Προς το περιεχόμενο

Σολο για τον διαγωνισμο του Ντανιελλε Γκοταρδο, του Georg


Under Pressure Band

Προτεινόμενες αναρτήσεις

(στους αποπάνω: "πάρτο αλλιώς...")

 

George: 1) τεχνική άψογη, τέτοια πέννα ακούω και κομπλεξάρομαι... Σου αξίζουν συγχαρητήρια για την επιμονή σου και την εργατικότητα σου. 2) Μουσικότητα υπάρχει στο παίξιμο σου (μου άρεσε το orange jam). Αλλά... Προσπάθησε να χαλαρώσεις και να χαλαρώσεις το παίξιμο σου. Τεχνικά δεν έχεις να αποδείξεις τίποτα, η τεχνική φαίνεται τα 10 πρώτα δευτερόλεπτα. Αν ηρεμήσεις στο παίξιμο σου, θα πας αλλού μουσικά. Και φτιάξε και τον ήχο σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

(στους αποπάνω: "πάρτο αλλιώς...")

 

Στον απο πανω...το πηραμε αλλιως και την προηγουμενη φορα και μας βγαλανε κακους....δεν χαιδευουμε αυτια οπως θελουν μερικοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(στους αποπάνω: "πάρτο αλλιώς...")

 

George: 1) τεχνική άψογη, τέτοια πέννα ακούω και κομπλεξάρομαι... Σου αξίζουν συγχαρητήρια για την επιμονή σου και την εργατικότητα σου. 2) Μουσικότητα υπάρχει στο παίξιμο σου (μου άρεσε το orange jam). Αλλά... Προσπάθησε να χαλαρώσεις και να χαλαρώσεις το παίξιμο σου. Τεχνικά δεν έχεις να αποδείξεις τίποτα, η τεχνική φαίνεται τα 10 πρώτα δευτερόλεπτα. Αν ηρεμήσεις στο παίξιμο σου, θα πας αλλού μουσικά. Και φτιάξε και τον ήχο σου...

ευχαριστουμε πολυ φιλος..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιώργο, έχεις έναν 'αέρα' στην κιθάρα που μου αρέσει . Πριν σου πω την γνώμη μου για το κλιπ, θα σου δώσω μια γενικότερη συμβουλή όσο πιο καλοπροαίρετα γίνεται... Η αλήθεια είναι ότι μπήκες στο φόρουμ σαν ταύρος μαινόμενος σε υαλοπωλείο... Αυτό σου έχει ήδη κοστίσει σε επίπεδο εντυπώσεων. Προσπάθησε να γίνεις λίγο πιο cool, λίγο πιο ταπεινός και μόνο να κερδίσεις έχεις... Πάμε στο ζουμί τώρα...

 

Mου άρεσαν  ;D  1) Η πένα σου! Πολλές δυνατότητες

                  2) Τα bend σου. Πολύ κουρδισμένα

                  3) Η αίσθηση του ρυθμού που είχες, έκανες τα runs σου εκεί που έπρεπε και  σταματούσες εκεί που έπρεπε με τρόπο που έδενε με το backing track.

 

Δεν μου άρεσαν  :'(  1) Η φτωχή φρασεολογία (άκουσα scalar runs και 1-2 arpegio shapes) σε σχέση με την τεχνική σου

                        2) Το έψαχνες κάπως από την μέση και μετά. Ειδικά όσο πλησίαζε προς το τέλος, κοιτούσες να σκας πάνω στο ρυθμό πετώντας τυχαία νοτούλες δεξιά αριστερά και θυσιάσες την μελωδικότητα .

                        3) Η όλη αίσθηση ότι πρώτα εκσπερμάτωσες και μετά άρχισες τα χάδια ενώ έπρεπε να συμβεί το αντίστροφο...

 

 

Η ουσία για μένα είναι ότι παίζεις intermediate πράγματα με ΠΟΛΥ efficient τεχνική !!!

 

Ψάξου λίγο μουσικά και έχεις τρελές δυνατότητες!! Σου εύχομαι ότι καλύτερο.

 

 

 

 

 

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιώργο, έχεις έναν 'αέρα' στην κιθάρα που μου αρέσει . Πριν σου πω την γνώμη μου για το κλιπ, θα σου δώσω μια γενικότερη συμβουλή όσο πιο καλοπροαίρετα γίνεται... Η αλήθεια είναι ότι μπήκες στο φόρουμ σαν ταύρος μαινόμενος σε υαλοπωλείο... Αυτό σου έχει ήδη κοστίσει σε επίπεδο εντυπώσεων. Προσπάθησε να γίνεις λίγο πιο cool, λίγο πιο ταπεινός και μόνο να κερδίσεις έχεις... Πάμε στο ζουμί τώρα...

 

Mου άρεσαν  ;D  1) Η πένα σου! Πολλές δυνατότητες

                  2) Τα bend σου. Πολύ κουρδισμένα

                  3) Η αίσθηση του ρυθμού που είχες, έκανες τα runs σου εκεί που έπρεπε και  σταματούσες εκεί που έπρεπε με τρόπο που έδενε με το backing track.

 

Δεν μου άρεσαν  :'(  1) Η φτωχή φρασεολογία (άκουσα scalar runs και 1-2 arpegio shapes) σε σχέση με την τεχνική σου

                         2) Το έψαχνες κάπως από την μέση και μετά. Ειδικά όσο πλησίαζε προς το τέλος, κοιτούσες να σκας πάνω στο ρυθμό πετώντας τυχαία νοτούλες δεξιά αριστερά και θυσιάσες την μελωδικότητα .

                        3) Η όλη αίσθηση ότι πρώτα εκσπερμάτωσες και μετά άρχισες τα χάδια ενώ έπρεπε να συμβεί το αντίστροφο...

 

 

Η ουσία για μένα είναι ότι παίζεις intermediate πράγματα με ΠΟΛΥ efficient τεχνική !!!

 

Ψάξου λίγο μουσικά και έχεις τρελές δυνατότητες!! Σου εύχομαι ότι καλύτερο.

 

 

 

 

 

 

Ευχαριστω πολυ για αυτα που λες εχεις δικιο σε πολλα πραγματα.

Ευχαριστω πολυ για τις ευχες και τον τροπο που το παρομοιασες:) θεικο!!

Να σε καλα και σιγουρα δεν ηταν οτι καλυτερο να γινει ενα ποστ με τετοιο τιτλο,εκτιμω την γνωμη σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου αρχισες να γινεσαι λιγο πιο διαλακτικος παρε και αλλη μια συμβουλη:

 

Βαζε ΚΑΤΑΝΟΗΤΟΥΣ & ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥΣ τιτλους στα Thread που ανοιγεις.

 

Δεν ειναι αναγκη να βαζεις ΟΛΟ το ποστ σου στην επικεφαλιδα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου αρχισες να γινεσαι λιγο πιο διαλακτικος παρε και αλλη μια συμβουλη:

 

Βαζε ΚΑΤΑΝΟΗΤΟΥΣ & ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥΣ τιτλους στα Thread που ανοιγεις.

 

Δεν ειναι αναγκη να βαζεις ΟΛΟ το ποστ σου στην επικεφαλιδα.

ισχυει  :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης γραφε απο εναν λογαριασμο αλλοιως φαινεσαι σαν τους Dr. Jekyll and Mr. Hyde .... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου