Προς το περιεχόμενο

Aged pickguard


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια. Θα ηθελα να μου πειτε πως μπορω να μετατρεψω ενα ασπρο,κοινο pickguard σε aged φαση. Καπως κιτρινιασμενο δηλαδη. Ποιες τεχνικες πρεπει να χρησιμοποιησω και τι υλικα θα χρειαστω?  :-\

Ευχαριστω πολυ...

SOSte ta FREEkia...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Φέρε την κιθάρα στο σπίτι μου! ;D Με τους ρυθμούς που καπνίζω, σε δύο μέρες θα είναι έτοιμη. Πάντως υπάρχουν και καινούρια πεπαλαιωμένα parts όπως pickguards.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα το βουτηξεις μεσα σε εσπρεσσο η καφε φιλτρου για 24 ωρες.το ιδιο ισχυει και για τα μεταλικα μερη.ο ζαικος των blues wire μου το ειχε πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ρε, είναι αρκετά διαφωτιστικό νομίζω,

αν δεν θες να μπεις σε αυτόν τον κόπο, βούτα το σε καφέ,

αφού το έχεις τρίψει με γυαλόχαρτο ψηλό, αστο κανά βράδυ

και είσαι οκ, τριφτω και σε μερικά σημεία να μην έχει το ίδιο

χρώμα παντού. Αν πάλι δεν σε πειράζει άστο όπως είναι.

www.facebook.com/pulsedot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τριψτο με το πιο ψιλο γυαλοχαρτο που θα βρεις, και βαλτο σε ενα ταψακι με καφε φιλτρου...και ριξε-σκορπισε μεσα τον καπνο απο ενα τσιγαρο...Αστο για 12-24 ωρες (βγαλτο στο 12ωρο να το δεις, αν το θελεις πιο "vintage" αστο ακομα) και περνα το απαλα σε τυχαια σημεια παλι με το ιδιο γυαλοχαρτο (καντο πρωτα απο την πισω μερια για να δεις τι παιζεται)... ;) :)

Καλη επιτυχια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντί για γυαλόχαρτο να προτιμήσεις ντουκόχαρτο, είναι πιο λεπτοί και πυκνοί οι κόκοι του και μπορείς να το βρέχεις για να κάνεις ακόμα πιο απαλή "αγριάδα".

Είναι καλό υλικό και για να τρίβεις και τις αγριάδες της πένας(αρκεί να είναι το μικρότερο νούμερο), γίνεται καινούργια με ελλάχιστο τρίψιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα φτιάξει κάποτε τα καπάκια από τους μαγνήτες της jaguar με τη λύση του καφέ. Απαλό τριψιματάκι με ψιλό υαλόχαρτο και μετά μπλουμ μεσα σε βαζάκι με νερό και μπόλικους κόκους nescafe. Το απότέλεσμα ήταν παραπάνω από εντυπωσιακό αλλά από τότε δεν έβαλα ξανα στο στόμα μου nescafe !  ;D

Το νερό δεν χρειάζεται να το βράσεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου