εχει Alpha σε καποιο μαγαζι γιατι εγω οταν χρειαζομαι τα παιρνω απο το ιντερνετ (Banzai).

Χωρις να αποκλειω το οτι μπορει να εχουν, πιθανολογω οτι σε μαγαζια θα εχει τιποτα branded (π.χ. Fender, Gibson) που ειναι συνηθως τσιμπημενα απο πλευρας τιμης.

 

Νομιζω οτι αυτο που χρειαζεται ο OP ειναι μια βολτα στην αγορα...  ;)

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.Παντως εχω ψαξει παντου σε ηλεκτρονικα και δεν εχω βρει τιποτα.πειραζει να βαλω πλαστικα ,για να κανω την δουλεια μου μεχρι να ερθουν τα μεταλλικα;Επηρεαζουν και στον ηχο τα πλαστικα η μονο στην αντοχη ειναι το θεμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, πολύ καλή πηγή on-line για αγορά components είναι το gr.mouser.com. Η ποικιλία του είναι μακράν η καλύτερη και είναι εκπληκτικά γρήγοροι στην παράδοση. Έχει βέβαια και 20 ευρώ μεταφορικά (αν θυμάμαι καλά). Προφανώς αξίζει αν θες να πάρεις αρκετά πράγματα. Παρεπιμπτόντως, προτείνω bourns ποτενσιόμετρα. Χλωμό να βρείς κάτι της προκοπής στα εγχώρια μαγαζιά.

 

Όπως είπε και ο alderbody, το casing δεν είναι αυτό που παίζει τον σημαντικότερο ρόλο (τουλάχιστον όσον αφορά τον ήχο). Το υλικό της αντίστασης είναι το σημαντικό, αλλά και η επαφή.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασε το kg guitars στη νεαπολη... αν δεν εχει ετοιμοπαραδοτα σιγουρα μπορει να σου φερει, και τα παιδια ειναι πολυ ενταξει, και οι τιμες σουπερ.

i know you are but what am i

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου