Προς το περιεχόμενο

Ξανθιές ή Μελαχρινές τελικά;;;


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο ίδιος μάλιστα είχε ενστάσεις για τα φωνητικά (είπε μήπως να το πώ πιο χαλαρά), αλλά εμένα μου άρεσε το πολύ αλήτικο γρέζι και τον έπεισα να το αφήσουμε έτσι. Απλά ανεβάσαμε λίγο το Hammond για να μην είναι τελείως ασύνδετο το mix.

Ο οποίος ή διακοπεύει ή ντρέπεται που τον τράβηξες να ουρλιάζει σαν παλαβός στα δέντρα.

 

@ Κώστα , με χαρά μας να σας φιλοξενήσουμε!

Χρόνος και χρήμα να βρεθούν και θα ανέβαινα για πάααααρα πολλούς λόγους στη Salonica.

Το εκτιμώ αγαπητέ....

 

(Πολύ πράσινα τα βίντεο τώρα τελευταία στο noiz. Να δεις τελικά που θα γίνει και σκηνοθέτης ο κορυφαίος τραγουδιστής του forum.)

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 78
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το έχω υποστηρίξει και εγώ αυτό κάποτε  :D ;D

 

Εγώ εξακολουθώ να το υποστηρίζω ,αλλά.....  σε μας τους παντρεμένους  ισχύει άλλη κλίμακα φορολόγησης (αρχίζοντας  απο το οφθαλμόλουτρο) .....  και παντοφλά  φυσικά

 

Γμμμ..  την αγανάκτηση μου...... ;D

 

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

@ Κώστα Ο freepop1975-1  δεν έχει πρόσβαση στον πολιτισμό αυτή τη στιγμή που μιλάμε (όπως προείπα) , οπότε δεν ντρέπεται. Πιθανολογώ ότι κατά το βράδυ θα είναι online.

Όταν έρθεις προς τα πάνω let me know. Όσο για το πράσινο, εγώ θα πω απλά ότι , τουλάχιστον για εμένα, ως πρώτη απόπειρα για εξωτερικό video το θεώρησα ως πιο εύκολο. Φαντάζομαι ότι τα urban γυρίσματα είναι πιο δύσκολα και χρωματικά αλλά και τεχνικά (πολύς κόσμος- κίνηση κ.λ.π). Ως κορυφαίο τραγουδιστή φαντάζομαι εννοείς τον Nestor Apos. !

 

@ lgbesios  Διαζύγιο ρε!!

:P :D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε συ τη ντραμς και γω το μπάσο και πάμε βόρεια να παίξουμε πισίνα μεριά.

Εμείς το groove αυτοί τις τρίχες.

Για τις κοπέλες δεν καιγόμαστε καθότι (αν δεν είναι οι κέρβεροι μαζί μας) θα ρθουν σε μας από μόνες τους (κι εγώ Lydian παίζω) ....... καθότι ως γνωστόν ο κώλος κουνιέται με μπάσο / ντραμς και αν κουνιέται αυτός, the rest will follow ...

Σιγά μην ανέβουμε Σαλονίκη και πάρουμε τους κέρβερους. Έχεις δει τι κυκλοφορεί εκεί; (που θα΄χεις δηλαδή, τι ρωτάω...)

 

Πολύ πράσινα τα βίντεο τώρα τελευταία στο noiz. Να δεις τελικά που θα γίνει και σκηνοθέτης ο κορυφαίος τραγουδιστής του forum.

 

Εννοείς τον κύριο Apos;

 

Edit: Με πρόλαβε ο Λάκης για τον κορυφαίο τραγουδιστή. Τελικά αν χτίσεις μια φήμη, δεν γκρεμίζεται με τίποτα!

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ theoctapus Το τραγούδι ξεκίνησε αρχικά με τη λογική «καρά εμπόριο new rock» στη φόρμα  «Jared Evan - In Love With You», γι αυτό και τα πολλά φίλτρα στην κιθάρα (και στα τύμπανα στο solo) και η αποφυγή πολλών riff. Αλλά….αλλά μετά ήρθε ο ξάδερφος ( ο οποίος όπως όλοι ξέρουμε και την “καραγκούνα “ την κάνει Thunder) και το κομμάτι πήρε κατεύθυνση σε ποιο mainstream classic rock μονοπάτια. Ο ίδιος μάλιστα είχε ενστάσεις για τα φωνητικά (είπε μήπως να το πώ πιο χαλαρά), αλλά εμένα μου άρεσε το πολύ αλήτικο γρέζι και τον έπεισα να το αφήσουμε έτσι. Απλά ανεβάσαμε λίγο το Hammond για να μην είναι τελείως ασύνδετο το mix.

 

True. Τα φωνητικά το κάνουν λίγο πιο whitesnake και εκεί την θέλει την κιθαροποζεριά. Ακόμα όμως και για new rock να το πας, πάλι πιο μπροστά κιθάρες θέλει (again IMHO).

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως κορυφαίο τραγουδιστή φαντάζομαι εννοείς τον Nestor Apos. !

Εννοείς τον κύριο Apos;

Τόσα χρόνια παλεύω επί ματαίω ως κιθαρίστας, το ότι θ' αναγνωριζόμουν ως τραγουδιστής και μάλιστα μ' ένα μόνο κομμάτι, ομολογώ πως δεν είχε περάσει από το μυαλό μου. :)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

True. Τα φωνητικά το κάνουν λίγο πιο whitesnake και εκεί την θέλει την κιθαροποζεριά. Ακόμα όμως και για new rock να το πας, πάλι πιο μπροστά κιθάρες θέλει (again IMHO).

 

Δεν αντιλέγω και καθόλου. Τουναντίον, συνηγορώ. Είναι τόσο περίεργο και μαγευτικό συνάμα το θέμα mix, που λίγο να ανεβάσεις π.χ το μπάσο ή την κιθάρα σε σχέση με τα λοιπά, μπορεί να αλλάξει άρδην εικόνα το όλο τραγούδι. Το κυρίαρχο είναι να ξέρεις τι θέλεις ακριβώς να κάνεις. Όταν όμως υπάρχουν δύο ή και περισσότερες απόψεις, τότε μοιραία προσπαθείς να βρεις τη μέση λύση, που να ικανοποιεί όλους .Παράδειγμα ο Σταύρος, πρότεινε να βάλουμε και ένα σχήμα πιάνου στο κουπλέ. Μάλιστα το έγραψε κιόλας. Όταν το άκουσα, μου έδωσε την εντύπωση ότι το πήγαινε αλλού τελείως το κομμάτι (ακόμα σε πιο 70’s rock καταστάσεις- μολονότι σαν θέμα ήταν υπέροχο). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσα χρόνια παλεύω επί ματαίω ως κιθαρίστας, το ότι θ' αναγνωριζόμουν ως τραγουδιστής και μάλιστα μ' ένα μόνο κομμάτι, ομολογώ πως δεν είχε περάσει από το μυαλό μου. :)

Μα είναι προφανές ότι είσαι καλύτερος τραγουδιστής από ότι είσαι κιθαρίστας.

Εδώ όμως θέλουμε την σκηνοθετική σου άποψη για το landscaping του βίντεο.

Επίσης έχω ακούσει ότι φυτά και δέντρα δεν θέλουν ροκ αλλά κλασσική (εκτός των βασιλικών που θέλουν μπλουζ, εξ ού και είμαι ο αγκουρού των pesto).

Σε πόση έκθεση Παπαδοπουλικών ουρλιαχτών αντέχει η φύση;

Δείχνει μικρή η Μητέρα Γη μπροστά στον φιμεδιοπτροφόρο Άδωνη;

Μίλα Νέστορα, μίλα...

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα είναι προφανές ότι είσαι καλύτερος τραγουδιστής από ότι είσαι κιθαρίστας.

Εδώ όμως θέλουμε την σκηνοθετική σου άποψη για το landscaping του βίντεο.

Επίσης έχω ακούσει ότι τα δέντρα δεν θέλουν ροκ αλλά κλασσική (εκτός των βασιλικών που θέλουν μπλουζ, εξ ού και είμαι ο αγκουρού των pesto).

Σε πόση έκθεση Παπαδοπουλικών ουρλιαχτών αντέχει η φύση;

Δείχνει μικρή η Μητέρα Γη μπροστά στον φιμεδιοπτροφόρο Άδωνη;

Μίλα Νέστορα, μίλα...

Άλαλα τα χείλη των ...

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου