Προς το περιεχόμενο

cantaloupe island jam


rocka cola

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να σαι καλα ray και ευχαριστω για το σχόλιο.

Καποια παρατηρηση κατι γενικα που να βοηθησει στην βελτιωση της καταστασης?

Ασε μην λες για σκαφη γιατι εχω κοζαρει ενα heritage...μεγαλος πονος.

Με βλεπω στο μελλον με κανενα hagstrom η pearless(do i spell that right?) semi hollow.

 

 

Υ.Γ.

Σε οσους αρεσε ο ηχος η κιθαρα ειναι στρατοκαστερ ο ενισχυτης vox ac4 και το drive bbpreamp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πολύ καλή προσπάθεια για πρωτάρης...μπράβο σου. Φαινόταν βέβαια η διστακτικότητά σου σε ορισμένα σημεία, αλλά με τον καιρό και την μελέτη θα λυθείς.

 

Το βοξάκι είναι πραγματικό value for money. Το είχα κι' εγώ για κανά εξάμηνο, καθώς δεν μπορούσα να ανοίξω τον μεγάλο του αδερφό στην ένταση που το επιθυμούσα μέσα στο διαμέρισμα (voxac15h). Πήρα βέβαια ένα attenuator και το βοξάκι έφυγε...

 

Στη στρατ παίζεις στο neck? Δοκίμασε να παίξεις και μόνο με τον bridge... τον αποφεύγουν σχεδόν όλοι για τέτοια παιξίματα αλλά αν τον κουμαντάρεις δίνει έναν πραγματικά ωραίο και original ήχο. Άσε που τον βρίσκω και πιο responsive από τον neck (περισσότερες αρμονικές και αλλαγή στον ήχο ανάλογα με το πού/ πόσο χτυπάς με την πένα)

 

Keep up the good work!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

neck με κομμενο tone στο 3με4.θα το τσκεαρω και αυτο που λες με τον bridge.

next in line ειναι το so what.Θα κατσω να το μελετησω και να εφαρμοσω και 2-3 πραγματα παραπανω να δουμε πως θα παει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα πρίμα μην τα φοβάσαι... χρησιμοποίησέ τα προς όφελός σου. Δεν είναι ανάγκη να παίζεις με πολλά μπάσα και μαφλαρισμένα πρίμα για να ακουστείς και καλά jazz. Ο ενισχυτής σου έχει υπέροχα πρίμα και "κουδουνιστό" ήχο- χαρακτηριστικό των vox άλλωστε.

 

Εις το επόμενο κομμάτι σου λοιπόν  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω ολους για τα σχολια.

Θα ασχολιθω με το θεμα της παιχτικης "ανεσης" και ελπιζω το επομενο δειγμα

να ειναι βελτιομενο.

:D 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιο παιξιμο..............αυτο που θα το βοηθουσε ακομα περισσοτερο ειναι ισως μια σκαφατη κιθαρα.................ή λιγο περισσοτερα μπασα........... ;)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο παίξιμο. Μου άρεσε πολύ ο τρόπος που παίζεις το θέμα, αλλά και τα σόλα. Ρυθμικά είσαι άψογος, οι παύσεις σου σωστές, ο ήχος σου πολύ ωραίος, η φρασεολογία σου όμορφη. Νομίζω είναι ότι είναι η πρώτη φορά που γράφω μόνο θετικά. Έγινα fan :)

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου αρέσει έτσι όπως είναι. Ούτε άλλη κιθάρα, ούτε σφιγμένο το βρίσκω. Όσο για τις ροκ και blues καταβολές, δε χρειάζεται να δικαιολογείσαι. Βάλε κι άλλα βιμπράτα :)

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου