Προς το περιεχόμενο

Epiphone Les Paul Special II Red Project!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Α τωρα που το θυμηθηκα!

 

Τα knobs που μου αρεσουν ειναι για ενισχυτη να με απασχολησει αυτο? Ή εχουν το ιδιο ''πατημα'' με τις κιθαρας?

 

P-rails χωρίς αυτό

http://www.seymourduncan.com/products/electric/humbucker/triple-shot/triple_shot_swi/

είναι μισή δουλειά.

 

Αυτο αν καταλαβα καλα ειναι για εξτρα επιλογες εκτος απο μονο-P90-διπλο? Ενδιαφερον αλλα μπλεκει πολυ το πραγμα μου αρκει η επιλογη των τριων.

 

Είστε μουσικός, θέλετε να βλέπετε χέρι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α τωρα που το θυμηθηκα!

 

Τα knobs που μου αρεσουν ειναι για ενισχυτη να με απασχολησει αυτο? Ή εχουν το ιδιο ''πατημα'' με τις κιθαρας?

 

νομιζω ναι

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους PRails τους έχω χρησιμοποιήσει περισσότερο από όλους μας ίσως...

Σε μια στρατ με μεσαίο (HSH) χρησιμοποίησα switchάκι και πήγε καλά (P90 - Humb - Rail) με τη σειρά όπως τα έγραψα και για τους δυό μαγνήτες με κόστος στα 5 euro.

 

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα αρχισω τωρα λιγο τις κουλαμαρες μου αλλα δεν πειραζει!

 

Εγω ασχολουμε κυριως με την jazz μουσικη. Ο Prail δεν εχω ιδεα πως ακριβως ακουγεται και  ισως ενας αλλος θα ηταν καλυτερος για jazz ηχοχρωμα, αλλα θελω να εχει μια ευελιξια. Οποτε αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το εξης:

 

-Υπαρχει pot για το tone που οταν το κλεινεις να γινεται μουνταμαρα  αλλα να μην θολωνει και ισως και να ''ξεραινει'' τον ηχο?

Είστε μουσικός, θέλετε να βλέπετε χέρι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου