Προς το περιεχόμενο

Απορια σχετικά με τις κινεζικες κιθαρες


xspeed77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

....το παπόρι απ' την Περσία....

 

Μάλλον το tanker από την Κίνα που θα σου φέρει το πετρελαιάκι από την Σαουδική Αραβία, στέκει κάπως καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 181
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Δεν νομίζω λαός που εδώ και 3,000 χρόνια δίνει μαθήματα φιλοσοφίας/διοίκησης να είναι δίκαιο να τον λοιδωρούμε τόσο χονδροειδώς. Η πλάκα είναι οτι δυνατοί δυτικοί λαοί σέβονται με το παραπάνω και μελετούν τους κινεζους/ασιάτες, όπως το ίδιο και κάνουν και οι ασιάτες, όπως το ίδιο κάνουν και οι σλαβικοί λαοί του "κέντρου", μόνο κάτι ψευτο-εξυπνάκηδες σαν και εμάς, μιλάνε τόσο εύκολα και με τόσο υποτιμητικά λόγια για τους κινέζους.

Επαναλαμβάνεις συνεχώς ότι αντιμετωπίζεις μια νοοτροπία που προσωπικά δεν την είδα πουθενά στο thread.

 

από τους Κινέζους,προσωπικά προτιμώ τους Ιάπωνες. (Στα @ σας, αλλά τους προτιμώ.) :)

Υποθέτω ότι προτιμάς το know how στο QC που έχουν σε σχέση ο ένας με τον άλλον.

Διαφορετικά δεν μπορείς να κατανοήσεις κανέναν τους καθότι μακριά από την ΔυτικοΕυρωπαϊκή κουλτούρα.

 

Όσο για τους CAV τα ίδια σε σχέση Αγλλίας/Αμερικής και Κίνας άκουγα στα audio fora πριν κάποια χρόνια. Τώρα κανείς δε λέει κουβέντα. Και τα CAV δεν είναι τίποτα μπροστά σε κάτι άλλες καταπληκτικές  Κινέζικες high end κατασκευές.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει...υπερβάλλω λίγο...αλλά δεν σου περνάει από το μυαλό? Είπαμε Κινέζοι είναι, όχι χαζοί ;D ;D

 

κατανοώ, οτι γαμάτο μπράτσο mapple, scalloped, standard sized, dual action truss rod, γαμάτα νερά, ξύλο, ήχο (ουσιαστικά συμπεριφέρεται σαν ηχείο λόγω scalloped, μπορώ άνετα να παίζω χωρίς ενισχυτή), αίσθηση, ευκολία παιξίματος, κτλ..... κλονίζουν την όλη κοσμοθεωρία σου, περί του "ότι πληρώνεις παίρνεις", και λυπάμαι για αυτό.

 

Τώρα περί εξυπνάδας, χαζομάρας, κτλ... ΠΟΣΟ ΚΑΝΕΙ ΤΟ LINUX? ΠΟΣΟ ΤΑ WINDOWS?

Γιατί το 1ο είναι τόοοοοσο πιο καλο και τόοοοσο πιο φθηνό? Ποιός είναι ο χαζός?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφορετικά δεν μπορείς να κατανοήσεις κανέναν τους καθότι μακριά από την ΔυτικοΕυρωπαϊκή κουλτούρα.

 

Συμφωνώ αγαπητέ μου. Απλά με τον Ιάπωνα,είχα πολλά περισσοτέρα να πώ από τον Κινέζο (για 5 χρόνια καθημερινής άμεσης επικοινωνίας στην εργασία μου.)

 

Όσο για τους CAV τα ίδια σε σχέση Αγλλίας/Αμερικής και Κίνας άκουγα στα audio fora πριν κάποια χρόνια. Τώρα κανείς δε λέει κουβέντα. Και τα CAV δεν είναι τίποτα μπροστά σε κάτι άλλες καταπληκτικές  Κινέζικες high end κατασκευές.

 

Δεν αμφιβάλλω. Απλά τον ανέφερα διότι με άφησε άφωνο η κατασκευή του,η ποιότητά του σε συνάρτηση με την τιμή κτίσης.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ αγαπητέ μου. Απλά με τον Ιάπωνα,είχα πολλά περισσοτέρα να πώ από τον Κινέζο (για 5 χρόνια καθημερινής άμεσης επικοινωνίας στην εργασία μου.)

Και αυτό γιατί ο Ιάπωνας εχει πολυετή έκθεση στην Δυτική κουλτούρα και επιρροή από αυτήν. Ο Κινέζος, όχι ακόμα.

 

Δεν αμφιβάλλω. Απλά τον ανέφερα διότι με άφησε άφωνο η κατασκευή του,η ποιότητά του σε συνάρτηση με την τιμή κτίσης.

Να μην πω ψέματα, και εγώ όταν είδα σε έκθεση την τροφοδοσία, ψύκτρες, πυκνωτές, μπόρνες, pots και δεν συμμαζεύεται για αυτά τα λεφτά, είχα μείνει λίγο ......... άναυδος  ;D

 

Δείτε και μερικές κατασκευές τους εδώ. Ήρεμα με την πιστωτική ....

http://www.china-highend-hifi.com/

 

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατανοώ, οτι γαμάτο μπράτσο mapple, scalloped, standard sized, dual action truss rod, γαμάτα νερά, ξύλο, ήχο (ουσιαστικά συμπεριφέρεται σαν ηχείο λόγω scalloped, μπορώ άνετα να παίζω χωρίς ενισχυτή), αίσθηση, ευκολία παιξίματος, κτλ..... κλονίζουν την όλη κοσμοθεωρία σου, περί του "ότι πληρώνεις παίρνεις", και λυπάμαι για αυτό.

Χαίρομαι για σένα...αλλά ατυχώς σε αυτή τη ζωή το ότι πληρώνεις παίρνεις, δεν δέχεται αμφισβήτηση. Σου εξήγησα τι συμβαίνει στον κανόνα και όχι στη (πιθανή) εξαίρεση...

Όποτε θές, στην επόμενη Νοιζ συγκέντρωση, που έρχονται πραγματικοί γνώστες και παιχταράδες (γιατί εγώ δεν είμαι), βάζουμε το μπράτσο σου δίπλα σε ένα Μoses ;)

για να μας φύγει η περιέργεια

 

Τώρα περί εξυπνάδας, χαζομάρας, κτλ... ΠΟΣΟ ΚΑΝΕΙ ΤΟ LINUX? ΠΟΣΟ ΤΑ WINDOWS?

Γιατί το 1ο είναι τόοοοοσο πιο καλο και τόοοοσο πιο φθηνό? Ποιός είναι ο χαζός?

Εγώ έχω Mac...και δέχομαι να συγκρίνουμε τις φορολογικές μας δηλώσεις ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα μου τα χαλάς Μάραθε. Πάλι υποτροπιάζεις.

Κράτα λίγο χαρακτήρα βρε παιδί μου. Καλά το πάμε μέχρι τώρα.

Αγνόησε τις Σειρήνες του καφενείου.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα μου τα χαλάς Μάραθε. Πάλι υποτροπιάζεις.

Αφού ξέρεις...ότι με τα λειτουργικά, είμαι ευαίσθητος.... 8)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορω να σου κανω δωρο ενα κινεζικο μπασο ?

Μόλις (μιλώ ειλικρινέστατα) μου έφερε η UPS ένα.

Αμερικάνικο όμως.

Όπως σου έχω πει επανηλλειμένα όμως, θέλω οπωσδήποτε να κατέβω να δω την έκθεσή σου. Με μεζεκλίκια παρέα.....

 

Τώρα που ανθίζουν τα κλαριά και βόσκουν οι γαϊδάροι, θα το κανονίσουμε.  ;)

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου