Προς το περιεχόμενο

Διασκευή και πνευματικά δικαιώματα.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ έχω γράψει το γνωστό τραγούδι "Ο Πόρδος Και ο Κλαύθμων", το οποίο (όπως σίγουρα ξέρετε) τραγουδάει η Φάτσα Μπεκάτσα με τη Χορωδία Αναλφάβητων Κοζάνης. Καίτοι τηλεφωνό κάθε μέρα στην ΑΕΠΙ για να τους ενημερώσω για τη διεύθυνσή μου, προσποιούνται ότι δεν καταλαβαίνουν τις οδηγίες μου για το που να αφήσουν την επιταγή που μου αναλογεί. Είμαι πλέον βέβαιος ότι μου τρώνε τα λεφτά μου με τα οποία αγοράζουν διαστημόπλοια προκειμένου να τα επιμισθώσουν στους ΕΛ.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 97
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

....με τη Χορωδία Αναλφάβητων Κοζάνης.

 

Είμαι μέλος. Soprano . Δικαιούμαι «συγγενικά δικαιώματα». :D  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή είναι ακριβώς η νοοτροπία που έστειλε την χώρα στα σκατά.......

Γιατι,εσυ ξερεις αν η εταιρεια κινητης τηλεφωνιας της οποιας εισαι πελατης,παρανομει ή οχι?

Επειδη σου στελνει αναλυτικο λογαριασμο,αποκλειεται να παρανομει σε αλλα πεδια με βοηθεια τα χρηματα  που ΕΣΥ τους δινεις για την υπηρεσια που σου προσφερουν?

Να τα κλεισουμε ολα λοιπον,να μην υπαρχει τιποτα για να μην ειμαστε στα σκατα

που μας εχει φερει η εκ του πονηρου διαχειριση του καθενος.

 

Φιλε μου το θεμα ειναι απλο.Ή δινεις ή δε δινεις τη διαχειριση του εργου σου σε καποιον

με ο,τι αυτο συνεπαγεται.Αμα δεν τη δινεις,μην προσπαθεις να πεισεις τους παντες οτι εκανες το σωστο και οι αλλοι ειναι τα κοροιδα.Κρατα το για τον εαυτο σου και μπορει να σαι ΟΝΤΩΣ ο μαγκας.

Εγω αυτο που ξερω ειναι οτι απο 3-4 τραγουδακια μου που χουν παιξει στα ραδιοφωνα,μου διανεμηθηκαν δικαιωματα,και τα ποσα,(Τα οποια παρεπιπτοντως βρηκα απολυτως λογικα)

μου καταβληθηκαν με απολυτη χρονικη συνεπεια,εν αντιθεσει με το δημοσιο που με σφαζει και δεν ξερω αν θα παρω ποτε συνταξη.Μηπως να τους στειλω τον εισαγγελεα για να ελεγξει το αν με κοροιδεψαν?Μου πεταξαν το ξεροκομματο για να θησαυριζουν?

Εδω αλλοι το κανουν απροκαλυπτα με απιστευτη ανοχη απο τη μερια μας ως πολιτες και καθομαστε σα χανοι.

Τα διαχειριστικα δικαιωματα και η ΑΕΠΙ μας μαρανανε τωρα?

Αν δε γουσταρα,ας επαιρνα παγανια τα καφε-μπαρ του Μελιγαλα να τους τα ζητησω ο ιδιος...

 

Είμαι μέλος. Soprano . Δικαιούμαι «συγγενικά δικαιώματα». :D  

Τραγουδατε με μετρονομο?Γιατι στην Καβαλα δεν εχουμε... ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τραγουδατε με μετρονομο?Γιατι στην Καβαλα δεν εχουμε... ;D

Ακόμα; :o Πότες έχεις γενέθλια να σου στείλω ένανε-νε-νε-νε-νε-νε-νε  ;;;;(120.00 bpm ;D ;D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-νε-νε-νε-νε-νε-νε 

Μην τραγουδας τετοια.Θα σου χτυπησει την πορτα κανας Αεπιτζης και μετα..καλα ξεμπερδεματα... ;D

 

@Superfunk,με το συμπαθειο ζουμε ολοι... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το συμπαθειο ζουμε ολοι

 

Τωρα μου εδωσες εμπνευση για ΤΡΑΓΟΥΔΑΡΑ...(θα παιξεις σολο κιθαρα στην ηχογραφηση?το κομματι θα ειναι σε στυλ χρηματοδοτουμενου νεοκλασσικου μεταλ με αριστερο σολιψισμο και ξερω οτι το εχεις το ειδος....εγω δεν το'χω μια και απαιτει πολλα μπενΤς)  

 

 

Με το συμπαθειο ζουμε ολοι

Για μια ΑΕΠΙ ,λιγο φασολι

Και γυρω γυρω γυρω ολοι

Παμε να παρουμε την πολη

 

Λιγο ψωμι και λιγη ελια

Παντα με Κωτσο Βασιλια

Με μια ΑΕΠΙ κυνηγημενη

Και σαν πρωτα ανδριωμενη

 

Ετσι πορευεται η πατριδα

Σαν μια τηγανιτη μαριδα

Και οσο κι αν απλωσες αριδα

Παει τελειωσε η παρτιδα..

 

 

 

Καλο ε?

 

Παω να το δηλωσω στην ΑΕΠΙ πριν μου κλεψεις τα δικαιωματα οπως εκανε ο Τρολλεϋς με την κλανια...  

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα παιξεις σολο κιθαρα στην ηχογραφηση?το κομματι θα ειναι σε στυλ χρηματοδοτουμενου νεοκλασσικου μεταλ

;D ;D ;D ;D

Ωραιο το ασμα!

Mεσα!

Ειμαι λατρης του Αριστοφανικου ροκ με νεοκλασσικες μεταλ επιρροες και σολο ΜΟΝΟ με ταπινγκ... ;D

Προτεινω να...χρηματοδοτηθει ;D απο την...ΑΕΠΙ γιατι με την διαπλοκη που υπαρχει εκει μεσα,ακομα κι ενα ξεροκομματο να μας πεταξουν,θα γινουμε πλουσιοι!

Αν οχι,προτεινω για εισπρακτορα Ρουμελης και Μωρια το Νεστορα που ειναι ψαρωτικος. ;D

Βορεια Ελλαδα εχω κατι φιλους καλα παιδια που δεν μασανε απο συνταξιουχους που ανοιξαν καφενειο και δε θελουν να πληρωσουν... ;D

 

Παραθετω την δικη μου εκδοχη σε ιαμβικο δεκαπεντασυλλαβο και αν συμφωνεις να μπουν εστω και 2 λεξεις...

(Να σε τρεχω στα δικαστηρια εκ του πονηρου;D).

 

Αν ημουνα συνθετης με λαικο προφιλ

Ε τοτε δε θα ηθελα ν αλλαξω κανα στυλ.

Πως ομως να την ανεχτω μια τετοια κοροιδια

Ικετης ενεκα δραχμων για μια αηδια...

 

Να κατοχυρωθει παραυτα απο τον δικηγορο του φορουμ.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενεκα δραχμων

 

μη λες τετοιες λεξεις μερες που'ναι.... ;D..ειμαστε που ειμαστε με το ενα ποδι στον ταφο...αν βγει και τετοιο ασμα.. φασκελοκουκουλωστα...... ;D

 

 

Προτεινω να...χρηματοδοτηθει  

 

μαλλον δεν προσεξες τη νεα μου υπογραφη.... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Να κατοχυρωθει παραυτα απο τον δικηγορο του φορουμ.

Δεν κατοχυρώνω ΤΙΠΟΤΑ! Η ασάφεια και η αβεβαιότητα για το τι ισχύει τροφοδοτούν έριδες και αντιδικίες , οι οποίες με τη σειρά τους τροφοδοτούν εμένα με κιθάρες και μπλιμπλίκια.  Σιγά που θα βγάλω τα μάτια μου μόνος μου!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου