Προς το περιεχόμενο

Golden age R1 Active MK3


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα στη παρεα,

ειπα να αρχισω να μπαινω σιγα σιγα στο χωρο ηχογραφησης κιθαρας εντελως ερασιτεχνικα  και ετσι μετα απο λιγο ψαξιμο ,αφου η omega lexicοn τα εφτυσε

αγορασα τη FOCUSRITE Saffire 6 που ηταν και μεσα στα χρηματα που ηθελα να δωσω και ηρθε η ωρα για αγορα μικροφωνου. Διαβασα αρκετα πραγματα μεσα στο forum που σιγουρα απο τη μια σε βοηθουν υπεραρκετα αλλα απο την αλλη καπου χανεσαι (ειμαι σιγουρος πως πολλοι θα εχουν νιωσει αυτο το συναισθημα) .  Για να μπω στο ψητο σιγα σιγα, εχει δοκιμασει/ακουσει καποιος το mic του τιτλου η εχει να προτεινει καποιο αλλο? Για αρχη θελω να αρχισω με ενα mic σιγουρα και η τιμη να ειναι πανω κατω 150 ευρω. Επισης τι διαφορα θα εβλεπα στο τελικο αποτελεσμα αν χρησιμοποιουσα και προενισχυση μικροφωνου και αν υπαρχει καποια που εχετε να μου προτεινεται ευχαριστως. Οπως ειπα ειμαι πρωταρης στο χωρο,εχω ορεξη για ψαξιμο και "παιχνιδι" με τα μικροφωνα αλλα δεν ξερω πως να αρχισω. Αν εχω παραληψει κατι παρακαλω πειτε το

 

Ευχαριστω προκαταβολικα οποιον εχει ορεξη να βοηθησει

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου