Προς το περιεχόμενο

60th Anniversary Telecaster


Προτεινόμενες αναρτήσεις

χαχαχα σωστος  :P στην πρωτη σελιδα μου ειπε o Superfunk οτι βρισκω τραγικα καλυτερη τελε με 1250 ευρο θα αρεσει σε εμενα ομως η μονο στον ιδιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

το μανικι αυτο με εχει βολεψει σε μια στρατ που εχω δανιστει απο εναν φιλο και την εχω αρκετες μερες στα χερια μου ειναι deluxe οπτικα μου αρεσει η stratocaster σε χρωμα σωματος m41 (κρεμ) σαν του malmsteen δηλαδη αλλα η Τελε που ειδα την συμπαθησα οπτικα και μου αρεσει και ο ηχος των Τελε αν θελεις ελα να μιλησουμε ΠΜ για να μην γεμιζουμε σελιδες  :D

 

τσαμπα ειναι οι σελιδες  ;D ;D ;D Εξαλλου αυτο ειναι δικο σου topic και ειμαστε μεσα στο θεμα... 8)

 

Εχεις μια κιθαρα λιγες μερες και κατεληξες οτι ολες οι κιθαρες σου θελεις να εχουν αυτο το neck profile; Νομιζω πως πρωτα πρεπει να δοκιμασεις και μερικες αλλες κιθαρες με διαφορετικα μανικια και ταστα. Για παραδειγμα αποκλυεις μια πολυ ποιοτικη τελε σαν κι αυτη χωρις να την εχεις δοκιμασει (οπτικα πιστευω ειναι κοντα σε αυτο που θες αν και καμια σχεση εχει με το vintage white του malmsteen, οπως βεβαια αλλο το χρωμα της 60 anniversary ):

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καθολου ασχημη  :) εχω παιξει και με les paul αλλα μου εκατσε λιγο καλυτερα το μανικι της Deluxe που εχω εδω με λιγα λογια δεν αξιζει η anniversary ακομα και αν μου αρεσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσο ΤΡΑΓΙΚΑ καλυτερη Τελε θα παρεις με 1300 ευρο?

 

http://cgi.ebay.de/HAAR-T-STYLE-MODEL-ROSEWOOD-NECK-FLORANCE-PICKUP-NEW-/330551575633?pt=Gitarren&hash=item4cf668c451

 

αλλα οταν λεμε ΤΡΑΓΙΚΑ εννοουμε ΤΡΑΓΙΚΑ... ;D

 

Βρες μια HAAR απο το ebay ή το site του Hilden.

 

 

αν και περισοτερο με ενδιαφερει το μανικι της γιατι οπως εχω διαβασει σε αρκετα ποστ οι μαγνητες μπορουν να βελτιωθουν  

 

το καλυτερο πραγμα που φοραει η 60th an.Tele ΕΙΝΑΙ οι μαγνητες της... ;)

 

 

 

Θα σε δυσκολεψει πολυ αυτη (εχει μικρα ταστα και μικρο radius και ΟΥΔΕΜΙΑ σχεση με την deluxe......ψαξε για tele με τουλαχιστον medium jumbo frets & 9αρι radius)  

 

διαβασε και αυτον τον οδηγο

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=174372.0

 

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν είναι να δώσεις τόσα χρήματα και θες players οργανο (=δεν σε νοιάζει το headstock), πάρε Haar και δεν θα το μετανιώσεις. Η μόνη περίπτωση που αξίζει να δώσεις τόσα χρήματα για fender είναι μάλλον η nocaster, ή κάποιο άλλο μεταχειρισμένο custom shop μοντέλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν είναι να δώσεις τόσα χρήματα και θες players οργανο (=δεν σε νοιάζει το headstock),...

...φτιάχτη μόνος σου όπως τη θέλεις και δεν πρόκειται να ξεπεράσεις ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ το 1.000ρικο. Μην τρελλαθούμε, για Telecaster μιλάμε...ένα ξύλο με 4 βίδες!!! :o :o

Η μόνη περίπτωση που αξίζει να δώσεις τόσα χρήματα για fender είναι μάλλον η nocaster, ή κάποιο άλλο μεταχειρισμένο custom shop μοντέλο.

Σωστά! ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαν να μου φενεται οτι εχετε απολυτο δικιο..! ειναι αρκετα τα 1250 για ενα anniversary. απλα μου αρεσε οπτικα και πιστευα θα με διευκολυνει το μανικι της εχθες που πηγα στον Ντουκα να παρω την κιθαρα μου που ειχα για σερβις εκει, του ειπα τα σπεκς που με ενδιαφερουν εμφανισιακα και παικτικα και περιμενω να μου πει μια τιμη ελπιζω να μην πεταξω τα λεφτα μου και αν ειναι καλο το αποτελεσμα θα σας το δειξω να μου πειτε την γνωμη σας που για εμενα μετραει γιαυτο αλλωστε και ρωταω η κιθαρα ειναι ακομα σε προτζεκτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

του ειπα τα σπεκς που με ενδιαφερουν εμφανισιακα και οπτικα και περιμενω να μου πει μια τιμη ελπιζω να μην πεταξω τα λεφτα μου

Δεν υπάρχει η περίπτωση να πετάξεις τα λεφτά σου για μία καλή partcaster αλλά...πραγματικά εάν ξέρεις τι θέλεις (που φαίνεται ότι ξέρεις)... γιατί δεν τα αγοράζεις μόνος σου σε $...(1,45 σήμερα ;)) και μετά τα πάς στον Ντούκα να στα βιδώσει? Θα γλυτώσεις ένα 20-30% λογικά

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου