Προς το περιεχόμενο

4(+1) Wheel Drive - In the court of the Crimson King.


Nestoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατ' αρχάς θέλω να σας ευχαριστήσω για το χρόνο και τα σχόλιά σας. Μην όμως δημιουργηθεί  πεδίο αντιπαραθέσεων στο thread. Εγώ σαν ακροατής είμαι δυσκολότερος από την πλειονότητα των μελών του φόρουμ και πολλές φορές οι επισημάνσεις μου έχουν ''στενοχωρήσει'' αρκετούς. Φυσικά θα πρέπει ν' αναδεικνύονται όλα τα λάθη και οι στραβοτιμονιές, προς βελτίωση του ήχου της κάθε μπάντας, του κάθε εκθέτη της οποιαδήποτε δουλιάς του.

Τώρα αν εγώ δεν συμμετείχα στη μπάντα και έκανα κριτική, σίγουρα θα εκθείαζα τη συγκεκριμένη προσπάθεια γιατί έχει μυρωδιά παρελθόντος, και μάλλον δεν θα στεκόμουνα στα φαλτσάκια των τραγουδιστών (που όντως υπάρχουν), καθότι ερμηνευτικά παίρνουν από 'μένα άριστα.

Ίσως εκεί να ήθελε να επικεντρωθεί και ο Περικλής και όχι να κάνει το δικηγόρο όπως τον αποκαλέσατε.

 

Υ.Γ. Άκουσα και κάτι κούφιες στη κιθάρα μου, πάω ν' αυτομαστιγωθώ. ;D

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 82
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Oπα!!!  blueslic δεν ειμαι δικηγορος κανενος και ειδικα σε ατομα που εχουν κανει την δικη τους κριτικη σε δικα μου cd (groovysense ) .Απλα ειπα την αληθεια γιατι αυτη ειναι.Ουτε επιπλητω κανενα (απλα λεω οτι η νεα ή η νεωτερη γενια τελος παντων εχει μαθει να ακουει διαφορετικα και τα ''απολυτα σωστα'' με την βοηθεια της τεχνολογιας .Εξ αλλου η παραπομπες μου σε δισκους Live η στουντιο διαφορων συγκροτηματων ειναι στην διακριτικη ευχερεια καθενος απο εμας να μπει και να ακουσει ''ΤΑ ΦΑΛΤΣΑ'' .Δεν υπαρχουν λοιπον δικηγορικες τασεις απο μεριας μου ουτε ξερω γιατι ''ο νεστορας γνωριζει γιατι αυτη η κριτικη " γινεται απο εσενα η τους αλλους .Και στο φιναλε δεν με ενδιαφερει τι παιζεται μεταξυ σας απλα την γνωμη μου λεω με την σιγουρια οτι η εμπειρια μου μου δινει αυτη τη δυνατοτητα .Εξ αλλου ειχα γραψει στην πρωτη μου απαντηση στο thread οτι "ας μην αρχισουμε τα σουπα μουπες και ο ταδε λιγο πισω και ο δεινα λιγο φαλτσο ".

ΑΥΤΑ χωρις καμμια παρεξηγηση μουσικος εν ενεργεια ειμαι στο ''παλκο εχω παιξει και εχω φαει τα χρονια μου''οποτε πιστευω οτι καλοπροεραιτα παντα και χωρις να διυλιζουμε τον κωνωπα να ενθαρρυνουμε οσους-οποιους ανεβαζουν τετοια ωραια πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήχος και παίξιμο τυμπάνων και keys παίρνουν βαθμό άριστα δέκα και χαρακτηρισμό  "σα βγαλμένα από LP 60-70s" (όχι απαραίτητα του συγκεκριμένου τραγουδιού). Μόνο το τσικ τσικ μου λείπει.

 

Κιθάρες μπάσα εξαιρετικά μισό κλικ κάτω από τα τέλεια τύμπανα και keys (ο ήχος της floydικης συγχορδίας στο 5.30 είναι το coup de grace).

 

Ο τραγουδιστής βγαίνει όντως εκτός σε ορισμένες φάσεις, με αποκορύφωμα τις κορώνες, όπου το καταλαβαίνει και ο ίδιος και πάει και κρύβεται στο μιξ. Για CD δεν θα περνούσε. Για πρόβα καραπερνάει και λέει και ένα τραγούδι. Άλλωστε η ερμηνεία και εκφορά του είναι top notch.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περικλή τους φόβισες όλους και κανείς πλέον δεν τολμάει να πει τίποτε. :D

H αληθεια παντα ενοχλει αλλα στην συγκεκριμενη περιπτωση δεν πιστευω να φοβισε κι'ολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου παραπέφτει τεχνορόκ στα αυτιά το είδος ,αλλά ήξερα το τραγούδι και γνώμη μου είναι ,ότι ψυρίζουμε τη μαιμού.

Προσωπικά πιστεύω ότι ακούγεται άψογα ,ή σχδόν άψογα σε χαμηλή ένταση που το άκουσα εγώ ,καθότι και οι ίδιοι οι κρίμπσον να έπαιζαν ,αν δεν μας το διαβεβαίωναν ,ίσως να βρίσκαμαι κάτι να πούμε .

Μπλιαχ, κριτική για κρίμπσον από μένα ? ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚωστοNordius υποκλινομαι.

 

Και σε όλη τη μπαντα. Απιστευτοι 8)

 

Σας μερσώ αγαπητέ συνάδελφε!

 

**κοίτα που θα μου βγάλουν και παρατσούκλι μετά την βάπτιση....αχ ρε Νέστορα!!

 

εξαιρετικο............με γυρισατε χρονια πισω...ειχα να το ακουσω πολλα χρονια .Μπραβο!

Πρωϊνός....πρωϊνος...... ;) 8)

 

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου