Προς το περιεχόμενο

Studio building thread "The Green Room"


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπράβο! Πρέπει να έχει μπει ΠΟΛΥ δουλειά για την όλη προσπάθεια. Καλές εγγραφές

 

Το μόνο που δεν πολυκατάλαβα είναι η φάση με τη συγκεκριμένη χρήση γυψοσανίδας στο πάτωμα...

 

H γυψοσανίδα είναι μια εύκολη και πάνω από φθηνή λύση για να προσθέσεις μάζα στο πάτωμα. Ναι έχει πέσει πάρα πολύ προσωπική δουλειά και διαπίστωσα ότι προς το τέλος λόγο κούρασης και αγανάκτησης τείνει να ξεφεύγει λίγο η προσοχή στην λεπτομέρεια, πχ κάναμε λίγο sloppy δουλειά στο στοκάρισμα. Οπότε συμβουλή μου είναι καλύτερα να σταματήσεις για λίγες μέρες παρά να σε πάρει από κάτω.

 

μπορείς να βγάλεις κ περιμετρικές φωτό?

με το θέμα εξαερισμού με τα παράθυρα τί έκανες τελικά?

και από θέμα ηχομείωσης πως πάει?

 

Εξαερισμό δεν έχω βάλει, το άφησα για να δω αν πραγματικά χρειαστεί και τελικά μετά από 8 μέρες ηχογραφήσεων δεν παραπονέθηκε κανείς, αφήνεις λίγο ανοιχτά την πόρτα στο διάλειμμα και ούτε μυρωδιές ούτε τίποτα. Φαντάζομαι όμως πως αν ήταν σε υπόγειο δεν θα τη γλίτωνα.

 

Η ηχομόνωση πέτυχε τον σκοπό της, 100% ησυχία από έξω προς τα μέσα και στο control όταν παίζει ένας drumer πχ ακούγετε ένα ελάχιστο βουητό. Άλλωστε δεν περίμενα και θαύματα, η υπάρχουσα τοιχοποιία ήταν σκέτο τούβλο από την μία μεριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

H γυψοσανίδα είναι μια εύκολη και πάνω από φθηνή λύση για να προσθέσεις μάζα στο πάτωμα.

 

Αυτό φαντάστηκα αλλά δε θα κάνει σπασίματα; Καταλαβαίνω ότι η πίεση "απλώνει" σε μεγάλη επιφάνεια έτσι όπως έχει φτιαχτεί, λόγω απειρίας όμως στην πράξη δε μου "κάθεται" :P

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό φαντάστηκα αλλά δε θα κάνει σπασίματα; Καταλαβαίνω ότι η πίεση "απλώνει" σε μεγάλη επιφάνεια έτσι όπως έχει φτιαχτεί, λόγω απειρίας όμως στην πράξη δε μου "κάθεται" :P

 

μπά...εγώ στο πάτωμα που έκανα για τα τύμπανα έβαλα 6εκ. 100αρι πετροβάμβακα και απο πάνω 2 στρώσεις γυψοσανιδα και μετά μοκέτα. όλα κομπλέ και κοπράσινα

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το φύλο νοβοπαν που έχω από πάνω δε σπάει με τίποτα. Έτσι όπως το έχεις κάνει όμως beeros είναι πολύ εύκολο να σπάσει μόνο με την μοκέτα. Και το χειρότερο είναι ότι δεν θα το πολύ καταλάβεις γιατί το χαρτί κρατάει τα κομμάτια  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το φύλο νοβοπαν που έχω από πάνω δε σπάει με τίποτα. Έτσι όπως το έχεις κάνει όμως beeros είναι πολύ εύκολο να σπάσει μόνο με την μοκέτα. Και το χειρότερο είναι ότι δεν θα το πολύ καταλάβεις γιατί το χαρτί κρατάει τα κομμάτια  ;D

 

δε με απασχολεί, ούτως ή αλλιώς είναι προσωρινό  ;)

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το που τελείωσα πλακωθήκαμε στις ηχογραφήσεις και ξέχασα να ανεβάσω φωτογραφίες από το τελικό αποτέλεσμα, μάλλον σχεδόν τελικό, γιατί το aircondition έχει χαλάσει 2 φορές  >:(

 

DSC02000.JPG

 

DSC02001.JPG

 

 

Μπραβο.

Πολυ ωραια δουλεια, πολυ προσεγμενη και με πολυ μερακι

Μπραβο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το που τελείωσα πλακωθήκαμε στις ηχογραφήσεις και ξέχασα να ανεβάσω φωτογραφίες από το τελικό αποτέλεσμα, μάλλον σχεδόν τελικό, γιατί το aircondition έχει χαλάσει 2 φορές  >:(

 

Ψαγμένη δουλεία μπράβο και καλες ηχογραφήσεις ,αν μπορείτε ανεβάστε και κανα δείγμα να ακουσουμε .Ευχαριστω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου