Προς το περιεχόμενο

Πως θα μπορούσε να γίνει ένα Noiz.gr Live;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε θα ήταν ένα πρώτο βήμα,να δηλώσουν συμμετοχή τα ίδια συγκροτήματα που θέλουν να συμμετέχουν και από εκεί να συνεχίσουμε στα υπόλοιπα(εξοπλισμοί,play lists,ομοιογένεια genres κτλ);

 

Γιατί δε νομίζω ότι είναι αυτονοητο πως όλοι θα θέλουν να παίξουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 77
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δε θα ήταν ένα πρώτο βήμα,να δηλώσουν συμμετοχή τα ίδια συγκροτήματα που θέλουν να συμμετέχουν και από εκεί να συνεχίσουμε στα υπόλοιπα(εξοπλισμοί,play lists,ομοιογένεια genres κτλ);

 

Να δηλώσουν.. τι? Αφού δεν υπάρχει προς το παρόν ούτε καν η πρόθεση, ούτε βέβαια οι όροι συμμετοχής.

 

@Εύη

Τίποτα απ'αυτά που εσύ θεωρείς αρνητικά ή εκτός κλίματος δε μου φαίνεται σαν τέτοιο. Προφανώς έχουμε διαφορετική αντίληψη για το τι είναι "φεστιβάλ".  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δηλώσουν.. τι? Αφού δεν υπάρχει προς το παρόν ούτε καν η πρόθεση

 

Αυτό ακριβώς εννοώ.Με μόλις 40 ψήφους,αυτή τη στιγμή,(υπέρ ή κατά του "φεστιβάλ") η όλη κουβέντα γίνεται καθαρά για φιλολογικούς λόγους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ακριβώς εννοώ.Με μόλις 40 ψήφους,αυτή τη στιγμή,(υπέρ ή κατά του "φεστιβάλ") η όλη κουβέντα γίνεται καθαρά για φιλολογικούς λόγους.

Όπως οι περισσότερες κουβέντες εδώ μέσα.......

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια,τώρα που το σκέφτομαι καλύτερα,για μένα θα είχε ενδιαφέρον ένα event,όπου θα παρουσιάζονταν οι μέχρι στιγμής "Μουσικοί του μήνα"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά εννοείται γίνεται για φιλολογικούς λόγους. Αν μη τι άλλο κ ο OP έτσι το άνοιξε το θέμα. Όλα τα άλλα είναι προς συζήτηση.

 

Αλλά ας επανέρθω στο θέμα ομοιομορφίας.

 

Επειδή γενικά γουστάρω λάιβ, φεστιβάλ κ έχω δει ότι άκυρο μπορείς να φανταστείς ζωντανά. Επιμένω πως όλα μαζί δεν ταιριάζουν.

 

Αλήθεια τώρα αν κάποιος είδε thrash κ μετά τζαζ στανταράκια κ δεν ξενέρωσε με δουλεύει χαλαρά :D

 

Αλλιώς φυσικά θα μπορούσαμε, αν είναι να το πάμε ακόμα πιο φιλολογικά το event, να μιλήσουμε για συνολικό event σε κάποιο απλωμένο χώρο, με παζάρι από δίσκους ως μεταχειρισμένα, με σταντς για φαι κ μπύρες κ μια δυο σκηνές να παίζει κόσμος και να τραβάει το σκηνικό από το πρωί ως το βράδυ. Εκεί να δεις κόστος, στήσιμο ιστορίες κλπ... αλλά είπαμε. Φιλολογικά πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρέ κ με πατατάκια sponsored by tasty βολεύομαι :P αλλά εννοείται το μαγείρεμα είναι καλοδεχούμενο  ;D

 

Btw το είχα γράψει σε κάποιο άλλο ποστ, αλλά είχε πλάκα σαν ιστορία οπότε θα το γράψω πάλι, σε σχέση με το θέμα ομοιομορφίας πάντα.

Πριν αρκετά χρόνια είχε γίνει ένα λάιβ Rage και Pain of Salvation.

Είχαμε πάει με έναν φίλο, εγώ για rage κ αυτός για pos.

Παίζουν πρώτα οι rage, αγνό thrash. Φοβερός ήχος, δυνατοί παίκτες, τρελό γκρουβ, μας έφυγε το κεφάλι. Κ μετά βγαίνουν οι Pos οι οποίοi είναι εξαιρετική μπάντα, αλλά παίζουν κάτι ιδιαίτερα πιο εσωστρεφές. Ε ακόμα κ ο φίλος μου σκυλοβαρέθηκε κ δεν είχε με την καμία διάθεση να βλέπει κάτι τόσο χαλαρό μετά από τους Rage.

 

Φαντάσου ότι μιλάμε δηλαδή για 2 μπάντες οι οποίες μπαίνουν στη σφαίρα του metal και εννοείται κ ΔΕΝ συνδυάζονται...

 

ΥΓ: Αν ψάχνεις γενικά pagan μπάντα, άκου τους Δαιμόνια Νύμφη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακόμα κ ο φίλος μου σκυλοβαρέθηκε κ δεν είχε με την καμία διάθεση να βλέπει κάτι τόσο χαλαρό μετά από τους Rage.

 

Ε... είχε πάει και αργά, ήταν και άνοιξη... τα πάθη στροβιλίζονταν στον αέρα... ο κρυφός πόθος άναβε κάτω από το δαύτριχο στέρνο του... η αλκοόλη του ζέσταινε το ήπαρ δημιουργώντας θυμό για το σύστημα...

 

Φιλολογικά πάντα... :) :) :) :) :)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου