Προς το περιεχόμενο

O Mικυς, το Electric Ladyland και τα firedoors.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αλλά ένα μικρό με υπόγειο και πάνω όροφο, με στριμωξίδι και ολίγον τι ακατάστατο.

 

Προφανώς δεν έχεις πάει στον...Θρυλικό Μίκυ (Ριχάρδος,Μίμη τον λένε κανονικά,αλλά εγώ Μίκυ τον λέω κάθε φορά... ;D) στην Παπαναστασίου Ave... ;D

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας νικαω ολους (εχω παει και στον Μικυ), χαρη σε ενα μαγαζι που εχω βρει εδω στο bristol και που ειναι σαν να εχει βγει απο ταινια.

 

5390788477_9d4cd119ab.jpg

 

Οπως βλεπετε, η πορτα εχει φρακαρει απο τους πολλους ενισχυτες και αναγκαστικα μπαινεις απο ενα μικροσκοπικο fire exit στην πισω πλευρα του κτιριου. Περισσοτερα εδω:

 

http://www.guitarjar.co.uk/features/mystery-shopper-electric-ladyland-bristol/

 

 

 

Οff τελος ;D

 

 

Y.Γ. Το αρθρο του λινκ δεν ειναι γραμμενο απο εμενα αλλα οφειλω να προσυπογραψω τα παντα που αναφερει, τοσο για το μαγαζι οσο για τον ιδιοκτητη του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυνατό τον βλέπω τον πάικτη... ;D (Απλά Respect για το όνομα...) Αν τυχόν βρεθώ στο Bristol,θα πάω σίγουρα!Δυστυχώς ο Μίκυ δεν διαθέτει...fire exit,οπότε σε περίπτωση φωτιάς,τουλάχιστον θα "φύγουμε" Rockάρωντας... :P ;D

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

S9F, πιστευω θα το εκτιμουσες δεοντως αυτο το μαγαζι - ειναι τιγκα σε vintage εξοπλισμο, ειδικα περιεργα brands. Απο ενισχυτες γινεται κανονικο πανηγυρι...τελευταια φορα που πηγα ειχε και εναν all original fender 5E1 Champ και διαφορα αλλα καλουδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

S9F, πιστευω θα το εκτιμουσες δεοντως αυτο το μαγαζι - ειναι τιγκα σε vintage εξοπλισμο, ειδικα περιεργα brands. Απο ενισχυτες γινεται κανονικο πανηγυρι...τελευταια φορα που πηγα ειχε και εναν all original fender 5E1 Champ και διαφορα αλλα καλουδια.

 

Είχα πάει πριν χρόνια στο Brighton σε ένα αντίστοιχο μαγαζί (δεν θυμάμαι το όνομα,ήταν παντως κοντά στα Starbucks).Και τι δεν είχε εκεί μέσα...Για κάποιο λόγο,μου αρέσουν πάρα πολύ κάτι τέτοια μικρά μαγαζιά.Anyway,thanks for the info odis13! :)

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς δεν έχεις πάει στον...Θρυλικό Μίκυ (Ριχάρδος,Μίμη τον λένε κανονικά,αλλά εγώ Μίκυ τον λέω κάθε φορά... ;D) στην Παπαναστασίου Ave... ;D

 

 

Στην Θεσσαλονίκη? Δεν έχω κάνει GASοβόλτα εκεί. Από στριμωξοακατάστατα πάντως έχω δει μερικά... αρκετά ικανοποιητικά.

 

@odis: θα πρέπει να έχει στάνταρ και μεγάλη κανονική είσοδο, αλλιώς οι μανιακοί με την πυρασφάλεια Βρετανοί θα τον είχαν κλείσει πριν προλάβεις να πεις "12AX7"...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

@odis: θα πρέπει να έχει στάνταρ και μεγάλη κανονική είσοδο, αλλιώς οι μανιακοί με την πυρασφάλεια Βρετανοί θα τον είχαν κλείσει πριν προλάβεις να πεις "12AX7"...

 

Nα σου πω την αληθεια, το ειχα σκεφτει και εγω αυτο. Αλλα αν το σκεφτεις, το fire exit υπαρχει, οποτε τεχνικα ειναι καλυμενος ο τυπος. Απλα το fire exit επιτελει και χρεη γενικης εισοδου/εξοδου. ;D

 

Σου λεω ειναι επικο το μερος, δεν πιστευα οτι μπορει να υπαρξει τετοιο μαγαζι στην πραγματικοτητα. ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπα, στοιχηματίζω ακρωτηριασμό βασικού οργάνου (...) πως οι κανόνες αυτοί είναι τόσο αυστηροί που δεν σηκώνουν καμία παρερμηνεία, σε σημείο να λένε πόσα μέτρα περιθώριο θα έχει από τους τοίχους, τι σήμανση θα υπάρχει, τι φωτεινότητα θα πρέπει να έχουν τα σήματά της, πού να βρίσκονται... Έχουν δει πολλά τα μάτια μου στη Βρετανία με συναγερμούς πυρασφάλειας στην ψύχρα, και δεν αστειεύονται καθόλου (λέγεται πως o φόβος πηγάζει από την παλιά μεγάλη φωτιά του Λονδίνου το 1666). Ούτως ή άλλως η έξοδος κινδύνου (τουλάχιστον μια) είναι πάντα δευτερεύουσα και σε διαφορετική - συνήθως αντίθετη - κατεύθυνση από την κύρια.

 

 

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα, οι Βρετανοι οντως εχουν μανια με την πυρασφαλεια. Οπως λενε "In the UK, every door is a firedoor and must remain shut at all times" ;D ;D

 

Οσο για τον τυπο στο electric ladyland στανταρ λαδωνει καποιον για να μην τον κραξουνε, το μερος σου λεω απλα δεν υπαρχει - εκτος του firedoor παραβιαζει καθε health & safety regulation που μπορεις να σκεφτεις. Απο στοιβαγμα εμπορευματος παντου και μπλοκαρισμα εισοδων/εξοδων μεχρι το νομο περι καπνισματος (το μαγαζι μεσα ειναι σαν τεκες).

 

 

Υ.Γ. Κοβω το θεμα να συνεχισουμε την κουβεντα αλλου - αυριο φευγω για Ελλαδα, αλλιως θα πηγαινα μια επισκεψη στο μαγαζι να σας φερω ντοκουμεντα ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Mικυς, το Electric Ladyland και τα firedoors...

 

:D ;D

 

Στην Θεσσαλονίκη? Δεν έχω κάνει GASοβόλτα εκεί.

 

Ναι και πρέπει να πας,αν τυχόν έρθεις,trust me...Θα ξεχάσεις κι αυτά που ήξερες... ;D Από παζάρια,όρεξη να χεις... ;)

 

(Hint:Ζήτα του ένα καλώδιο κιθάρας και...απόλαυσε το θέαμα καθώς μπαίνει μέσα στη...σπηλιά του Αλή Μπαμπά! ;D)

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου