Προς το περιεχόμενο

Thomann και μεταβολή στις τιμές.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ και κάνα μήνα έχω βάλει στο καλάθι του thomann μια epiphone sheraton(την οποία και ζαχαρώνω  ;D) και παρατηρώ οτι η τιμή της έχει συνεχείς μεταβολές.

http://www.thomann.de/gr/epiphone_sheraton_II_bk.htm

 

Έχει πάει απο 429 μέχρι 459 ευρώ και δε μένει σταθερή για πάνω απο μία βδομάδα.

Τώρα έχει 444.

Υπάρχει κάποιος λόγος γι'αυτές τις μεταβολές;

Το έχει παρατηρήσει άλλος σε κάποιο προιόν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι πουλάει ακριβαίνει, είχα αγοράσει ένα squier vm jazz bass στα 275 ευρώ, μετά από ένα

μήνα ανέβηκε στα 295. Βugera V22 αρχικά 250, αργότερα 277, τώρα 269. Τρομερή αύξηση

είχε το eminence tonker, πρίν 2 χρόνια το είχα αγοράσει 66 ευρώ και αργότερα ανέβηκε

στα 88, 33% πάνω εν μία νυκτί. Η πτώση προφανώς είναι αποτέλεσμα του ανταγωνισμού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικα στον dv247 που εβλεπα κατι στρατ η αυξηση στις τιμες ηταν μεγαλη σε ολα σχεδον τα ειδη...

Πχ. Ακομα θυμαμαι μια fender strat american special η τιμη της αρχικα απο 617λιρες ειχε φτασει 732λιρες.  >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα πάρει μια epiphone les paul custom πριν 2 χρόνια από Θωμά γύρω στα 550 ευρώ αν θυμάμαι καλά. Σε μια φάση νομίζω έπεσε η τιμή στα 450+. Τώρα εχει 485 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Πηρα γυρω στο Μαρτιο ενα κομπρεσορα, τον DBX 166XL και μεχρι να το αποφασισω - ψαχνομουνα εναμιση μηνα περιπου - η τιμη μπαλατζαριζε απο 211 - 224 ευρω. τελικα τον πηρα 215.

 

  Α ΡΕ ΠΑΛΙΟΠ@Y$th  ADAM SMITH, ποσο μεσα εισαι παντα.... ;D ;D  ;D

 

 

 Εχω παντως την αισθηση οτι η τιμη μεταβαλλεται ΚΑΙ απο την επισκεψιμοτητα σε καθε προιον....

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παντως την αισθηση οτι η τιμη μεταβαλλεται ΚΑΙ απο την επισκεψιμοτητα σε καθε προιον....

Σωστός, υπάρχει ποσοστό πωλήσεων επί της επισκεψιμότητας και πωλήσεων εναλλακτικών

προιόντων. To vm jazz bass που ανέφερα παραπάνω έχει 63% και έχει σκαρφαλώσει στα

325 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ήθελα να πάρω κανα 2 πετάλια της electro harmonix απο dv247 και ξαφνικά οι τιμές έγιναν απρόσιτες  >:( >:( >:( >:(

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου