Προς το περιεχόμενο

Summer of '68, Μοrning glory - Pink Floyd.


Nestoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρετε τι παθαίνουν κάτι τύποι σαν εμένα που συνέχεια ψάχνουν να βρουν χαμένα αριστουργήματα? Τα αριστουργήματα που έχουν στη δισκοθήκη τους τ' ακούνε σπάνια.

Έτσι και σήμερα άκουσα μετά από χρόνια το Atom Heart Mother και αφού βέβαια έπαθα τη πλάκα μου, έπεσα και πάνω σ' αυτά τα κομμάτια και μ' έλουσε κρύος ιδρώτας. Βέβαια αναφώνησα "μ@λ@κ@ μου (εγώ είμαι αυτός) τι ουράνια κομμάτια είναι αυτά. Καλά να πάθω. :o

 

 

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Mα για μένα το ''Atom heart mother'' είναι το πρώτο ''πλήρες'' άλμπουμ των Floyd...και φυσικά αριστούργημα από την αρχή μέχρι το τέλος. Προσωπική μου άποψη ότι, εδώ πραγματικά ξεδιπλώθηκε το πλήρες ταλέντο τους. Αν είχαν μείνει στα πρώτα 2 άλμπουμ, τα compilations και τα soundtracks, πιστεύω ότι απλά θα έμεναν στην ιστορία ως ένα cult συγκρότημα των late 60's. Εδώ όμως έπαιξαν μπάλα σε άλλο επίπεδο.

 

  Ο David πάντως παίζει το fat old sun από αυτόν τον δίσκο ακόμα και σήμερα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A trip down memory lane κυριακάτικα Τζέντλεμαν?

 

Από τα αγαπημένους μου δίσκους και μένα. Η ομώνυμη σουίτα δε, πολύ μπροστά. Ώρες ώρες θα μπορούσε να υπάρχει και ως soundtrack υπόκρουση στην Ένατη Πύλη του Πολάνσκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τα εξαιρετικά performance του Sir Gilmour είναι για μένα και το In Concert (2002) . Όσοι δεν το έχετε σε dvd βρείτε το! Ο ήχος του είναι μοναδικός 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τα εξαιρετικά performance του Sir Gilmour είναι για μένα και το In Concert (2002) . Όσοι δεν το έχετε σε dvd βρείτε το! Ο ήχος του είναι μοναδικός 

+ 10000000000000000000000000000000000000000000000000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω λόγια για τους Pink Floyd. Σε καθε περιοδο τους βγαζουν στοιχεια που ζηλευω και θα σκοτωνα για να πετυχαινα, ακομα και σε πολυυυυυυυυυ κατωτερο εμπορικα επιπεδο. Μιλαω καθαρα για τον τροπο που φαινεται πως εγραφαν μουσικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου