Προς το περιεχόμενο

4(+1) Wheel Drive - In the court of the Crimson King.


Nestoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τις περισσότερες φορές παίζουμε για τη πλάκα μας, άλλες φορές βγαίνει κάτι καλό, άλλες μέτριο, άλλες να μην πω. Αυτή τη φορά είχε τη φαεινή ιδέα ο Πέρυ να κάνουμε ένα medley με 2 κομμάτια των King Crimson. Στην αρχή γελάσαμε, αλλά στην επόμενη πρόβα που ο ΚωστοNordious ήρθε, το πράγμα ψιλοέδεσε και στο 2ο take βγήκε αυτό. Δεν ξέρω αν είναι αποδεκτό ή όχι, αλλά μόνο και μόνο για τη προσπάθεια που έγινε να πλησιάσουμε το αυθεντικό νομίζω αξίζει συγχαρηρηρίων.

 

http://www.box.com/s/sf9f70csdrdqafcf7j4k

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 82
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αξίζετε συγχαρητήρια (όπως είπες και μόνος σου ;D). Μου άρεσε πολύ!Για κάποιο λόγο τα πλήκτρα με κέρδισαν.

Α και για να μην το ξεχάσω.Θέλω κι εγώ μπάντα που να παίζει έτσι με το 2ο ΤΑΚΕ!!

it's all about balance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα συγχαρητηρια πηγαινουν πρωτα πρωτα στα πληκτρα.

Ο Νordius ειναι ο Korgius(Κωστας)?

 

Τα τυμπανα και το μπασο υπηρετησαν το κομματι με λιτοτητα(ιδιως τα τυμπανα ηταν ακριβως οτι επρεπε,εν αντιθεσει με το πρωτοτυπο που ωρες ωρες εχει κατι περιττα τομ κατα τη γνωμη μου),οι κιθαρες επισης,τονισαν σωστα τα μερη του..ρεφραιν?

Μαλλον το χουν ακουσει οι κιθαριστες αρκετα το κομματι.

 

Και φυσικα το πιο σημαντικο θεμα το οποιο ειναι και  αυτο που ''καιει''κατα τη γνωμη μου τις περισσοτερες αγγλοφωνες ελληνικες μπαντες...Η ΦΩΝΗ!

Δεν αντεχω,θα υπερβαλλω:

Δε νομιζω να υπαρχουν πολλοι στη χωρα μας που θα ελεγαν αυτο το φαινομενικα ''ευκολο'' μα τοσο απαιτητικο κομματι οπως το λεει ο τραγουδιστης σας. ;)

Η προφορα αψογη,αγγλικη,αλλα και η εκφραστικοτητα ξεχειλιζουσα,με μετεφερε σ ενα αποκοσμο μεσαιωνικο τοπιο καπου στην αγγλικη φυση...(Δεν εχω ιδεα τι λενε οι στιχοι,αυτο μου βγαλε η απαγγελουσα ερμηνεια και το μουσικο backgound)

 

Απο κει και περα,εχω να πω οτι οι επιλογες των διασκευων σας εκπλησσουν.

Συγχαρητηρια!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι επειδη ξερω τα παιδια αλλα εχω παθει πλακα .

Τετοια διασκευη σε τετοια γκρουπαρα μονο αλλη γκρουπαρα μπορει να κανει.Μαγκες με συγκινησατε πραγματικα .α) ΕΞΑΙΡΕΤΟ ΠΑΙΞΙΜΟ β) καταπληκτικα φωνητικα +πρωτη φωνη .γ)

ο ΚΩΣΤΑΣ ΕΧΤΙΣΕ ΤΟΝ ORIGINAL ΗΧΟ στα πληκτρα του .Πραγματικα εξαιρετο (και μην αρχισουν οι διορθωσεις ..σουπα μουπες το ταδε ακκορντο ηταν λιγο ετσι ,ο ντραμμερ ηταν λιγο αλλοιως ) ΚΑΙ παλι μπραβο και οταν κανετε live υποσχομαι να ερθω με 2-3 μαντηλια .

Ο μπασσιστας ειναι ο Terry? Ποιος κανει Πρωτη φωνη;Κωστα αναφορα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αγόρια εύγε. Αυτά τα κομμάτια θέλουν πολλά cojones για να τα ακουμπήσει κάποιος  ;)

 

Μπράβο και ξανά μπράβο...

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν με το δευτερο take παιζετε ετσι αυτο το κομματι τι να πω.Προσκυνω.Ειστε μπανταρα.

Ολα εξαιρετικα και πληκτρα ακομα καλυτερα.

Και ναι προφανως ο Νordius ειναι ο Korgius.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Και ναι προφανως ο Νordius ειναι ο Korgius.

 

Αυτός είναι, όπου το πουλάκι μου έκανε φοβερή δουλειά... Nordius για την ώρα, γιατί στο μέλλον μπορεί να γίνει... Yamahius, Rolandius κλπ  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός είναι, όπου το πουλάκι μου έκανε φοβερή δουλειά... Nordius για την ώρα, γιατί στο μέλλον μπορεί να γίνει... Yamahius, Rolandius κλπ  ;D

Μπορει να εκανα λαθος Τerry αλλα ετοιμασου για τον Καβαλιωτη (αν θυμασαι ειπε οτι θα κατεβει τις γιορτες ) .Τελος παντων ποιος ειναι ο μπασιστας και ποιος τραγουδαει την Πρωτη φωνη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου