Προς το περιεχόμενο

4(+1) Wheel Drive - In the court of the Crimson King.


Nestoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αχχχχχχχχχχχχχχχχχ εσείς οι πληκτράδες, δεν μπορείτε να καταλάβετε το χιούμορ των εγχόρδων  ;D ;)

Έχω μπλέξει με φούντες και αντισφύξεις...δεν φταίω...

Ο οποίος είναι η τιμή και το καμάρι της Σουηδίας, γνωστός και ως... Αντωνίου  ;D ;D ;D

 

Λάθος... Υngwie Malmsteen  ;)

Μου χαλάς το thread....να πας στο thread του Vinilion...ώχου!  :P

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 82
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ο οποίος είναι η τιμή και το καμάρι της Σουηδίας, γνωστός και ως... Αντωνίου  ;D ;D ;D

Ήτο, απ' τη στιγμή που πήγα εγώ, το ενδιαφέρον του σουηδικού λαού έχει στραφεί προς τους τραγουδιστές. :D

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα αρνητικά επιτρέψτε μου να διαφωνήσω με την πλειοψηφία όσο αφορά τα φωνητικά. Παιδιά εγώ τα ακούω μονίμως εκτός τόνου και με αρκετά "σπασίματα". Οι κορώνες είναι επίσης οι περισσότερες εκτός τόνου και τις σώζει μόνο το ότι είναι χαμηλά στην μίξη.

 

εδω θα συμφωνισω.

 

το οτι παιζεται πολυ καλα και οτι εχετε πολυ καλη αισθητικη σε οτι κανετε το ξερουμε και το βλεπουμε σε καθε clip που σηκωνετε.

αντε περημενω και το 21st Century Schizoid Man  ;D

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήτο, απ' τη στιγμή που πήγα εγώ, το ενδιαφέρον του σουηδικού λαού έχει στραφεί προς τους τραγουδιστές. :D

Κυρίες και κύριοι, το νέο μεγάλο όνομα, το καμάρι του Σουηδικού τραγουδιού, ο .....NESTOR APOS. :)

Μπράβο σας ρε παιδιά, για τις μουσικές επιλογές σας και το εκτελεστικό μέρος.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Έχω μπλέξει με φούντες και αντισφύξεις...δεν φταίω...Μου χαλάς το thread....να πας στο thread του Vinilion...ώχου!  :P

 

Τι να σου κάνω βρε Κωστάκη... το ακούω και το ξανακούω αλλά δεν δίνεις «λαβές» για «εποικοδομητική κριτική».  ;D Το έπαιξες άψογα... Ρίξε κάτι, μια «Γαλλία» βρε παιδί μου να έχουμε να πούμε κάτι  ;D ;D ;D

 

πχ: «Στο 3.41 έχω την αίσθηση ότι το παρεστιγμένο ογδόου που παίζεις είναι ένα κλικ πιο πίσω από τα υπόλοιπα»  ;D ;D

 

Οπότε δεν μας δίνεις... ζωμό  ;) Ως εκ τούτου, πάρε έναν... Σουηδό  ;D

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΕΣΤΟΡΑ! Ανέλαβε.....πάω για μεροκάματο. Φίλεψε τα παιδιά περγαμόντο και Σουηδικά σεμινάρια Γυμναστικής.....

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς τους Κυριους Κυριους ΠΟΥ ΑΚΟΥΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΦΑΛΤΣΑ!!!!!!!!

Παιδια χωρις καμμια παρεξηγηση και δεδομενης της εμπειριας μου σε live stages αλλα κυριως σε μαγαζια επι 30 περιπου χρονια εχω ακουσει φαλτσα και ''σπασιματα '' σε απιστευτους αριθμους.

Εδω δεν νομιζω να υπαρχει θεμα αλλα και να υπαρχει σε απειροελαχιστη ποσοτητα η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΠΑΙΚΤΩΝ EINAI TETOIA ΠΟΥ ΑΝΤΙΣΤΑΘΜΙΖΕΙ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ στραβοτιμονια .Εξ αλλου ολα μα ολα τα μεγαλα γκρουπς στο παρελθον αλλα και πολλα τωρινα απο αυτα που ακουω στα live (you tube) Φαλτσαρουν του κερατα σε καποια lives.AΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΔΙΣΚΟΥΣ!!!

Η νεα γενια δυστυχως η ευτυχως ακουει ηχογραφησεις με autotune και μετρονομους ....οποτε εχει συνηθισει τα απολυτα σωστα και καλιμπραρισμενα φωνητικα και timing στους ρυθμους κλπ.

Αν ακουσετε παλια γκρουπς σε δισκους τους πεφτει φαλτσο που πρασινιζει ολη η ΑΤΤΙΚΗ .

Γι'αυτο τα ''ψιλα'' που ακουγονται στα φωνητικα ειναι δικαιολογημενα και αυτη ειναι και η ομορφια της ''one take'' ηχογραφησης ειναι στην ουσια live .Ελπιζω να εγινα κατανοητος και να μην παρεξηγηθω απο τους ''ακουγοντες'' τα φαλτσα οι οποιοι καλοπροεραιτα βεβαια κανουν την κριτικη τους αλλα θα ηθελα λιγο πιο πολυ αβαντζο προς αυτου του ειδους τις μπαντες που το κανουν για το κεφι τους και αγαπανε την μουσικη που παιζουν.Μπραβο στην μπαντα και παλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pericles

διαφωνω μαζι σου, αφου πρωτα σου πω οτι εχω ακουσει και συνεχιζω να ακουω πολυ παλια μουσικη και εας μην εχω την ηλικια σου.επισης ξερω και πολλα παλια συγκροτιματα που ηχογραφουσαν Live και δεν εχουν καθολου φαλτσα αλλα αυτο δεν πρεπει να μας απασχολησει σε αυτην την κουβεντα τουλαχιστον.

 

ναι ειναι κατι που στα δικα μου αφτια "χαλαει" το κομματι γιατι υπαρχει μια πολυ καλη εκτελεση απο την μπαντα και η φωνη το ριχνει.

εφοσον το κομματι εχει σηκωθει για να το ακουσουμε και να το σχολιασουμε(και τι κομματι εεεεε?) εμενα προσωπικα δεν με ενδιαφερει εαν ειναι One η ten take. με ενδιαφερει μονο αυτο που ακουω.

 

και τελος ο Νεστορας σιγουρα δεν σε θελει για δικηγορο και ξερει γιατι εγω και ο harris καναμε αυτο το σχολιο.

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Ακουσα βιαστικά το 30% του τραγουδιού (λόγω δουλειάς) και φάλτσα δεν άκουσα, γενικά μου φάνηκε εξαιρετική δουλειά από κάθε άποψη.

 

Ωστόσο η - ευγενική και 100% καλοπροαίρετη - απάντηση του pericles μου ακούγεται σαν ένα "ώχου μωρέ κι εσύ τώρα..."

 

Πιστεύω πως ο τραγουδιστής της μπάντας θα ήθελε πολύ να του επισημανθούν τα - όποια - στραβοπατήματά του, και όχι να αγνοηθούν χάριν ποικίλων "εκπτώσεων". Οι άνθρωποι φαίνονται από τις δουλειές τους πως είναι περφεξιονιστές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απόδοση όλων είναι εξαιρετική. Το να γράψει κανείς ένα τέτοιο κομμάτι σε live ηχογράφηση και όχι μόνο να ακούγεται αλλά να είναι και πολύ καλό, είναι εξαιρετικά δύσκολο και δείχνει την ποιότητα των παικτών αλλά και το δέσιμο της μπάντας. Μπράβο σας.

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου