Προς το περιεχόμενο

300.000 Χιλιομετρα -5 ηπειροι με μηχανή.


vagelism

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε φιλε trolley..{Απο το ταξιδευω με τρολευ βγαινει αυτο? ;D}

 

Actually, οχι. Βγαίνει από μία παλαιότερη συζήτηση που είχα με ένα μέλος που έχει αποχωρήσει, και του έλεγα αστειευόμενος ότι όταν φτιάξει το δικό του φόρουμ, θα είμαι το πρώτο μέλος, αλλά με αυτό το nick. Δεδομένου ότι δεν έφτιαξε, θεώρησα ότι μπορώ να το χρησιμοποιήσω αλλιώς. Έχω πάντως να μπω σε τρόλευ πάνω από είκοσι χρόνια.

 

Ολα οσα εχεις πει προσπαθωντας να μας ψησεις για το δικιο σου θα μπορουσες να τα ειχες πει με μια προταση

ΔΕΝ ΤΑΥΤΙΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΒΡΙΣΚΩ ΜΕ ΤΑ ΤΑΞΙΔΙΑ και τερμα..

τι αναλυεις και ξανααναλυεις ρε φιλε...

και κοντρα αναλυση και δωστου ψυχαναλυση του ταξιδευτη.

Γουστα ειναι αυτα ΚΑΙ ΕΠΙΛΟΓΕΣ καλε μου φιλε.. Η γνωμη σου ειναι σεβαστη.Δεν προσπαθησε κανεις να σου επιβαλει τη δικη του.

Τη προοπτικη του προσπαθησε να σου εξηγησει.

 

Μα... μου αρέσει να γράφω.. Γράφω άλλωστε πολύ γρήγορα και δεν παίρνει τόσο χρόνο όσο φαντάζεσαι. Στο μεταξύ, εργάζομαι, δέχομαι και κάνω τηλεφωνήματα, απολαμβάνω τη συζήτηση, το καφεδάκι μου, τον Μεθήνη στο ράδιον... δεν είναι βασανιστική εμπειρία.

 

'Αλλωστε, έπρεπε να με ευχαριστείς, διότι το συγκεκριμένο θέμα θα είχε πάει άπατο (μετά από δύο-τρεις σελίδες** ευχολογίων και αυτο-ικανοποιητικών ονειρώξεων από ομοϊδεάτες, αν δεν ήμουν και εγώ να διατυπώνω αντιρρήσεις (και άλλοι βέβαια).

 

Πιστευεις ειλικρινα οτι οσα μας ειπες εμενα με επεισαν?εχοντας στο ενεργητικο μου ηδη 20 χωρες και εχοντας ξοδευσει πανω απο 30 χιλιαρικα σε ταξιδια.?

Ι dont think so..

 

Εσύ, πιστεύεις ειλικρινά ότι το κοινό που έχω υπ'όψιν μου όταν πληκτρολογώ είσαι εσύ; Κατ' αρχήν είναι γνωστό ότι όποιος έλληνας έχει ξοδέψει έστω και 30 ευρώ για κάτι, θεωρεί ότι δεν μπορεί να ακούει ότι τα πέταξε. Πόσο μάλλον τα... πόσα;;; (Άλλα της, οι εκπαιδευτικοί...).

 

 

** ενώ ετοιμαζόμουν να ποστάρω, είδα ότι το παραδέχεσαι και εσύ, για τις δύο-τρεις σελίδες.

 

Όχι, δεν έχει.

 

Και βέβαια δεν έχει. Ας σταματήσει αυτός ο γελοίος ισχυρισμός από όσους θέλουν απλώς να μας πουν τα δικά τους και να καθόμαστε σα βλαμμένα να χειροκροτούμε.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 172
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αλήθεια τώρα το κάνατε τεράστιο θέμα κ χωρίς λόγο.

Βαγγέλη, μάλλον κάποιοι θέλουμε να διαβάζουμε κ άλλες απόψεις ή να συζητάμε κ καμιά ακόμα :)

;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμ να ξέρεις πιο πολύ στα μικροκαυγαδάκια διαφόρων είναι που βαριέμαι, που τα κάνετε προσωπικά καυγαδάκια. Κατά τ΄ άλλα πάντα ευχαριστιέμαι να διαβάζω καλά δομημένες απόψεις από κόσμο που κάτι έχει να πει.

 

Ευχαριστώ για την ετοιμότητα κ ελαφρά εμπάθεια πάντως :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Αλλωστε, έπρεπε να με ευχαριστείς, διότι το συγκεκριμένο θέμα θα είχε πάει άπατο (μετά από δύο-τρεις σελίδες** ευχολογίων και αυτο-ικανοποιητικών ονειρώξεων από ομοϊδεάτες, αν δεν ήμουν και εγώ να διατυπώνω αντιρρήσεις (και άλλοι βέβαια).

 

Εσύ, πιστεύεις ειλικρινά ότι το κοινό που έχω υπ'όψιν μου όταν πληκτρολογώ είσαι εσύ; Κατ' αρχήν είναι γνωστό ότι όποιος έλληνας έχει ξοδέψει έστω και 30 ευρώ για κάτι, θεωρεί ότι δεν μπορεί να ακούει ότι τα πέταξε. Πόσο μάλλον τα... πόσα;;; (Άλλα της, οι εκπαιδευτικοί...).

 

 

 

Kαταρχην που εβγαλες αυτο το συμπερασμα..?οτι ανεβασα αυτο το thread για να κανω νουμερα???... ??? Αυτα ειναι δικες σου σκεψεις και κρατα τις για τον εαυτο σου.

Τωρα οσον αφορα το ρημα ΠΕΤΑΞΕ...ειναι προσωπικη σου γνωμη να σκεφτω? Εγω προτιμω. ..ΕΠΕΝΔΥΣΑ ....Σε εικονες που εσυ θα βλεπεις τη κυριακη το βραδυ στα ντοκυμαντερ του ΣΚΑι και θα κρινεις με την φραπεδια στο χερι και τα ποδια ανεβασμενα στο τραπεζακι ...η αγοραζοντας το Νατιοναλ geografic..να δεις τι υπαρχει παραεξω..

Αλλο πραγμα η ζηλια ...αλλο πραγμα η ζηλοφθονια my friend. και εσυ εισαι Ζηλοφθονος.  Να σου κανω και την  χαρη να σε ευχαριστησω λοιπον που ΜΟΥ εκανες 2500 views στο thread moy. Κονομησα παλι....

να σαι καλα ...και το καλοκαρι μην με καλεσεις  στο εξουχικο για φραπε και ταβλι! Θα ειμαι Βολιβια. ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Εyeprotocol: δεν υπαινίσσομαι κάτι, το αντίθετο μάλιστα. Το αν βρίσκεις περιφρονητικά "αστεία" όσα γράφω είναι δικό σου προβλημα.

 

Και εμένα μου αρέσω, αλλά δεν υπερβάλλω.

 

Αυτό ακριβώς είναι και το σφάλμα. Η γνώμη μου είναι πως όχι μόνο δεν συνειδητοποιείς πως υπερβάλλεις βάζοντας πάντα όλους σε έναν κοινό παρονομαστή - όπως το επίσης αστείο και μη στατιστικά βάσιμο "99.9%" υποδηλώνει - αλλά και πως η πολύ συνηθισμένη πορεία τέτοιων θρεντ όλα αυτά τα χρόνια περισσότερο αναλώνεται στην αυταρέσκεια της υπεροχής που υποδηλώνουν οι συνεχείς γραφόμενοι αφορισμοί, το πατρονάρισμα όλων όσων τολμούν να διαφωνήσουν και η θέληση να υπογραμμίζεις πάντα την τελευταία λέξη παρά βασίζεται στην ειλικρινή διάθεση για ήρεμη και γόνιμη συζήτηση. Αν συμφωνούσαμε σε όλα θα ήμασταν συνεχώς στάσιμοι, και δόξα τω Θεώ υπάρχουν πολλές διαφωνίες και μας διδάσκουν κάθε μέρα, αλλά δυστυχώς όχι οι στρατευμένες.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμ να ξέρεις πιο πολύ στα μικροκαυγαδάκια διαφόρων είναι που βαριέμαι, που τα κάνετε προσωπικά καυγαδάκια. Κατά τ΄ άλλα πάντα ευχαριστιέμαι να διαβάζω καλά δομημένες απόψεις από κόσμο που κάτι έχει να πει.

Το ίδιο και εγώ.

Επίση εγώ αποφεύγω τον αφ' υψηλού αφορισμό σε συζητήσεις που δεν συμμετέχω.

Όταν βαριέμαι, συνήθως απέχω.

Αν πάλι έχω σχόλιο για παρεκτροπή, το κάνω.

 

Ευχαριστώ για την ετοιμότητα κ ελαφρά εμπάθεια πάντως :)

Γιατί εμπάθεια; Διαπίστωση ήταν.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ειμαι Βολιβια. ;D ;D

 

Άμα θες, κάτσε και μόνιμα.

Καλό θα κάνεις.

 

@Εyeprotocol: δεν υπαινίσσομαι κάτι, το αντίθετο μάλιστα. Το αν βρίσκεις περιφρονητικά "αστεία" όσα γράφω είναι δικό σου προβλημα.

 

Πρόβλημα; Ποιο πρόβλημα;

(κατά το Crisis? What crisis?)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης εγώ αποφεύγω τον αφ' υψηλού αφορισμό σε συζητήσεις που δεν συμμετέχω.

 

+1

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(κατά το Crisis? What crisis?)

supertramp-crisis-what-crisis.jpg

Εξωφυλλάρα. Ο δίσκος, καλός.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου