Προς το περιεχόμενο

Χορδες Harley Benton valuestrings με 1 ευρω


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά δεν μας παρατάτε λέω εγώ? Ξέρετε πόσο κάνουν σοβαρές χορδές για μπάσο? Κάθε μήνα σκάω 45αρια!!!

 

  Και δε μπορεις να κανεις και σηκωματα απο πανω.... ;D ;D ;D

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 85
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ε σοβαρές χορδές για μπάσο είπε ο άνθρωπος.

Αν το ψάξεις by ascending order, μέχρι τα €15 που λέει ο Funky θα βρεις εκτός απο Fender και GHS, Warwick, De'Armond, Hofner.

 

(ναι το σετ μου βγάζει κάτι παραπάνω από μία βδομάδα εκτός και αν με πιάσουν οι τσιγκουνιές μου οπότε θα το κρατήσω 3 βδομάδες ΜΑΧ!!!)

Ρε συ φανκι κάθε μήνα αλλάζεις χορδές; wtf?

Έλα μου ντε, τι τις κάνεις? Με τα δόντια παίζεις? ;D

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα παιζει σλαπ ο ανθρωπος κ πολυ του κρατάνε.Μετα απ αυτες τις χρονικες περιοδους που λεει ο ανθρωπος οι τυλιχτες χορδες ψοφανε κ κανουν μονο κ ροκιες κ τζαζιες.Χανουν πριμα κ εμενα μου φαινεται πως χαλανε κι αλλα πανω στον ηχο αλλα να μην επεκταθω.

 

Δοκιμασε χαρλει ομως αν δεν το χεις κανει γιατι κρατανε απο διαρκεια αρκετα.

 

 

Υ.Γ.Να φανταστω οτι ολοι οι αλλοι εσεις περιμενετε να αλλαξουν προς το καφετι για να γινει αλλαγη ε?Αν θελετε κανα αντιτετανικο ορο εχω καβατζες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σόρυ ρε παιδιά αλλά πραγματικά στο ebay έχω φάει τα μάτια μου και χορδές με 3 ευρώ δεν βρήκα ???

Δεν αλλάζω κάθε μήνα... Αλλάζω 2 φορές τον μήνα... :P

Έχω 3 3ωρες πρόβες την βδομάδα = 9 ώρες

Παίζω κάθε μέρα τουλάχιστον 1 ώρα και στα hi μου θα φτάσω τις 3 ώρες = 9 ώρες

Θα παίξω μία φορά την βδομάδα Live = 3 ώρες

Θα κάνω μάθημα 1 φορά τη βδομάδα = 1 ώρα

Θα μελετήσω κάθε μέρα από 1 ώρα = 7 ώρες...

Σύνολο 29 ώρες τη βδομάδα... Μετά από 2 βδομάδες οι χορδές τεζάρουν και τις πάω στο άλλο μπάσο που είναι σε drop C και βάζω καινούριες στο βασικό μπάσο... Βέβαια τώρα που έχω 3 μπάσα σε E αλλάζω χορδές πιο αραιά γιατί αλλάζω όργανο που του έχω καινούριες σχετικά χορδές...

Έχω δοκιμάσει harley... Για μπουγάδα ήταν... Έχω δοκιμάσει και warwick red και ήταν το ίδιο... Οι μόνες φθηνές και καλές που είχα δοκιμάσει (αλλά δυστυχώς μία φορά γιατί δεν τις ξαναβρήκα) ήταν οι Framus...

Εύη το κοίταξα το site που έστειλες αλλά δεν μου φένεται και πολύ σόι... Με τις Marshall έχω βρει την υγειά μου... Αλλά εκνευρίζομαι (σόρυ SF) όταν ακούω GHS με 3 ευρώ... Και ζηλεύω κιόλας...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ρε φίλε 30 ώρες/ week μελέτη... αυτά είναι...!

Και να έβλεπα βελτίωση θα έλεγα αξίζει... Άστα να πάνε... Θέλω να σκοτώσω αυτόν που εφηύρε το πεντάγραμμο, να τον αναστήσω, να τον πυρπολήσω και να τον ξανασκοτώσω αφού τον βάλω να φάει το κλειδί του Fa... Επίσης δεν μπορώ να βγάλω ακόμα σωστά την μαμημένη την αλλαγή από 16α σε ολόκληρα και μετά σε 8α!! Τα νεύρα μου... (παρεπιπτόντως τώρα τέλειωσα την μελέτη από τις 11... Άσε που έχω χαθεί από το noiz γιατί δεν προλαβαίνω λόγω μελέτης)

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να έβλεπα βελτίωση θα έλεγα αξίζει... Άστα να πάνε... Θέλω να σκοτώσω αυτόν που εφηύρε το πεντάγραμμο, να τον αναστήσω, να τον πυρπολήσω και να τον ξανασκοτώσω αφού τον βάλω να φάει το κλειδί του Fa...

 

    Και να του πεις: "  Faτο ρε! "    :D :D

 

  Χωρις πλακα παντως, αποκλειεται να μην υπαρχει βελτιωση. Απλα θα τη δεις μαζεμενη εκει που δεν το περιμενεις. Στο λεω εκ πειρας γιατι εχω περασει τη φαση "μελεταω 3αωρα - 5ωρα - 8αρα" καθε μερα επι χρονια και εκει που νομιζεις οτι δεν καταφερνεις τιποτα και θες να πλακωσεις το οργανο στον τοιχο.... Ξαφνικα ξυπνας ενα πρωι και στα καλα καθουμενα....πηδας τη μαντρα! ;) ;D ;D

 

    Καλο κουραγιο λοιπον και μη μασας.... Οσον αφορα τις χορδες του μπασου, αυτα που λενε περι βρασιματος ισχυουν ή ειναι μπουρδες τελικα?

 

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    Καλο κουραγιο λοιπον και μη μασας.... Οσον αφορα τις χορδες του μπασου, αυτα που λενε περι βρασιματος ισχυουν ή ειναι μπουρδες τελικα?

 

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=167780.0

 

και

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=162158.0

;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου