Προς το περιεχόμενο

Boss RC-2 (Looper)


Vedder

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα,

 

Σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο πεταλάκι, έτσι ώστε να μπορώ να "jammάρω" λιγάκι μόνος μου..

 

Θα ήθελα τη γνώμη όσων έχουν το συγκεκριμένο πετάλι και εάν τους έχει βολέψει.

 

Από το ψάξιμο στο internet δεν έχω βεβαιώθει αν αξίζει τα λεφτά του.

Αναμφίβολα, μια δοκιμή από κοντά σε μαγαζί θα βοηθούσε, αλλά θα με ενδιέφερε να ακούσω τις προσωπικές σας απόψεις και εμπειρίες.

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε εχω το πεταλάκι και για την δουλεια που περιγραφεις ειναι οτι πρεπει.Τωρα μαλιστα νομιζω εχουν πεσει οι τιμες και used μπορεις να το βρεις σε αρκετα καλη τιμη.Το πιο cool feature που εχει ειναι η λειτουγια auto recording οπου το πεταλι αρχιζει και "γραφει" οταν παρει σημα απο την κιθαρα.Ετσι δεν χρειαζεται να εισαι στην τσιλια ωστε παιζοντας το πρωτο ακόρντο να πατησεις ταυτοχρονα το πεταλι.Εκτος αυτου κανει και άλλα πολλά.

Go 4 it!

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ειδικά το RC-3, το καινούργιο πεταλάκι έχει 3 ώρες εγγραφής, 90 θέσεις για να σώζεις θέματα, ριφάκια, τραγούδια κ.λπ. Και φυσικά παίζεις όσα ριφάκια θες σε κάθε θέση. Επίσης μπορεί να συνδεθεί με υπολογιστή μέσω της usb θύρας (στο RC-2 δεν έχει usb), κάτι που είναι αφάνταστα βολικό. Είναι το πιο εύκολο μέσο ηχογράφησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα. Ακούγεται αρκετά ενδιαφέρον!

 

Ναι, κοίταξα και το RC-3 και όντως δίνει επιπλέον features.

 

Μάλλον με βλέπω να το παίρνω τελικά..!

 

Thanks παίδες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε (Eddie?) Vedder, το πεταλάκι τα σπάει.. Ωστόσο, αν δε χρειάζεσαι όλες τις λειτουργίες του και ένας απλός looper των 40 δευτερολέπτων θα σε κάλυπτε, τσέκαρε το Boss DD7. Εξαιρετικό (!!) delay που έχει λειτουργία και looper.. Αξίζει κάθε cent...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια να κάνω και εγω μια ερωτηση?

Με το boss rc-2 γινεται να περασεις αυτο που έχεις γραψει στον υπολογιστη Ή μονο στο rc-3 γινεται αυτο επειδη παιρνει flashaki?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

NoIzY, έχω ήδη το DD6 και είμαι ψιλο-καλυμμένος. Άσε που νομίζω ότι θα την καταβρώ με τις λειτουργίες του RC-3 :P

 

thanks πάντως

(Eddie :P) Vedder

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

το μονο μειονεκτημα του rc-3 ειναι οτι εχει μονο 9 drum patterns ενω το rc-2 ειχε καμμια 30ρια. στα + του 3 το usb, οι πολλες θεσεις, και βεβαια οτι ειναι true stereo (ο λογος που πουλησα το 2 και πηρα το 3). κοιτα και τα digitech παντως γιατι παιζουν και αυτα πολυ σαν επιλογη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου