Προς το περιεχόμενο

Greco les paul custom 1980


ierissiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Έκανες καλά που άλλαξες μαγνήτες.

 

Καλές οι γιαπωνέζες "εποχής" αλλά έχουν ένα θέμα με τους μαγνήτες. Έπρεπε να πας σε ακριβά μοντέλα για να δεις μια ποιότητα της προκοπής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον πανω σε αυτο το θεμα.Οταν πηρα τη δικη μου greco les paul js55 αλλαξα μαγνητες χωρις καν να την ακουσω και εβαλα tonerider. μετα απο λιγο καιρο ειπα να κανω μια δοκιμη. Οι tonerider Μου αρεσαν πολυ μα ειπα να δοκιμασω τους δικους της οι οποιοι ειναι οι screaming. Εκτοτε δε ξαναβγηκαν απο πανω της  ;D

και οι tonerider πουληθηκαν φυσικα.

Οσο για τη χρονολογια νομιζω κι εγω πως ειναι 90 και μαλλον οπως σου ειπα στο τηλεφωνο εχθες ειναι πατεντα αυτο που με ρωτησες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάξε λίγο στο google  για bolt on Greco και θα δείς ότι δεν είναι πατέντα.Τελικά απο ότι είδα και εγώ μάλλον του 90 είναι.

 

Tελικά βρήκα ποιό μοντέλο είναι.

ΕGC-550

solega ρίξε μια ματιά εδώ να δείς αυτό που σου έλεγα.

http://www.geocities.jp/visrds/mokuji2.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον πανω σε αυτο το θεμα.Οταν πηρα τη δικη μου greco les paul js55 αλλαξα μαγνητες χωρις καν να την ακουσω και εβαλα tonerider. μετα απο λιγο καιρο ειπα να κανω μια δοκιμη. Οι tonerider Μου αρεσαν πολυ μα ειπα να δοκιμασω τους δικους της οι οποιοι ειναι οι screaming. Εκτοτε δε ξαναβγηκαν απο πανω της  ;D

 

Αυτά είναι γούστα. Εμένα πέρασαν δύο Greco LP από τα χέρια μου (μια EG450 του 80 και μια custom 650 του 79 αν δεν κάνω λάθος) και σε καμία δεν με ικανοποίησαν οι μαγνήτες της...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιότατο το Clip και πολύ cool και το παίξιμό σου!  :D

 

Να σαι καλά.Και που να ακούσεις την άλλη Greco που έχω.! SA-450 1973 Όλα αυθεντικά πάνω της.Μoυ βγήκε ακριβά αλλά τα αξίζει τα λεφτά της με το παραπάνω.Ασε που δε τη βρίσκεις με τίποτα.Είναι πολύ σπάνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπειδή είμαι λίγο τεμπελάκος και βαριέμαι να ξαναστήνω κάρτες κλπ θα σου βάλω ένα λίνκ απο live που παίζω με αυτή.Αν και ο ήχος δεν είναι τέλειος μπορείς να πάρεις μιά ιδέα.

 

GRECO_SA-450.thumb.jpg.a093315d94c061c1d94e8d0c9d1635c3.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου