Προς το περιεχόμενο

George Kam-θεωρείται μεγάλο ταλέντο στην ηλεκτρική


Under Pressure Band

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ ωραίος ο Erik. Ωραίος ήχος και ωραίες φράσεις, άμα συνεχίσει έτσι θα πάει πολύ μπροστά.

 

Είναι ήδη μπροστά το παλικάρι..

 

 

Μην ξεχνας φιλε μου και τα προσωπικα γουστα του καθενος.

 

Πολυ ευχαριστως...κοντα στο 65-67 δημιουργηθηκε η Fusion μουσικη η αλιως jazz rock.αυτη η μουσικη εμπλεκε τζαζ φανκ RnB νταμπ και διαφορα εφε που συναντιουνται στην ροκ...πριν απο 40 χρονια!Σημερα η fusion εχει ψυλοξεπεραστει και τα στυλ επιστρεφουν...σε ενα στυλ οπως ειναι η Blues επικρατουν τα τριηχα και το swing...εσυ οταν παιζεις shread πανω σ αυτα τα ρυθμικα εισαι απλα εκτος στυλ!!!

 

οκ αυτη ειναι η γνωμη σου σεβαστη..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 89
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλημερα παιδια.

 

Επειδη βλεπω πραγματικα οτι εχετε λιγο παρεξηγησει την ΟΛΗ φαση.Θελω να πω καποια πραγματα.Εχει ξεφυγει η κατασταση,μερικοι βγαζουν τρελο κομπλεξ και κακιες.Ολους τους κιθαριστες που αναφερατε και τα Βιντεακια ειναι τελεια.Τα γουσταρω τερμα!!Πρεπει να καταλαβετε οτι ειναι εντελως αλλο στυλ το παιξιμο μου απο ολα αυτα τα Βιντεακια και τα σχολια που βαζετε και κανετε αντιστοιχα.Πολλοι κιθαριστες εχουν χασει λιγο το νοημα στις μερες μας βασιζονται μονο στον ηχο και στην κιθαρα τους,δεν μελετανε καθολου παρολα αυτα διαβαζουν νοτες και πηγαινουν σε ωδεια.Ενα θα σας πω.Ολα τα Βιντεακια που παραθεσατε ειναι εντελως αλλο χρωμα απο αυτο που παιζω εγω δεν ειναι μονο οι χαρουμενοι ρυθμοι ειναι και τα μινορε και διαφορα αλλα...Ειμαι αυτοδιδαχτος και εχω στο μυαλο κατι πιο αλητικο στο παιξιμο και αρκετο shred.Ειναι ενα στυλ που υπαρχει καιρο.Μερικοι μου θυμιζετε τους  ρεμπετιδες της τοτε εποχης που ειχαν δει τον Χιωτη  που ειχε κανει το μπουζουκι 4χορδο  και πηγαινε την μουσικη σε κατι αλλο διαφορετικο και θελανε να τον "σουγιαδιασουν".(ΔΕΝ ΣΥΓΚΡΙΝΩ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΧΙΩΤΗ ΟΥΤΕ ΠΑΡΟΜΟΙΑΖΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΑΝΑΦΕΡΩΜΑΙ ΑΠΛΑ ΣΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΞΙΜΑΤΑ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΕΙΔΗ)Δεν γουσταρουμε ολοι τα ιδια πραγματα.Πολλοι γνωστοι μουσικοι κιθαριστες μου εχουν πει πολυ ωραια και σωστα πραγματα με συμβουλευσαν, ολα αυτα που λετε τα καταλαβαινω απολυτως ο τροπος που τα λετε ειναι ωμος και ακομψος και αρκετα προκατελιμενος σε μερικους που βασιζονται μονο στα original παιξηματα και δεν δεχονται τπτ αλλο περα απο αυτα.Μερικοι γουσταρουν αλλοι δεν γουσταρουν.Πχ ενας Μike Varney Πιστευει οτι ειμαι πολυ καλος απο την αλλη ο πατερας  μου πιστευει οτι δεν αξιζω τοσο..ετσι ειναι αυτα.Οσο αφορα το παιξιμο στην κιθαρα δινω βαση στο να βγει δυνατο ενα σηκωμα να πατηθει καλα η κλιμακα.Μπορει καποιος κιθαριστας να Βγαζει πιο πολη μουσικοτητα απο ενα αλλο αλλα να μην εχει  στα υποψην του οτι δεν απεδωσε καλα δηλ.τσαπατσουλικα παιξιματα και πολυ gain για να ακουγεται καλυτερα.Αν τον βαλεις σε μια ακουστικη με 12αρες δεν θα μπορει να παιξει.Επισης ενα αλλο σημαντικο ειναι οτι οσο εχεις μελετησει και εχει γραψει μουσικη βλεπεις με αλλο ματι τα σολα που ακουγες πιο μικρος μερικα απο αυτα πλεον δεν σου κανουν τοσο εντυπωση γιατι πλεον γνωριζεις πως μπορουν να παικτουνε και καταλαβαινεις την δυσκολια.Απλα θα παρακαλουσα να μην "τρελενεστε" και βγαζετε κακιες πειτε την γνωμη σας απλα.Ευχαριστω παρα πολυ τον Μπασιστα της Μπαντας που ανεβασε ενα τετοιο ποστ με τον αναλογο τιτλο με τιμα παρα πολυ.Εχει ακουσει και βλεπει οτι αρκετοι το πιστευουν αυτο για μενα.Επισης επειδη οι Περισοτεροι ειναι μεγαλυτεροι σε Ηλικια ειδικα αυτοι θα επρεπε να ειναι παραδειγμα για το Forum με τα σχολια τους και οχι να κανουν σαν μικρα παιδια που ζηλευουν.

 

Ευχαριστω πολυ παντως για ολα οσα εχουν ειπωθει αν προσεγγιζατε πιο σωστα την φαση δεν θα γινοτανε αυτη η "παιδικη χαρα" στο φορουμ και αναφερομαι σε ολους και σε μενα ακομα.

(Admin  εχεις απολυτο δικο σε αυτα που λες απλα και  ο Μπασιστας προσπαθει να υπερασπιστει πανω απο ολα την σοβαροτητα της αντιπαραθεσης δεν προκαλεσε με τα λεγομενα του απλα μερικοι ειρωνευονται και ειναι λιγο καπως αυτο.Εννοειτε δεν θελουμε να γινετε κατι τετοιο.)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακο ειναι...και στο λεω εντελως φιλικα....ειναι οτι αν και λες οτι ολα τα σχολια ειναι δεκτα,μετα δημιουργεις ενα κλιμα οτι ενταξει...καλα μου τα λετε αλλα....οτι και να λετε ειμαι παιχταρας....μου το ειπαν οι αλλοι που με εχουν ακουσει....αρα οι αλλοι ειναι οι καλοι...αυτοι που μου λενε αυτα που θελω να ακουσω....τα καλα δηλαδη....εγω αυτο το συμπερασμα εχω βγαλει....μπορει να κανω λαθος αλλα αυτο εισπρατω...και παλι εντελως φιλικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει να κανω και λαθος αλλα πιστευω οτι ο ΜΠΑΣΙΣΤΑΣ και ο ΚΙΘΑΡΙΣΤΑΣ γραφουν τα posts τους με τον ιδιο τροπο.Μεγαλη ομοιοτητα  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@GeorgeKam,

 

Η μουσική που παίζεις δεν είναι του στυλ μου, συνεπώς δεν μπορώ να κρίνω 100% εαν αυτά που παίζεις, τα παίζεις όντως καλά - σίγουρα φαίνεται μια πειθαρχία στην μελέτη του κομματιού (μιλάω για το πρώτο που ανεβάσατε και άκουσα). Σίγουρα πάντως, δεν άκουσα κάτι που δεν έχω ξανακούσει - πρέπει να συνειδητοποιήσεις ότι ο ανταγωνισμός σε αυτό που κάνεις είναι μεγάλος, και δεν εντυπωσιάζει αυτο το στυλ πολλούς πλέον (ειδικά σε μια κοινότητα μουσικών!).Από εκεί και πέρα, δυστυχώς διαφαίνονται εύκολα δύο πράγματα, τα οποία δήλωσες:

 

1.Είσαι μικρός σε ηλικία,

2.Είσαι αυτοδίδακτος.

 

Θα πρότεινα, πέρα από τις δισκογραφικές κινήσεις σου, στις οποίες εύχομαι κάθε επιτυχία, να φροντίσεις να πάρεις μαθήματα σε κάποιο ωδείο, διότι χρειάζεσαι ταπεινότητα στο 'στήσιμο' και στην μουσική σου έκφραση. Παρότι έχεις μελετήσει πολύ, έχεις πολλά να μάθεις ακόμη, καθώς ό,τι έχεις γράψει μέχρι στιγμής σε αυτό το thread βγάζει ένα θράσος και μια αυταρέσκεια που δεν θα σε βοηθήσουν να πας μπροστά - είναι πολύ σημαντικό να ξεφορτωθείς τέτοια ελλαττώματα εαν θες να έχεις μια επιτυχημένη πορεία.

 

Φιλικά,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@GeorgeKam,

 

Σίγουρα πάντως, δεν άκουσα κάτι που δεν έχω ξανακούσει - πρέπει να συνειδητοποιήσεις ότι ο ανταγωνισμός σε αυτό που κάνεις είναι μεγάλος, και δεν εντυπωσιάζει αυτο το στυλ πολλούς πλέον (ειδικά σε μια κοινότητα μουσικών!).

 

Παρότι έχεις μελετήσει πολύ, έχεις πολλά να μάθεις ακόμη, καθώς ό,τι έχεις γράψει μέχρι στιγμής σε αυτό το thread βγάζει ένα θράσος και μια αυταρέσκεια που δεν θα σε βοηθήσουν να πας μπροστά - είναι πολύ σημαντικό να ξεφορτωθείς τέτοια ελλαττώματα εαν θες να έχεις μια επιτυχημένη πορεία.

 

 

+1000000000....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει να κανω και λαθος αλλα πιστευω οτι ο ΜΠΑΣΙΣΤΑΣ και ο ΚΙΘΑΡΙΣΤΑΣ γραφουν τα posts τους με τον ιδιο τροπο.Μεγαλη ομοιοτητα  ::)

Βασικα παρολο την ηλικια σου συνεχιζεις να κανεις σαν μικρο παιδι.Δεν ηρθε κανεις με το οπλο στο σπιτι σου να σε πεισει οτι ειμαι Ταλενταρα στην κιθαρα και τετοια.Απλα το θεμα παει πλεον στον τροπο που θα κανει καποιος τα σχολια.Πρεπει να ειναι Σωστος και πολιτισμενος.Εσυ θαρεις οτι ξεσκεπασες ολοκληρη πλεκτανη.Θα παρακαλουσα να μην αναβεις φωτιες και δημιουργεις καινουργια σχολια για αντιπαραθεσεις.Παρατηρω οτι ειναι σχεδον τα ιδια ατομα που συνεχιζουνε αυτο το πραγμα και προκαλουνε ,ο Admin  θα πρεπει να ανεφερει και σε αυτα τα ατομα τις παρατηρησεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Ναι, νομίζω πως δεν εξελίσσεται ωφέλιμα η κουβέντα πλέον και θα πρέπει να κλειδωθεί.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου