Προς το περιεχόμενο

aint got to say goodbye- Σκληροί κριτικοί are welcomed


sergei

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για ακούστε ένα τραγουδάκι...  η λούπα στα ντραμς δε μου πετυχε και τόσο και οι στίχοι λένε ότι να 'ναι... Α και η φωνή φαλτσάρει λίγο αλλά αυτό δεν έιναι νέο...

 

(ΥΣ. δεν έδωσα εξωτερικό λινκ για να μην μου τη λέτε )

aint_got_to_say_goodbye.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις περισσότερες φορές το τι βγάζει ένα τραγούδι στον ακροατή,είναι άσχετο με αυτά που είχε στο μυαλό του ο δημιουργός .Εμένα το όλο άκουσμα μου φέρνει προς Ρέντιοχεντ και καθότι οι Ρέντιοχεντ μου αρέσουν , μου αρέσει και αυτό που άκουσα  ;)

Τα υπόλοιπα τα είπες μόνος σου ,''ίσιωσε'' λίγο τα τύμπανα κατέβασε ελάχιστα τη λιντ κιθάρα ή ανέβασε λίγο τη φωνή που είναι θαμένη .Η φωνή μου αρέσει πάντως παρά τα κάποια σχετικά λαθάκια ,όπως λες κι εσύ .

2 πραγματάκια ακόμα που θα ήθελα εγώ .Καθάρισε λίγο τον ήχο ,κάντον λίγο πιο διαυγή ,το σύνολο μου ακούγεται μπουκωμένο .

Αφού καθαρίσεις τον ήχο σου ,πρόσθεσε μερικές λεπτομέρειες σε σημεία .Κανά πληκτράκι ,τπτ φωνητικούλια  :)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τις περισσότερες φορές το τι βγάζει ένα τραγούδι στον ακροατή,είναι άσχετο με αυτά που είχε στο μυαλό του ο δημιουργός .Εμένα το όλο άκουσμα μου φέρνει προς Ρέντιοχεντ και καθότι οι Ρέντιοχεντ μου αρέσουν , μου αρέσει και αυτό που άκουσα  ;)

Τα υπόλοιπα τα είπες μόνος σου ,''ίσιωσε'' λίγο τα τύμπανα κατέβασε ελάχιστα τη λιντ κιθάρα ή ανέβασε λίγο τη φωνή που είναι θαμένη .Η φωνή μου αρέσει πάντως παρά τα κάποια σχετικά λαθάκια ,όπως λες κι εσύ .

2 πραγματάκια ακόμα που θα ήθελα εγώ .Καθάρισε λίγο τον ήχο ,κάντον λίγο πιο διαυγή ,το σύνολο μου ακούγεται μπουκωμένο .

Αφού καθαρίσεις τον ήχο σου ,πρόσθεσε μερικές λεπτομέρειες σε σημεία .Κανά πληκτράκι ,τπτ φωνητικούλια  :)

+1 . Δώσε του και λίγο όγκο. Δεν ακούω τις χαμηλές σου (μέχρι και 80Hz) σχεδόν τίποτα ενώ έχεις σφιχτό μπάσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ για τον όγκο και τη μουντίλα... αλλά όταν παλευεις να γράψεις μπασογραμμές με την κιθάρα είναι σχετικά αναπόφευκτο ( τουλάχιστον για το επιπεδό μου )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καλά δεν τρέχει και τίποτα. Το θέμα mix/production είναι εντελώς προσωπική υπόθεση. Εγώ σου είπα τι θα έκανα εγώ στη θέση σου. Πάντως μην ταλαιπωρείσαι,  υπάρχουν πλέον φθηνά και καλά μπάσα. Πάρε ένα να κάνεις σωστά τη δουλεία σου, διότι και όρεξη έχεις και ταλέντο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που μου άρεσε σίγουρα είναι η φωνή.

Τη μουσική δε μπορώ να την κρίνω γιατί η ηχογράφηση δεν είναι καλη.

Δούλεψε το να βγάλεις πιο καθαρό ήχο και νομίζω οτι το αποτέλεσμα θα είναι πολύ καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει όπως είναι. Raw.

Ακριβως αυτο.Πιστευω οτι ετσι πρεπει να ακουγεται.Η φωνη μ αρεσει και δε με χαλαει

που ακουγεται στο βαθος.Νομιζω οτι αν καθαριζε παντως το μπασο θα ακουγοταν ολο καλυτερα(ξερω πως ειναι να γραφεις το μπασο με κιθαρα-οσο καλο και να ναι το

αποτελεσμα παντα καπου χανει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου