Προς το περιεχόμενο

Περιορισμένος χρόνος vs μελέτη κιθάρας


gadget

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω δεν ειχα πιασει κιθάρα για πολλααααα χρόνια και μου την βαρεσε πριν κανα 1,5 χρονο.

 

γυναικα - παιδι - δουλειά VS κιθάρα λοιπόν ....εραστητεχνικά

 

Δευτέρα εως Παρασκευή παιζω γυρω στις 7-8 ώρες ....αλλά το ΣΚ παίζω σιγουρα αλλο ενα 8 ωρο και ....κάτι κάνω,

υπάρχουν μαθήματα Online σε πολύ καλο επιπεδο νομιζω....καλυτερα δασκαλος βεβαια αλλά μια χαρα τα πας και με αυτά ;)

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ώρα για μελέτη μέχρι στιγμής τη βρίσκω...όπως είπα και πριν 1-1,5 ώρα μέρα παραμέρα κατί κανω με μικρή απόκλειση....οπότε δεν βλέπω λόγω να αλλάξει κάτι δραματικά για κανά χρόνο απο τώρα (εκτος αν κάνω επιτέλους κατι μαθήματα ισπανικών που το σκέφτομαι χρονια  ;) ;))

 

δεν τρελένομαι να μαθω arpeggios, tapping,ultra-fast picking σε στυλ vai-petrucci-satriani που έχω δεί σε πολλές αγγελίες να προσφέρουν.....

 

Καλά,αυτοί προσφέρουν..εσύ μπορείς; Huh?

Με αυτό εννοώ,πως κάθε πράγμα είναι στον καιρό του.Δε θα ξεκινήσεις μαθήματα και κατευθείαν θα σου δείξουν tapping,sweep picking ή ότιδήποτε.

Πρώτα μπουσουλάς,μετά περπατάς,μετά τρέχεις και -αν το έχεις- μετά πετάς. Wink

 

Σε αυτό συμφωνό απόλυτα... και το ξέρω ότι θέλει χρόνο, υπομονή και ταλέντο για το κατι παραπάνω.

 

Σας ευχαριστώ πάντως όλους για τις γνώμες... αφού υπάρχουν και άλλοι σαν και μένα που το καταφεράν γιατι να μην μπορέσω και εγώ... οποτε θα go for it και βλέπουμε!

 

Ήδη μαζεύω πληροφορίες για δασκάλους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 με 1,5 ωρα την ημερα μελετης ειναι παρα πολυ καλη αρκει ομως να μελετας και οχι να βλεπεις video στο youtube! ;D

βρες μεσω φιλων και γνωστων καποιο δασκαλο ο οποιος να ξερετε οτι μπορειτε να συνενοηθητε και οτι ειναι αποτελεσματικος στην δουλεια του!

ενας καλος δασκαλος θα σου βαλει οτι ξερεις σε μια ταξη και θα σου δωσει της καταλληλες γνωσεις για να πας μπροστα!

 

καλη αρχη!  ;)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου