Προς το περιεχόμενο

Les Paul project


krknow

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω να ρωτησω κατι ισως ακυρο ? τις 4 τρυπες για τα knobs που εχεις ανοιξει με τι θα τις γεμισεις αφου θα βαλεις μονο 2 ? (μπορει να κανω και λαθος αλλα στην τελευταια φωτο νομιζω φενεται οτι εχεις ανοιξει 4 τρυπες)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 87
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

βασικα μονο τελε δεν βλεπεις  ;D ;D

Ναι μωρε της φεντεροοικογενειας ;D

 

σωπα ρε - ποσο παει δλδ ? την ζυγισες ?

Πλακα πλακα με εβαλες σε σκεψεις και την ζυγισα. Μεχρι στιγμης ειναι περιπου 3,5 κιλα. Not bad

 

ρε θηριο τωρα ειδα και την πρωτη σου. σου βγαζω το καπελο. και αυτη που φτιαχνεις τωρα εχει τελεια νερα. και με μαυρο hardware, αντε να τη δουμε ολοκληρωμενη και να την ακουσουμε!

Ευχαριστω, αντε να δουμε γιατι δεν παιζει και πολυ ελευθερος χρονος.

 

εγω να ρωτησω κατι ισως ακυρο ? τις 4 τρυπες για τα knobs που εχεις ανοιξει με τι θα τις γεμισεις αφου θα βαλεις μονο 2 ? (μπορει να κανω και λαθος αλλα στην τελευταια φωτο νομιζω φενεται οτι εχεις ανοιξει 4 τρυπες)

Οι δυο μεγαλες ειναι για τα ποντεσιομετρα και οι δυο μικρες για τα διακοπτακια

 

Σημερα τελειωσα με το logo στο headstock και με τις τρυπες για τον bridge μαγνητη και για την γεφυρα που αναγκαστηκα πρεπει να μπει ποιο μεσα γιατι το μπρατσο ειναι χωρις κλιση και θα υπαρχει προβλημα με το action.

Εβαλα και το hardware να δω πως θα φαινεται.

Τα Pickup rings 99% θα γινουν απο το ιδιο ξυλο με το καπακι.

lp0012.jpg.f798aa21e6fe4d553f78057af6e1d887.jpg

lp0013.jpg.7422ee5ce2bdc24a813dce210e944227.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πλακα πλακα με εβαλες σε σκεψεις και την ζυγισα. Μεχρι στιγμης ειναι περιπου 3,5 κιλα. Not bad

not bad at all  :o για χοντρουλα

 

η φωτο που εχεις βαλει το hardware ειναι απλα.........wow.gif

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία πράμματα! Είχα κάνει κάποτε μία με recessed bridge και string through και είχε φοβερα γεματο ηχο και sustain , μπράβο!! ;D

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία πράμματα! Είχα κάνει κάποτε μία με recessed bridge και string through και είχε φοβερα γεματο ηχο και sustain , μπράβο!! ;D

Thanks argytar. Παρακολουθω και τη δικια σου κατασκευη καθημερινα.

 

Το ziricote απο που το προμηθευτηκες?

Μου γυαλισε!

Το ειχα αγορασει πριν 3-4 χρονια απο το exoticwoodbrokers.com το οποιο εχει κλεισει και εχει  shop sto ebay http://myworld.ebay.com/tribal3140&ssPageName=STRK:MEFSX:SELLERID&_trksid=p3984.m1543.l2533 αλλα απ οτι βλεπω δεν εχει τιποτα σε ziricote. Η αληθεια ειναι οτι επειδη ειχα φαει και εγω κολλημα με το συγκεκριμενο ξυλο το εψαχνα πολυ καιρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Μετα απο καποιες μερες απραξιας προχωρησα λιγο και εφτιαξα το neck heel και γεννηθηκε το εξης ερωτημα:

Να προχωρησω και να κανω κατι αντιστοιχο και στο υπολοιπο σωμα (οπως φαινεται στην τριτη και τεταρτη φωτο) ή να το αφησω οπως ειναι? ???

Για πειτε γνωμες :)

IMG_0206z.jpg.e7014cc3aa04cc32b27e55f270923219.jpg

IMG_0208az.jpg.7fbbdfbb2529f036d4f8720b346138c3.jpg

IMG_0208bz.jpg.f851432690c9e168dd0c03d8bef38bac.jpg

IMG_0207b.jpg.3ae40ea93668de02c1a7d896833f1847.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε συ - αφου στην 1η και στην 2η φωτο δεν υπαρχει κοψιμο στο πισω μερος και στην 3η και 4η φωτο υπαρχει - αρα το εχεις κανει ηδη ? ή μου διαφευγει κατι στο οποιο δεν ειμαι ενημερωμενος ?  ??? ??? μα τον ΔΙΑ  ανησυχωωωωωω  :D :D :D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου