Προς το περιεχόμενο

Διπλασιασμός ταχυτήτων ADSL από τον ΟΤΕ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

...Η διοίκηση του ΟΤΕ επιβεβαίωσε πρόσφατο ρεπορτάζ της «Ναυτεμπορικής» για σχέδιο διπλασιασμού των ταχυτήτων όλων των υφιστάμενων συνδέσεων ADSL χωρίς περαιτέρω οικονομική επιβάρυνση των χρηστών τον Σεπτέμβριο και αφού προχωρήσει η αναβάθμιση του δικτύου που βρίσκεται σε εξέλιξη...

 

Περισσότερα εδώ

 

ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΩ!!!

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Me αφορμη το ποστ του ηλια...θελω να πω το εξης κουφο...εδω και 3 μηνες το ιντερνετ σε μενα σερνεται κυριολεκτικα..18-19κb με 384 συνδεση...!!Τι τηλ πηρα στην forthnet,τι στον Οτε..ο ενας τα ριχνε στον αλλο....

Προχθες εβαλε ενα φιλαρακι adsl αltec στον απο πανω ακριβως οροφο και παει σφαιρα με 38-40kb..κρανιοεγκεφαλιαζω ξαναπαιρνω τον οτε,την φορθνετ και λεω ρε παιδια μας δουλευετε παλαιοτερα μου λεγατε οτι ειναι πιταρισμενη η Καλλιθεα..τωρα τι θα μου πειτε...

-Κυριε μου..η γραμμη σας ειναι σε dlsam σχετικα γεματο

-Και ο ακριβως απο πανω ρε παιδια ειναι σε αλλο dslam;

-Nαι κυριε...υπομονη!!!!

-Το dslam αλλαζει ακομα και αν εχετε 2 γραμμες τηλεφωνου στο ιδιο σπιτι..

 

Ειναι να τρελαινεσαι...........μολις τους ειπα να με αλλαξουν dslam πεθανε στα γελια ο τυπος....εαν εχεις κανενα γνωστο στον οτε κανεις οτι θες μου λεει..αλλιως!!!!!

 

Τρελοκομειο.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντουάν, είχα πάθει ακριβώς το ίδιο τις μέρες του Πάσχα στη δουλειά μου στον Πειραιά, αλλά εκεί όχι απλά σερνόταν, να φανταστείς ότι χρειαζόταν διαρκώς refresh μια σελίδα για να την ανοίξει και εννοείται ότι δεν μπορούσα να κατεβάσω ΤΙΠΟΤΑ αφού τα έκοβε στη μέση όλα!

 

Τελικά μετά από καμμιά βδομάδα το σύστημα τσούλισε φυσιολογικά ευτυχώς. Θέλω να πω ότι είμαστε ακόμα πολύ πίσω στον τομέα αυτό, αλλά ευτυχώς γίνονται κινήσεις για τη βελτίωση της κατάστασης. Οπότε, υπομονή, φαντάζομαι θα πάει καλύτερα σύντομα... :wink:

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακαρι φιλε Acanthor....αλλα ξερεις τι τσιτα ειναι για μερικα σκαλοπατια ψηλοτερα να ειναι ολα στην εντελεια και εσυ απο κατω να κλαις την μοιρα σου.....τες πα...θα αναβαθμισω κιολας σε 512 την δευτερα με οτενετ και βλεπουμε...!!!!!!

 

και ο οτε βοηθος...... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Η διοίκηση του ΟΤΕ επιβεβαίωσε πρόσφατο ρεπορτάζ της «Ναυτεμπορικής» για σχέδιο διπλασιασμού των ταχυτήτων όλων των υφιστάμενων συνδέσεων ADSL χωρίς περαιτέρω οικονομική επιβάρυνση των χρηστών τον Σεπτέμβριο και αφού προχωρήσει η αναβάθμιση του δικτύου που βρίσκεται σε εξέλιξη...

 

Περισσότερα εδώ

 

 

Επανέφερα το θέμα μηπως ξέρει κανεις καποια παραπανω πληροφορια. Συγκεκριμένα τι σημαίνει το χωρίς περαιτέρω οικονομική επιβάρυνση των χρηστών, οτι θα πληρωνουν το παγιο για 384 ενω θα αναβαθμιστουν σε 512? Εστω το λινκ με την πρωτη ανακοινωση (οχι το λινκ του elavd) θα ηταν χρησιμο γιατι εψαξα ολο το in.gr και δεν βρηκα κατι, και στην ναυτεμπορικη που το εντοπισα θελει να εισαι συνδρομητης για να το διαβασεις.

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω' date=' καλλιθέα, forthnet, και σύνδεση χάλια[/quote']

 

Τα εχω πει φιλε μου....και εγω Καλλιθεα Forthnet...384 και κατεβαζω απο αξιοπιστη πηγη και απο ftp με 16κb...γενικα η Καλλιθεα ειναι χαλια...

Ελπιζω τωρα με οτενετ και αναβαθμιση σε 512 που εκανα να δω καμμια βελτιωση αν και......χλωμοοοο!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πριν λίγο συνδέθηκα με adsl 512 στο Πέραμα!

Το ότι κατέβασα το πρώτο μου πρόγραμμα με 51kb κάτι λέει πιστεύω....Βέβαια μπορεί και σε όλο το Πέραμα να είμαστε 2-3 προς το παρών.... 8) Ας το απολαύσω όσο κρατήσει!!!! 8)

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πριν λίγο συνδέθηκα με adsl 512 στο Πέραμα!

Το ότι κατέβασα το πρώτο μου πρόγραμμα με 51kb κάτι λέει πιστεύω....Βέβαια μπορεί και σε όλο το Πέραμα να είμαστε 2-3 προς το παρών.... 8) Ας το απολαύσω όσο κρατήσει!!!! 8)

φιλαρακι ειμαστε πατριωτακια γιατι και εγω μενω περαμα..

με την διαφορα πως εχω ADSL πανω απο ενα χρονο και ομολογουμενος δεν εχω κανενα παραπονο παρα μονο το οικονομικο (οτενετ βλεπεις...)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ white Περαματιώτης είσαι? :o

 

Και είχα την εντύπωση ότι δεν είχε φτάσει το aDSL στο Πέραμα ακόμα τους τελευταίους μήνες!

 

Ελπίζω τουλάχιστον να μη μένουμε κοντά και σου "τρώω" bandwidth τώρα που είμαι στραβόγιαννο! (κοντά στην Πρόνοια μένω :wink: )

 

ΥΓ.: Για το κόστος δε με συμφέρει να μιλάω γιατί πήρα την τρελή προσφορά της Forthnet με 117€ για 12μήνες 512 όλα πληρωμένα! (01/06/06)

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου