Προς το περιεχόμενο

Jojo Mayer clinic - dynamics


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαζεύοντας έπεσα πάνο σε αυτον!!!και είπα να το μοιραστώ μαζί σας……εντζοι……….

 

 

Jojo Mayer clinic: dynamics

 

Jojo Mayer clinic: soloing part 1

www.autokanelis.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ σωστα όσα λέει στο 90% των περιπτωσεων ισχυει.Παιξτε με accents..

Eκτος και αμα παιζεις death metal.

Στο Δευτερο βιντεο, απλα αναφερει την ικανοτητα που πρεπει να αναπτυξει ο καθενας μας,

στο να αφεθει και να εφραστει εντελως ελευθερα απλα παιζωντας  απλα σε συγκεκριμενα subdivisions(8α,16α κτλ) ωστε να βγει η μουσικοτητα απο μεσα μας.

Δεν ειναι απλα ενας τυπας , ειναι ο jojo mayer. ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Γενικα λεει πολλα, οπως π.χ που κραζει οτι οι περισσοτεροι κοπανανε τα crash και hi hat νομιζωντας οτι θα βγαλουν ενταση με αυτο τον τροπο ή καλό ηχο.Ειναι πολλα τα μυνηματα απο τα συγκεκριμενα βιντεο που παρεθεσες... ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο JoJo Mayer ειναι ο αγαπημενος μου ντραμερ,εχει ενα απο τα πιο ιδιαιτερα στυλ(αρκει να δεις τα σολο του) . Το DvD του "Secret Weapons For A Modern Drummer"(νομιζω) ειναι απο τα κορυφαια,ειδικα σε καποιον mid-level ντραμερ εχει αρκετα πραγματα να διδαξει σε θεματα τεχνικης . . .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο JoJo Mayer ειναι ο αγαπημενος μου ντραμερ,εχει ενα απο τα πιο ιδιαιτερα στυλ(αρκει να δεις τα σολο του) . Το DvD του "Secret Weapons For A Modern Drummer"(νομιζω) ειναι απο τα κορυφαια,ειδικα σε καποιον mid-level ντραμερ εχει αρκετα πραγματα να διδαξει σε θεματα τεχνικης . . .

 

+1000

 

Το DVD που αναφέρεις είναι φοβερό. Αναλύει πολλές τεχνικές παιξίματος με αναλυτικές οδηγίες και ασκήσεις.

 

Ο τύπος είναι το κάτι άλλο. Τον παρακολουθώ γιατί η φιλοσοφία του και το παίξιμο του είναι το στυλ που γουστάρω πολύ.

 

Ψάξτε για βιντεάκια του στο youtube. Δεν θα χάσετε.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο JoJo Mayer ειναι ο αγαπημενος μου ντραμερ,εχει ενα απο τα πιο ιδιαιτερα στυλ(αρκει να δεις τα σολο του) . Το DvD του "Secret Weapons For A Modern Drummer"(νομιζω) ειναι απο τα κορυφαια,ειδικα σε καποιον mid-level ντραμερ εχει αρκετα πραγματα να διδαξει σε θεματα τεχνικης . . .

Υπάρχει περίπτωση να το κατεβάσω for free.Πιστεύω πως θα με βοηθήσει πολύ!Ή μάλλον,σίγουρα θα με βοηθήσει πολύ! ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρυφωνα απο οτι εχω καταλαβει εισαι αρχαριος σαν εμενα. Καλυτερα ειναι να κοιταξεις κατι σε στυλ Back to basics του David Weckl . . . Το Dvd του Jojo το κατεβασα απο το btjunkie ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Dvd του Jojo το κατεβασα απο το btjunkie ...

 

Απαγορεύεται απο τους κανονισμούς του φόρουμ να γίνονται τέτοιες αναφορές...

 

Προς γνώση και συμμόρφωση... :) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρυφωνα απο οτι εχω καταλαβει εισαι αρχαριος σαν εμενα. Καλυτερα ειναι να κοιταξεις κατι σε στυλ Back to basics του David Weckl . . . Το Dvd του Jojo το κατεβασα απο το btjunkie ...

 

Παιδια μην το παρακανετε με τις τεχνικες απο τοσο νωρις... ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου