Προς το περιεχόμενο

Vox Heritage Collection vs Handwired Series


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή γαργαλιέμαι για έναν καλό Vox, έχεις κανείς άποψη για αυτές τις 2 σειρές;

Τι διαφορές έχουν (και δεν μιλάω για τα specs - αυτά τα αντιλαμβάνομαι και εγώ ;) ), εκτός του οτι για την πρώτη έχει σταματήσει η παραγωγή?

'Οπως και το ερώτημα: Αξίζουν αυτά τα (διπλά) χρήματα σε σχέση με τις απλές εκδόσεις AC15C1 και AC30C2; Υπάρχει διαφορά στον ήχο ή είναι η ποιότητα κατασκευής το σημείο που υπερέχουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό το βιντεάκι. Προσπάθησε ο άνθρωπος να δώσει όσο καλύτερα μπορούσε τον ήχο του κάθε ενισχυτή. Ο μαύρος AC15C1 μου φάνηκε λίγο πιο saturated και creamy σε σχέση με τον AC15HW1, που ήταν πιο λαμπερός και "καθαρός".

Εντάξει, πιο μεγάλος, πιο ποιοτικός κατασκευαστικά αλλά αξίζει τα διπλά χρήματα;

 

Μεταξύ των Heritage Collection και Handwired Series έχει κανείς άποψη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καινουργια Handwired σειρα ειναι ισως η καλυτερη σειρα VOX που εχει βγει εδω και χρονια,τους φτηνους pcb VOX αν εχεις τα χρηματα να παρεις τους HW δεν χρειαζεται καν να τους κοιταξεις.

 

Αν ειναι να παρεις 15αρη 1X12  ενισχυτη κοιταξε και τον Marshall 1974x (18w 1X12) που ειναι στα ιδια λεφτα  και ειναι και  HW & Made in UK και τους τρωει τους VOX για πρωϊνο.... ;D...(ΔΕΝ εχει ομως ηχο VOX οποτε καλυτερα να τον ακουσεις πρωτα)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις να εχω ακουσει την καινουρια σειρα, ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο τον ac30h2. Το ef86 καναλι ειναι πραγματι πολυ διαφορετικο και προσωπικα ´στα χαρτιά´βρισκω πιο χρησιμο να εχεις ενα top boost κ ενα ef86 καναλι παρα ενα νορμαλ και ενα top boost

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου