Προς το περιεχόμενο

Silverface Twin Reverb ή Bassman (head & 2 cabs) σε καλή κατάσταση και τιμή


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ηταν ο δικός σου. Αγοράστηκε και εστάλει από Καναδα.

 

Θα κοιτάξω το eminence που λες.

Στον deluxe 5Ε3 που έχω φτιάξει εβγαλα το Jensen P12Q και έβαλα Celestion greenback και απλά σκοτώνει!

 

Τώρα φτιάχνω ένα κλώνο vibrolux για ένα πελάτη και ισως ειναι καλή περίπτωση να δοκιμάσω τα eminence.

 

Θενκς!

Ωραιες tele!

 

Απλά ο Leo ήταν πολύ μπροστά από την εποχή του. Respect

www.colorsound.gr - Hand made, All Tube Amplifiers, Effects, Accessories

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Στον deluxe 5Ε3 που έχω φτιάξει εβγαλα το Jensen P12Q και έβαλα Celestion greenback και απλά σκοτώνει!

 

χαλαρα...τα κεραμικα ακουγονται  καλυτερα απο τα alnico στους tweed.... ;) (ασε τους παραδοσιακους να χτυπιουνται.....εκτος βεβαια και αν το alnico ειναι JBL ή ΕV ή ALTEC) 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Οι Bassman είναι φτιαγμένοι για κιθάρα και μπάσο με χωριστά κανάλια (normal & bass instrument) και υποδοχές για κάθε όργανο. Σε γενικές γραμμές πιστεύω ότι δεν θα έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με τον 135άρη μιας και το μπουζούκι θα είναι συνδεδεμένο στο κανάλι normal.

 

Και επειδή παίζω και μπάσο ακόμα καλύτερα, μιας και ο διακόπτης deep switch θα μου λύσει τα χέρια.

 

Ο Bassman δεν διαθέτει reverb και vibrato, αλλά αυτό διορθώνεται με την χρήση ενός καλού πολυεφφέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου