Προς το περιεχόμενο

Αφαιρεση ουρεθανης απο την ταστιερα της baja μου


telemanic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπως προϊδεαζει και τιτλος...Γνωριζετε καποιον/ους ασφαλη/εις τροπους αφαιρεσης της ουρεθανης απο την ταστιερα της baja μου; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Θελεις να αφαιρέσεις τελείως το βερνίκι? (Δεν βλέπω το λόγο)

 

(Γενικώς πάντως, αυτό γίνεται με γυαλόχαρτο και υπομονή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφενος προτιμω την αισθηση του χωρις βερνικι ξυλου και αφετερου μου αρεσει το αισθητικο αποτελεσμα (με βερνικι ουτε σε 20 χρονια προκειται να ρελικαρει).

 

Απλα γυαλοχαρτο; Νουμερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις διαβρωτικό και σπάτουλα με πολλή πολλή προσοχή!!!!!

Διάβασε σωστά τις οδηγίες!

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις διαβρωτικό και σπάτουλα με πολλή πολλή προσοχή!!!!!

Διάβασε σωστά τις οδηγίες!

 

Να προτιμησω καποιο συγκεκριμενο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βερνίκι όμως δεν προστατεύει το ξύλο? (από υγρασία και τα λοιπά, λέω εγώ τώρα...). Καλύτερα να ενημερωθείς και για τις συνέπειες του εγχειρήματός σου πριν το κάνεις (αν υπάρχουν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με γυαλοχαρτο 120 αρχικά και μετα 150 και 320 στο τελος....αλλά προσοχή....και με υπομονη...ξέχνα αλλα χημικά όπως διαβρωτικά και χρήση σπάτουλας γιατί μάλλον δεν συνίσταται στην οργανοποιία αλλά στις ξυλοεργασίες τύπου κουφώματα και παλιές πορτες....και το τελευταίο που θές είναι ενα τσιπαρισμένο (ξεφλουδισμένο) μάνικα...

 

αλλά καλό μου παιδί.....ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ???? το μονο που θα καταφερεις ειναι για κανα 2 μήνες να έχεις ωραία αίσθηση στο χέρι και μετά μπόλικη λίγδα και ισως χάσεις κι αυτή την αίσθηση που ζητάς...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ???? το μονο που θα καταφερεις ειναι για κανα 2 μήνες να έχεις ωραία αίσθηση στο χέρι και μετά μπόλικη λίγδα και ισως χάσεις κι αυτή την αίσθηση που ζητάς...

 

 

 

+1 ;)

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με γυαλοχαρτο 120 αρχικά και μετα 150 και 320 στο τελος....αλλά προσοχή....και με υπομονη...ξέχνα αλλα χημικά όπως διαβρωτικά και χρήση σπάτουλας γιατί μάλλον δεν συνίσταται στην οργανοποιία αλλά στις ξυλοεργασίες τύπου κουφώματα και παλιές πορτες....και το τελευταίο που θές είναι ενα τσιπαρισμένο (ξεφλουδισμένο) μάνικα...

 

αλλά καλό μου παιδί.....ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ???? το μονο που θα καταφερεις ειναι για κανα 2 μήνες να έχεις ωραία αίσθηση στο χέρι και μετά μπόλικη λίγδα και ισως χάσεις κι αυτή την αίσθηση που ζητάς...

 

 

 

Δεν είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα αν ξέρεις να το κανεις έχεις τελειώσει σε 20 λεπτά. Υπέθεσα βέβαια ότι θα βάλει κανένα λαδάκι μετα. Κι εγώ ειμαι κατά στο να μπει σε περιπέτειες. Αυτό που θα έκανα θα ήταν να τρίψω μόνο το πίσω μέρος με συρματάκι ψιλό ή γυαλλόχαρτο 320. Έτσι μένει και το βερνίκι και έχεις και ωραία αίσθηση στο χέρι.

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου