Προς το περιεχόμενο

Καθαρισμός Τυμπάνων(και μέρων αυτών)


chrisvek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ΑΝ ΤΟ ΠΙΑΤΙΝΙ ΔΕΝ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΗΜΕΙΑ ΤΟΤΕ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΝΑΚΙ ΤΟ ΤΡΙΒΟΥΜΕ ΕΛΑΦΡΑ (μαζι με την παστα) και προσπαθουμε να μην επεμβουμε στο λογοτυπο .Θελει λιγο προσπαθεια δοκιμαστε σε κανα ξεφτυλα πιατινι και μετα στα καλα σας.(μην μου λετε κιολας οτι σας καταστρεψα ) Οσο πιο καλο ειναι το πιατινι τοσο πιο καλα καθαριζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.Για τις βίδες των τυμπάνων βάζετε κάποιο λιπαντικό γιατί αυτό που έχω ακούσει για το WD40 είναι ότι είναι μόνο καθαριστικό και όχι και λιπαντικό, ισχύει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.Για τις βίδες των τυμπάνων βάζετε κάποιο λιπαντικό γιατί αυτό που έχω ακούσει για το WD40 είναι ότι είναι μόνο καθαριστικό και όχι και λιπαντικό, ισχύει ?

Τα κανει και τα δυο (και λιγο συρμα που καθεριζουμε τις κατσαρολες δεν κανει κακο )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κανει και τα δυο (και λιγο συρμα που καθεριζουμε τις κατσαρολες δεν κανει κακο )

 

Το συρματάκι εγώ προσωπικά το φοβάμαι!Σε καμιά βασούλα των 300 euros θα φοβόμουν αρκετά!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.Για τις βίδες των τυμπάνων βάζετε κάποιο λιπαντικό γιατί αυτό που έχω ακούσει για το WD40 είναι ότι είναι μόνο καθαριστικό και όχι και λιπαντικό, ισχύει ?

 

 

Σίγουρα ένα πέρασμα με WD-40 θα κάνει δουλειά! :) Εγώ προσωπικά το αφήνω να στεγνώσει και μετά με οποιοδήποτε λιπαντικό (εγώ χρησιμοποιώ σπρευ-και όχι γράσσο κλπ) άλλο ένα χεράκι!!Προς το παρόν(εδώ και 4 χρόνια) δεν έχω συναντησει πρόβλημα.

 

Υ.Γ:Πολλοί χρησιμοποιούν μια ειδικά αλοιφή για τις βόλτες στις βίδες!Δυστυχώς δν θυμαμαι πως την  λένε,αλλά ξέρω οτι υπάρχει στα περισσότερα κατάστηματα εργαλείων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Beero ANEΛΑΒΕ .

 

Είσαι άπαιχτος, το εκανα και εγω αυτό αλλά χωρίς το αλεύρι και με τρίψιμο αρκετο...

Κάπου το εχω ξαναναφερει στο ΝΟΙΖ...

Όντως τα πιάτα του Περικλή ήταν σε κατάσταση βιτρίνας

 

Πάω σουπερ μάρκετ...

 

Θα επανελθω με φωτο ρεπορταζ καθως τα hi-hats μου εχουν βγαλει πρασινιλα από τον ιδρώτα!

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Βάση" Πάστας:

Αλάτι - Ξύδι, αναλογία χοντρικά 1:1, δηλ. 1 ποτηρι ξύδι και 1 ποτήρι αλάτι, ίσως λίγο λιγότερο αλάτι να είναι καλύτερο (1:0.7)

 

Συμπληρωματικό:

Αλεύρι

 

Το ουσιαστικό γυαλιστικό είναι το αλάτι και το ξύδι, το αλεύρι αποτελεί ενα συμπληρωματικό το οποίο όπως το εκανα εγω τουλάχιστον κατάλαβα ότι δεν είναι ανάγκη να είναι πολύ καθώς ο μονος σκοπος που εξυπηρετεί είναι να δέσει το αλάτι και το ξύδι για να μπορεί να "κάτσει" πάνω στο πιάτο.

 

Ανακατεύουμε το αλάτι με το ξύδι καλά και προσθέτουμε σιγά σιγά αλεύρι και ανακατεύουμε μεχρι να γινει πάστα. ΠΑΣΤΑ όχι σοβάς! Να είναι πυκνό μείγμα αλλά να ξεκολλάει εύκολα από το κουτάλει η τα χέρια μας.

 

Απλώνουμε το μείγμα στο πιατίνι και αράζουμε για κανά 10' , 15'.

 

Εγώ για να το αφαιρέσω χρησιμοποίησα τη σπάτουλα της αποτριχωτικής κρέμας της φίλης μου. Πολύ καλά αποτελέσματα χωρίς να ξανακάνω χάλια τα χέρια μου και το πέταγα και απευθείας σε σακούλα.

 

Σαπουνάκι νερό, τρίψιμο με απαλό σφουγγάρι. Τα αποτελέσματα είναι καλύτερα, γρηγορότερα και φθηνότερα (πάνω απόλα) από οποιοδήποτε άλλο καθαριστικό.

DIRTY01.thumb.JPG.0381355d588c4e2a88f773624694f43e.JPG

DIRTY02.thumb.JPG.2c1ea0b34ffae513d6b4147a7bdf48b1.JPG

DIRTY03.thumb.JPG.ebe862f0ae2b04ed7982618b5b49b742.JPG

DIRTY04.thumb.JPG.488549c87f4c27814593cf324dda73fa.JPG

DIRTY05.thumb.JPG.dbc1885614216e100a13a2c8257ef113.JPG

PASTA.thumb.JPG.716531e5a16877bde1b86878bf29d32e.JPG

CLEAN01.thumb.JPG.d334617b035a0382dfa8cd691dcb2ed8.JPG

CLEAN02.thumb.JPG.6d087a95eff7592a9dcc4711d33998f8.JPG

CLEAN03.thumb.JPG.70b948e7eee837b695bdf430300f2253.JPG

CLEAN04.thumb.JPG.29f5a1b6f4c9eab92f5e16581f90da6c.JPG

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγραψες γιατι η μανουλα σου ειναι νοικοκυρα και στα εχει δειξει τα κολπα οπως και η δικια μου..

μπραβο Σπυρο .Νομιζω οτι καπου το εχω ξαναγραψει στο Νοιζ αυτο ...θα το ψαξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ για να το αφαιρέσω χρησιμοποίησα τη σπάτουλα της αποτριχωτικής κρέμας της φίλης μου. Πολύ καλά αποτελέσματα χωρίς να ξανακάνω χάλια τα χέρια μου και το πέταγα και απευθείας σε σακούλα.

Συγγνώμη αλλά δεν κρατήθηκα... Και τώρα έχεις καθαρά πιατίνια και όχι φίλη?  ??? :P

 

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου