Προς το περιεχόμενο

Ποιους Toneriders για Les Paul ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βοηθήστε όπως μπορείτε στην ερώτηση γιατί για να ρωτάω πάει να πει πως δεν εχω βρε απάντηση στο ερώτημα

 

Νομίζω πως προσπάθησα να βοηθήσω στο μέτρο όσων γνωρίζω:

 

Πάντως,οι tonerider είναι αυτό που λέμε budget for money επιλογή (μαζί, όμως, με πολλές άλλες).

τους είχα βάλει σε μια μια φτηνή les paul special II και την "απογείωσαν" ηχητικά.

Αν θέλεις,πάντως, να πειραματιστείς μπορείς να βάλεις και τους rebel p90:

http://www.tonerider.com/pickups/r90spickups.html

ο αντιπρόσωπός τους για την Ελλάδα είναι στην Αθήνα

http://www.tonerider.com/dealers/dealers.html#gr

, οπότε δε χάνεις κάτι να συζητήσεις και μαζί τους.

 

Όπως και να έχει ίσως ξέφυγα στις παρατηρήσεις μου και παρεκτράπην του αρχικού θέματος.Με συγχωρείς,αν έγινε κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σε ευχαριστώ πολύ και κανένα πρόβλημα... Κάτι τελευταίο που θέλω να μου διευκρινίσεις μιας και έχει κάνει την αλλαγή είναι το εξής. Ορισμένοι μαγνητεσ έχουν ισχυρή προσωπικότητα και σε γενικές γραμμές καταργούν το όργανο. Με το σκεπτικό λοιπόν ότι θέλω να εχω λες πολ ήχο , αυτοί οι τονραιντερ συνεχίζουν να καλύπτουν και αυτό το κριτήριο μου ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι δεν καταργούν το χαρακτήρα του οργανου, αλλα δεν έχουν και τον χαρακτηριστικότερο les paul ήχο,kateme.

Εγώ τους είχα βάλει για "χαλαρά" παιξίματα,γιατί οι προηγούμενοι μαγνήτες, που είχα πάνω (Schecter Diamond Plus), ήταν πολύ "σκληροί".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορισμένοι μαγνητεσ έχουν ισχυρή προσωπικότητα και σε γενικές γραμμές καταργούν το όργανο. Με το σκεπτικό λοιπόν ότι θέλω να εχω λες πολ ήχο , αυτοί οι τονραιντερ συνεχίζουν να καλύπτουν και αυτό το κριτήριο μου ;

 

οχι δεν θα εχεις κανενα τετοιο προβλημα.ειναι καθαροι μαγνητες και αφηνουν το οργανο να ακουστει με τα χαρακτιριστηκα του

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου