Προς το περιεχόμενο

Χορδες Harley Benton valuestrings με 1 ευρω


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Α, γεια σου!  :)

Περί ορέξεως... και δεν το συζητώ.

Απλώς στις 5-6 ώρες, οι χορδές μπάσου, εκτός και αν παίζεις με οξέα στα δάχτυλα και κάνεις τις χορδές σου σα ναναι τόξου, δεν προλαβαίνουν να πάθουν τίποτα και ας θέλεις γκα-γκαν και ότι άλλο.

 

Να επαναλάβω βέβαια ότι για ότι γουστάρει η καρδούλα σου και αντέχει η τσεπούλα σου, λογαριασμό δεν δίνεις.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 85
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Να επαναλάβω βέβαια ότι για ότι γουστάρει η καρδούλα σου και αντέχει η τσεπούλα σου, λογαριασμό δεν δίνεις.

 

    αρκει να θυμηθει να τις ριξει τουλαχιστον στην ανακυκλωση μετα κι οχι στα σκουπιδια.... οι χορδες που θα αλλαξει θα γεμιζουν μισο μπλε καδο κατα που φαινεται....

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αγόρασα 6 σετακια για δοκιμή, Νταξει οι χορδες δεν ειναι καλης ποιότητας. Αλλα ειναι οτι πρέπει για να εχεις καβατζα στη θήκη σου για live και πρόβες. Ειναι κρίμα να ανοίξεις και να χαλάσεις ενα καλό σετάκι χορδές για να αλλαξεις μια χορδη που σου εσπασε στην προβα. Μώλις τελίωσεις την πρόβα αλλαζεις όλο το σετ και εισαι σουπερ. Εχω βαλει ενα σετάκι σε μια κιθάρα που έχω κρεμασει στον τοίχο, τις δοκιμασα 30 δευτερολεπτα, καλουλες μου φάνηκαν. Σε κάθε μου θήκη έχω και ενα σετ καβατζα παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

   αρκει να θυμηθει να τις ριξει τουλαχιστον στην ανακυκλωση μετα κι οχι στα σκουπιδια....

 

Όσες χορδές αλλαχτούν θα κρατηθούν για μελλοντική (εξωστουντιακή) χρήση.

 

http://www.thomann.de/gr/daddario_exl120b25.htm

δεν αξιζει λετε ε?

 

Ανάλογα το πόσο συχνά αλλάζεις χορδές, ή αν σκοπεύεις να ηχογραφήσεις αρκετά κομμάτια σε ένα σεβαστό χρονικό διάστημα, αξίζει και με το παραπάνω! Για πιο normal χρήση υπάρχει και το set με τα 10 που επίσης συμφέρει αρκετά.

www.youtube.com/channel/UCelzEAB-vToaDU1y4jeUQpg

www.facebook.com/groups/garagevibe/ www.facebook.com/revoltedmasses http://vaggelisrevolted.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.thomann.de/gr/daddario_exl120b25.htm

δεν αξιζει λετε ε?

 

Με € 72 στην πόρτα σου (αν δεν εκτελωνιστεί).

 

Βέβαια, σίγουρα θα έχει το μπούγιο του σαν κουτί, και δεν ξέρω πως θα συμπεριφερθούν στο χρόνο οι χορδές αν πολυκαιρίσουν - δε φαντάζομαι ότι δε θα είναι αεροστεγής αυτή συσκευασία.

 

Η τιμή είναι σίγουρα συμφέρουσα. Αν όμως δεν αλλάζεις χορδές κάθε τρεις και λίγο ή δεν είσαι luthier  ;D, καλύτερα πολλά πακετάκια στη συνηθισμένη συσκευασία...

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ναι οντως...αλλα νταξει δεν προκειτε να το παρω ΧΔ

ειμαι 16 χρονων δεν κανω live κανω προβες παιζω 24 ωρες το 24ωρο,το λιωνω γενικα και αλαζω χορδες μια φορα τον μηνα χΔ εεε νταξει μωρε ;ρ

παντως τωρα χρησημοποιω κατι 9αρες dunlop..καλες μωρε αλλα δεν μου αντεξαν πολυ οπως οι eb.αρχισαν να μαυριζουν γρηγορα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλένουμε κάνα χεράκι πριν παίξουμε και αφού παίξουμε τις περνάμε με ένα πανάκι από πάνω και από κάτω ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω ρε δυστυχία....

Πλύσου, ντύσου, άλλαξε, σφίξε, τρίψε, πατατόνε κι αναφτόνε .....

Καλά κάνετε αφού έτσι σας αρέσει και έχετε τον χρόνο και την όρεξη για κάτι τέτοιο.

 

Εγώ από την άλλη ως τεμπέλης και κουφός, προτιμώ να πιάνω το μπάσο και να παίζω μπάσο όταν έχω όρεξη να το κάνω.

 

Επειδή έχω φτιάξει και κάτι λίτρα από diy καθαριστικό για δίσκους με καθαρή ισοπροπυλική αλκοόλη, όταν έχω χρόνο τις περνάω και ένα γρήγορο χεράκι για ακόμα ένα έτος  :o ;D με τις ίδιες χορδές.

 

Στις flat δε, το μόνο που με σπρώχνει να τις αλλάξω είναι το GAS και τίποτα άλλο.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω φτιάξει και κάτι λίτρα από diy καθαριστικό για δίσκους με καθαρή ισοπροπυλική αλκοόλη,

 

Σφήνα  ;D  ..... θα με δώσεις τη συνταγή καλέ κύριε ?

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου