Προς το περιεχόμενο

VHT, αλλα πιο απο τα δυο ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.thomann.de/gr/vht_special_6_combo_av_sp1_6.htm

http://www.thomann.de/gr/vht_special_6_combo_ultra.htm

 

Αυτη τη στιγμη παιζω με ενα Vox ac4tv και ειμαι γενικα ευχαριστημενος αλλα μου λειπουν αρκετα οι χαμηλες συχνοτητες. Θα εχει μεγαλη διαφορα το 10" του VHT απο του Vox ή να παω κατευθειαν στο 12".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατευθειαν στο 12ρι θα ελεγα εγω,εχει και καποια επιπλεον καλα πραγματακια ο ultra σε σχεση με το απλο μοντελο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα συμφωνήσω κι εγω για το 12ρι.Θα ναι κομπλε και για liveακια.Αν σου ειναι αδιαφορος αυτος ο παραγων παρε το 10ρι.Για σπιτι και τα 2 ειναι αρκετα "ογκωδη" ουτος η αλλιως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε panosra και εγώ είμαι στην ίδια θέση με σένα. Έχω τον Vox AC4TV και είμαι ενθουσιασμένος. Όντως όμως του λείπουν τα "χαμηλά". Κουμπωμένος σε ένα 12άρι Celestion V30 ήταν διαφορετικός. Δοκίμασα και του πέρασα μια line out και τον σύνδεσα σε έναν Tech21 Power Engine 60. Του έδωσε ένταση αλλά δεν είδα ιδιαίτερη βελτίωση στον ήχο. Ψήνομαι για τον 12άρι VHT που ανέφερες. Μόνο η πραγματική δοκιμή θα μας λύση αυτήν την απορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τον Vox AC4TV

 

Κι εγω το ιδιο.Του εβαλα το vintage 30 το 10ρι και εφτιαξε πολυ αλλα και παλι δεν ειναι σαν

12ρι.Πανω στην 1936lead του μαρσαλ μου κελαιδαει το ενισχυτακι.Παντως θεορω το celestion ειναι καλο upgrade στον voxακο.

O φιλος μας αν παρει τον special 6 ultra μαλλον δεν θα εχει θεμα,αλλα δεν ξερω γενικα τι λεει σαν ενισχυτης.Παντως φαινεται πολλα προσδοκομενος για τα λεφτα του.

 

Sorry για το offtopic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου