Προς το περιεχόμενο

The Kills - Blood Pressures


Evilnye

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε ξέρω αν αρέσουν σε κανέναν άλλο οι The Kills, αλλά μιας και θα κυκλοφορήσουν νέο δίσκο εντός των ημερών και στην επίσημη σελίδα ήδη υπάρχει η δυνατότητα να ακούσεις ένα κομμάτι το DNA από τον καινούριο δίσκο τους, αλλά και να ακούσεις τον ίδιο το δίσκο στο embedded player είπα να τους αναφέρω λίγο.

http://www.thekills.tv

 

Το παρακάτω κομμάτι είναι από τον νέο δίσκο τους

 

Οι Kills αποτελούνται από την Alison Mosshart, η οποία είναι και η τραγουδίστρια στους Dead Weather και από τον κιθαρίστα Jamie Hince.

 

Και ένα ωραίο κομμάτι από τις πρώτες δουλειές τους

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο ! Πολυ μου αρεσουν οι Kills και θα μου αρεσαν ακομη περισσοτερο αν αυτος ο λιμοκοντορος ο Hince δεν εμπλεκε με την καμμενη την Kate Moss (ειναι σαφεστατα μουσικο το κριτηριο μου). Υπαρχει μια ιστορια που λεει οτι ο δισκος τους υπεστη πληγμα οταν η Kate πεταξε στην πισινα το λαπτοπ του James στο οποιο υπηρχαν τα κομματια η τελος παντων προσχεδια αυτων... ακομη και οι rock and roll ιστοριες γινονται ολοενα και πιο ξενερωτες...

 

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει μια ιστορια που λεει οτι ο δισκος τους υπεστη πληγμα οταν η Kate πεταξε στην πισινα το λαπτοπ του James στο οποιο υπηρχαν τα κομματια η τελος παντων προσχεδια αυτων... ακομη και οι rock and roll ιστοριες γινονται ολοενα και πιο ξενερωτες...

Τραγικό  ;D

 

Πάντως ο δίσκος όπως τον ακούω είναι πολύ ωραίος. Ύφος είχαν εξ αρχής οι kills, βαράνε ωραία και μ' αρέσει πολύ η φωνή της Alison. Το DNA ξεχωρίζει γρήγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολύ ωραίο. Έχω ξεχωρίσει ήδη τα dna, heart is a beating drum και last goodbye :)

 

The Kills - Heart Is A Beating Drum

 

 

Στη σελίδα τους μπορεί κάποιος να ακούει ακόμα το δίσκο!

 

κάτι ενδιαφέρον που παρατήρησα τις προάλλες είναι ότι ο hince έχει όλα τα πεταλάκια του από δύο φορές.  :)

Έτσι ώστε αν πετάξει η Kate moss ένα στην πισίνα, να έχει και δεύτερο;;  ??? ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου