Προς το περιεχόμενο

George Kam-θεωρείται μεγάλο ταλέντο στην ηλεκτρική


Under Pressure Band

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Η κουβέντα με τις προσωπικές επιθέσεις θα πρέπει να σταματήσει εδώ.

Πιστεύω πως πρέπει να πήρες μια ιδέα, Under Pressure Band για την εντύπωση του φόρουμ στο θέμα που θέσατε. Καλή, κακή, αδιάφορη... αυτή είναι και δεν πρέπει να καταλήξει πικρά. Οποιος εκτίθεται έχει και τις αναπόφευκτες συνέπειες της κριτικής.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 89
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Η κουβέντα με τις προσωπικές επιθέσεις θα πρέπει να σταματήσει εδώ.

Πιστεύω πως πρέπει να πήρες μια ιδέα, Under Pressure Band για την εντύπωση του φόρουμ στο θέμα που θέσατε. Καλή, κακή, αδιάφορη... αυτή είναι και δεν πρέπει να καταλήξει πικρά. Οποιος εκτίθεται έχει και τις αναπόφευκτες συνέπειες της κριτικής.

εχετε απολυτο δικιο...απλα δεν καταλαβαινω την ειρωνεια...δεκτες μεχρι και οι χειροτερες αποψεις για μας αρκει να γινονται με τροπο αντρικιο και σεβαστο και οχι με τροπο ακρως ειρωνικο εως ανεξηγητα κακο.εχω αδικο yameth?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εκανα ενα μικρο βιντεακι  παιζοντας ενα σρεντ πανω σε ενα Blues theme.

Αν θελετε πειτε μου την γνωμη σας.

Ευχαριστω.

 

 

George Kam Improvising over a Blues theme

Ο μπασιστας Α-Α...πολυ καλος...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ..μια απλη blues κλιμακα  μαντζορε το αποδεικνυει αυτο ..

εχεις σκεφτει ποτε οτι ισως αυτα που παιζει ο μπασιστας να ειναι εχουν περισοτερο ενδιαφερων απ αυτα που παιζει ο φιλος?ειλικρινα χωρις να θελω να προσβαλω...μπορω και να στο αιτιολογισω αν θες...τροφη για σκεψη....

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις σκεφτει ποτε οτι ισως αυτα που παιζει ο μπασιστας να ειναι εχουν περισοτερο ενδιαφερων απ αυτα που παιζει ο φιλος?ειλικρινα χωρις να θελω να προσβαλω...μπορω και να στο αιτιολογισω αν θες...τροφη για σκεψη....

μια αιτιολογηση θα με ενδιεφερε
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μπασιστας στο κλιπ παιζει με τον ρυθμο..δεν αναλωνεται μονο σε 16α και δημιουργει υπεροχες φρασεις χρησημοποιοντας την πενιχρη πεντατονικη μαντζορε σε συνδιασμο καποια ρυθμικα σχηματα με βαση παντα στα τριηχα!

στο σολο οπως εχω ξανααναφερει παιρνεις τον ρολο και μιλας στο κοσμο....Οταν μιλας κανεις και καποια παυση...αλλαζεις το λεξιλογιο σου...τονιζεις και καποια σημεια κλπ κλπ κλπ...δεν μιλας συνεχεια με τον ιδιο τονο τροπο και διαθεση...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μπασιστας στο κλιπ παιζει με τον ρυθμο..δεν αναλωνεται μονο σε 16α και δημιουργει υπεροχες φρασεις χρησημοποιοντας την πενιχρη πεντατονικη μαντζορε σε συνδιασμο καποια ρυθμικα σχηματα με βαση παντα στα τριηχα!

στο σολο οπως εχω ξανααναφερει παιρνεις τον ρολο και μιλας στο κοσμο....Οταν μιλας κανεις και καποια παυση...αλλαζεις το λεξιλογιο σου...τονιζεις και καποια σημεια κλπ κλπ κλπ...δεν μιλας συνεχεια με τον ιδιο τονο τροπο και διαθεση...

Σεβαστη η αποψη σου και σε ευχαριστω προσωπικα για τα καλα σου λογια (εγω ειμαι ο μπασσιστας) .Παντως πιστευω οτι αν δεις υλικο του George Kam θα καταλαβεις για ποιον λογο λεω οτι θεωρειται μεγαλο ταλεντο ,ειδικα για τα ελληνικα δεδομενα και ισως οχι μονο.Εμεις δεν θελουμε αντιπαραθεση απλα τεκμηριωμενες αποψεις μουσικα και ας ειναι και οι χειροτερες  :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.Αν δω κιθαριστα 22 χρονων ελληνα που να παιζει ετσι θα το παραδεχτουμε δεν ειμαστε κομπλεξικοι...

http://www.noiz.gr/index.php?topic=179876.0

Αυτο στο παραθετω σαν μετρο συγκρισης...τα παιδια ειναι 22 χρονων και αυτο ειναι ενα τζαμαρισμα Κυριακης με καφεδακι και χαβαλε οπως θα δεις απο μονος σου..τα περι εξοπλισμου διαβασε τα στο ποστ...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.noiz.gr/index.php?topic=179876.0

Αυτο στο παραθετω σαν μετρο συγκρισης...τα παιδια ειναι 22 χρονων και αυτο ειναι ενα τζαμαρισμα Κυριακης με καφεδακι και χαβαλε οπως θα δεις απο μονος σου..τα περι εξοπλισμου διαβασε τα στο ποστ...

Αν σε ενδιαφερει η αποψη μου μουσικα..ο drummer αρχικα αρκετα καλος ..αλλα θα προτιμουσα περισσοτερο groove στο παιξιμο του με τονισματα στις μποτες του.μπασσο αρκετο groove και απλο πραγμα που μαρεσει..κιθαριστας αδυναμος σε πεννα ..αρκετα καλη ''φρασεολογια''..θα θελα και συ να μου πεις τι πιστευεις γιαυτο το jam!αρκετα ενδιαφερον συνολικα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου