Προς το περιεχόμενο

Προβλημα.Ασπρη σκονη στην καμπινα του τρεμολο?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα.Εχω μια MIM Strato που σεταρω μονος εδω και 2-3 χρονια και γενικα την προσεχω,καθαριζω τακτικα κτ.λ.Πριν 4-5 μηνες "μπλοκαρα" το τρεμολο με ενα ξυλο και σημερα που αποφασισα να το βγαλω παρατηρησα στα τοιχωματα σε ορισμενα σημεια μια καταλευκη σκονη που εφυγε με λιγο ξυσιμο.Δεν σκεφτηκα να την φωτογραφησω πρωτα δυστυχος.Λογο του χρωματος μου φαινεται λιγο δυσκολο να ειναι διαβρωση της γεφυρας και το μυαλο μου παει στο ξυλακι.Δεν ανησυχω για κατι απλα με εφαγε η περιεργεια εχει δει καποιος κατι παρομοιο η εχει καμμια καλη ιδεα απο τι μπορει να προκληθηκε?να επαιζα μες την θαλασσα θα ελεγα οτι ειναι αλατα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.Εχω μια MIM Strato που σεταρω μονος εδω και 2-3 χρονια και γενικα την προσεχω,καθαριζω τακτικα κτ.λ.

 

 

ΧΑ νομιζεις! Για θυμησου τι εκανες περυσι τα χριστουγεννα... οταν εκεινος ο κουραμπιες σου τραβηξε το ενδιαφερον ενω επαιζες 64α στο 180 και τον δακγωσες με μανια...

Είστε μουσικός, θέλετε να βλέπετε χέρι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα - το συγχρονο προβλημα στις μερες μας εν ετη 2011 ειναι στον κιθαριστα το πως θα μεταφερει τα "ναρκωτικα" του - υπαρχουν διαφορες μεθοδοι - οπως να βαλεις το σακουλακι σε κενο cavity πισω απο το  pickguard - ή μια αλλη ειναι να φτιαξεις ειδικη ζωνη σε στυλ ΡΑΜΠΟ για την κιθαρα σου και να την τοποθετεις εκει μεσα - τωρα εσενα πως σου καρφωθηκε να την βαλεις πισω απο το tremolo ενας θεος ξερει  ;D ;D (πλακα κανω για να μην παρεξηγιομαστε ετσι ??)

 

εγω πιστευω οτι αμα δεν ειναι απο το κομματακι ξυλου που εβαλες για να το μπλοκαρεις τοτε ισως ειναι απο το "ασταρι" του χρωματος.........γνωμη μου παντα

 

και παλι καλημερα dudesssss 8) 8) 8)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον  Γουίλι τον μαύρο θερμαστή από το Τζιμπουτί εχεις καμμια σχεση? ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.Εχω μια MIM Strato που σεταρω μονος εδω και 2-3 χρονια και γενικα την προσεχω,καθαριζω τακτικα κτ.λ.Πριν 4-5 μηνες "μπλοκαρα" το τρεμολο με ενα ξυλο και σημερα που αποφασισα να το βγαλω παρατηρησα στα τοιχωματα σε ορισμενα σημεια μια καταλευκη σκονη που εφυγε με λιγο ξυσιμο.Δεν σκεφτηκα να την φωτογραφησω πρωτα δυστυχος.Λογο του χρωματος μου φαινεται λιγο δυσκολο να ειναι διαβρωση της γεφυρας και το μυαλο μου παει στο ξυλακι.Δεν ανησυχω για κατι απλα με εφαγε η περιεργεια εχει δει καποιος κατι παρομοιο η εχει καμμια καλη ιδεα απο τι μπορει να προκληθηκε?να επαιζα μες την θαλασσα θα ελεγα οτι ειναι αλατα...

 

Το έχω δει σε πάρα πολλές κιθάρες μέσα στα cavities... Σύμφωνα με ξυλουργούς, είναι πράγματι άλατα που παράγονται από κόλλες, ρητίνες και μπογιές όταν ξεραθούν. Επίσης παράγεται από την κόλλα που δένει το κοντραπλακέ ξύλο.

Η MIM σου δεν είναι από κοντραπλακέ άρα δε χρειάζεται να ανησυχείς μήπως φθείρεται το ξύλο του σώματος, ίσως το προκαλεί το ξυλάκι που έβαλες για το τρέμολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον  Γουίλι τον μαύρο θερμαστή από το Τζιμπουτί εχεις καμμια σχεση? ;D

 

χαχαχαχαχα.....που τα βρισκεις ρε παιδακι μου ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

cocaine-electric-guitar_48.jpg

 

Ασπρη σκονη; Αφτο ινε;

 

Αυτή ήταν Squier  ;D ;D ;D... Ψευτόπραγμα δηλαδή, γι' αυτό έγινε έτσι  ;D. Του φίλου μας είναι ΜΙΜ...  ;)

 

Φήμες μάλιστα θέλουν αυτήν την Squier κατασκευής MIC (Colombia) εξού και αυτή η μικρή... κατασκευαστική αστοχία...  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή ήταν Squier  ;D ;D ;D... Ψευτόπραγμα δηλαδή, γι' αυτό έγινε έτσι  ;D. Του φίλου μας είναι ΜΙΜ...  ;)

 

Φήμες μάλιστα θέλουν αυτήν την Squier κατασκευής MIC (Colombia) εξού και αυτή η μικρή... κατασκευαστική αστοχία...  ;D

 

Το σίγουρο είναι πως αυτή είναι η ακριβότερη squier που υπάρχει...

Solid cocaine body + 1 extra mirror pickguard... το μόνο που χρειάζεται να έχει κανείς μαζί του είναι το καλαμάκι, αλλά αυτό βρίσκεται εύκολα οπουδήποτε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σίγουρο είναι πως αυτή είναι η ακριβότερη squier που υπάρχει...

Solid cocaine body + 1 extra mirror pickguard... το μόνο που χρειάζεται να έχει κανείς μαζί του είναι το καλαμάκι, αλλά αυτό βρίσκεται εύκολα οπουδήποτε!

 

α χαχα, δεν παίζεστε λέμε...

 

πάντως δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας, εκτός αν σου κτυπήσουν την πόρτα από τη δίωξη... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου