Προς το περιεχόμενο

Αλέξια: Άλλη φορά να προσέχω πριν μιλήσω


ohhai

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εεεε..Γουάτ??  :o Τα 2 παραπάνω κομμάτια είναι απλά υπέροχα. Στερνή μου γνώση να σ είχα πρώτα..

 

 

( Το jazzEXIA δεν είναι λίγο ύποπτο όνομα και 1ο post? just sayin' )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 90
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

...

...

... Πάντως, ίσως δεν είναι ποτέ αργά για να επιχειρήσει κανείς την αποκατάσταση της εικόνας του/της:

 

Εκπλαγείτε:

 

http://alexiare-be.com/

 

 

 

Υποκλίνομαι κι ευχαριστώ για το λινκ. Απο τις καλύτερες σελίδες που έχω δεί, bar none... Χαίρομαι επίσης, γιατί αυτά που ξέρω για την Αλέξια επιβεβαιώνονται με αυτήν την παρουσίαση. Τα χρήματα βεβαίως που χρειάζονται για τέτοιες κινήσεις δεν μπορούν να κρυφτούν, το ίδιο όμως συμβαίνει με το ταλέντο και τη δημιουργική διάθεση.

Είναι μεγάλη κουβέντα το γιατί κάποιοι επιλέγουν -ή αφήνονται έστω να παρασυρθούν- να κολυμπήσουν σε βρώμικα και μολυσμένα καλλιτεχνικά νερά, όπως και το να εξηγηθούν επαρκώς κάποιες κινήσεις/συμπεριφορές. Θα πω το εξής, προκειμένου να μην μακρυγορώ. Είναι γεγονός -κι όχι μόνον Ελληνικό- πως πολλοί ταλαντούχοι καλλιτέχνες "ξοδεύονται" στα πρώτα βήματα της καρριέρας τους και κατόπιν χρησιμοποιούν τα χρήματα που κερδίζουν για ν'αγοράσουν άλλοθι. Είτε αυτό μεταφράζεται σε καλλιτεχνική δημιουργία είτε σε εξοπλισμό. Οι περισσότεροι δεν τα καταφέρνουν να γίνουν πιστευτοί, ελάχιστοι ανατρέπουν την εικόνα.

Νομίζω πως η Αλέξια κάνει συνεπή προσπάθεια να δείξει/αποκαλύψει εκείνα τα σημαντικά της ψυχής της και να πείσει για την ειλικρίνεια των προθέσεων της.

Κατά την άποψη μου, επι του παρόντος το καταφέρνει. 

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ιδιο επαθα κι εγω πριν μια 5 ετια περιπου οταν κατα τυχη ακουσα την Βανδη να τραγουδαει καποια αλλοδαπα τραγουδια σε φαση MTV unplugged σκηνικο και μου πεσανε τα σαγονια,λες και ακουγες αλλη φωνη...Αν βρειτε λινκ ριξτε το γιατι δεν βρηκα τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειμαι ενημερωμενος για τα τωρινα ή τελοσπαντων των τελευταιων χρονων καλλιτεχνικα βηματα της καλλιτεχνιδος,ως εκ τουτου θα ηταν ατοπη οποιαδηποτε θετικη ή αρνητικη αποψη γι αυτην.

Νομιζω ομως οτι θα ειχε ενδιαφερον(ισως με καινουριο θεμα αν δεν εχει συζητηθει)

η αποψη του φορουμ για το ποσο σημαντικη ειναι η ''συνεπεια'' ενος καλλιτεχνη στις επιλογες του απο το ξεκινημα της καριερας του,ασχετως κινητρων.

Απ την αλλη,ας το δουμε αναποδα..Ποσοι αραγε παρα το ''αποδεκτο'' τους ξεκινημα

το οποιο ισως και να ενθουσιασε,στην πορεια απογοητευσαν οικτρα?

Αυτοι αφοριζονται?

Πραγματικα δεν εχω γνωμη μιας και οσο μεγαλωνεις αντι για ασπρο μαυρο τα βλεπεις και λιγο γκρι αλλα...ειναι ωραιο να ανηκεις καπου,οπως και να το κανουμε.

Γενικα παντως,ας μην ξεχναμε το απλα ανθρωπινο:

Oσο μεγαλωνεις ηλικιακα,ωριμαζεις ισως και καλλιτεχνικα,βρισκεις νεους δρομους και καταλαβαινεις το ΠΟΥ ανηκεις τελικα...

Κι αυτο δεν ειναι μεμπτο.

 

edit:Μολις τo συζητησα με την συντροφο...Θελω συνεπεια... :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως δεν είσαι;

Δε διάβασες το thread?

Οχι,ειχα αγγλικα,χορο και μετα ταε κβο ντο,δεν προλαβα.

Δε μ ενδιαφερει η Αλεξια.

Μ ενδιαφερει μια κουβεντα σχετικα με την αξια της συνεπειας ενος καλλιτεχνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις να θελω να υπονοησω τιποτε , σε καμια περιπτωση, πολλες φορες η στασιμοτητα και η μανιερα ειναι αυτο που βαφτιζουμε "συνεπεια". I'm just sayin'.

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι,ειχα αγγλικα,χορο και μετα ταε κβο ντο,δεν προλαβα.

Δε μ ενδιαφερει η Αλεξια.

Μ ενδιαφερει μια κουβεντα σχετικα με την αξια της συνεπειας ενος καλλιτεχνη.

Κάνε καμιά αναζήτηση για θέματα περί Michael Jackson. 40 σελίδες είναι θα καλοπεράσεις.

Έχουμε κάνει διάφορες συζητήσεις τέτοιου τύπου κατά καιρούς και βγαίνουν ανάμικτα συμπεράσματα, αλλά το καλύτερο απ όλα είναι ότι δεν μπορούμε να κάνουμε τέτοιους διαλόγους ;D

 

Περί Αλέξιας πάντως, καλή χρυσή, αλλά το memory που βάλατε αρχή αρχή, δεν πάει πουθενά σε σχέση με άλλες εκτελέσεις που έχουν κάνει τόσες κ τόσες (πρόσεξε κανείς πως παίζει πιάνο ο Κορκολής εκεί; ) Το Spain μ άρεσε, κ οι νέες δουλειές που πάει να βγάλει ενδιαφέρουσες.

Κ το άσπρο μαύρο το τραγούδαγα μικρή, πλάκα είχε κ ας μην ήμουν φαν της ποπ Ελληνικής σκηνής. (Κ πως θα μπορούσα άλλωστε, Queen κ Michael Jackson άκουγα τότε :D )

 

Χωρις να θελω να υπονοησω τιποτε , σε καμια περιπτωση, πολλες φορες η στασιμοτητα και η μανιερα ειναι αυτο που βαφτιζουμε "συνεπεια". I'm just sayin'.

Μ αρέσεις  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου