Προς το περιεχόμενο

Social Network


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα διδάγματα της ιστορίας είναι πολλά και για τα περισσότερα οι δικοί μας αρχαίοι είχαν βγάλει συμπεράσματα.

 

Άμα είναι διδάγματα της Ιστορίας, πότε βρε πρόλαβαν οι δικοί μας οι αρχαίοι να βγάλουν και συμπεράσματα... αφού η Ιστορία (τουλάχιστον το κομάτι της στο οποίο αναφέρεσαι) έπεται των δικών μας αρχαίων;

 

Είναι μόνο ένα από τα πάμπολλα (που τα χώρεσες βρε θηρίο) αυθαίρετα και αφοριστικά συμπεράσματα που παραθέτεις. Τουλάχιστον, ξεκαθαρίζεις από την αρχή ότι - πλέον - δεν έχεις σχέση με την εκπαίδευση, αλλά επίσης ότι δεν έχεις δει τη ταινία. Και τα δύο θα βοηθούσαν τη συζήτηση, δε συμφωνείς;

 

 

Mea Culpa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 105
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αγαπητέ τρόλει το πρώτο σκέλος της απάντησής σου είναι καθαρή σοφιστία και νομίζω το αντιλαμβάνεσαι.

Για το δεύτερο σκέλος ,πιστεύω ότι τα όσα αφοριστικά και αυθαίρετα κατέθεσα ,φρόντισες να τα απορίψεις εξίσου αφθαίρετα και αφοριστικά  ;D

Οκ το θέμα ήταν για τη ταινία αυτή καθ αυτή κι εγώ τσίμπησα από κάποια πράγματα που ειπώθηκαν και βγήκα από τα αυστηρά πλαίσια του θέματος του ποστ.

Δεν υπάρχει χώρος και είναι και άτοπο να συνεχίσω τη συζήτηση από δω .

Στη διάθεσή σου και πάντα καλοπροαίρετα ,τη καλησπέρα μου  :)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ τρόλει το πρώτο σκέλος της απάντησής σου είναι καθαρή σοφιστία και νομίζω το αντιλαμβάνεσαι.

Για το δεύτερο σκέλος ,πιστεύω ότι τα όσα αφοριστικά και αυθαίρετα κατέθεσα ,φρόντισες να τα απορίψεις εξίσου αφθαίρετα και αφοριστικά  ;D

Οκ το θέμα ήταν για τη ταινία αυτή καθ αυτή κι εγώ τσίμπησα από κάποια πράγματα που ειπώθηκαν και βγήκα από τα αυστηρά πλαίσια του θέματος του ποστ.

Δεν υπάρχει χώρος και είναι και άτοπο να συνεχίσω τη συζήτηση από δω .

Στη διάθεσή σου και πάντα καλοπροαίρετα ,τη καλησπέρα μου  :)

 

Καλησπέρα και από 'μένα.

Δεν έκανες καλά πάντως να το εκτιμήσεις σα σοφιστεία. Μπορείς να το δεις και ως πάσα.

 

 

Mea Culpa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ίσως σε κάποια άλλη φάση του αγώνα να δεχθώ την ασίστ  ;D ,μη τραβήξουμε το θέμα στο ποιος ανακάλυψε την αμερική-ανάθεμα την ώρα και τη στιγμή, κακό χρόνο νάχει ο αλήτης  ;D- στο ποστ του ανθρώπου

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι επειδή δείχνει τα του Facebook αλλά επειδή δείχνει ένα πανεπιστήμιο και μια επιχειρηματική κοινωνία και ζωή την οποία η Ευρώπη ονειρεύεται και η Ελλάδα δεν θα φτάσει ποτέ. ΠΟΤΕ.

 

ναι αλλα αυτοι ουτε "συντροφους" εχουνε, ουτε ταβλι ,ουτε φραπεδιες...και δουλευουν και σαν λαλακες ενω σπουδαζουν .....

 

ουτε ζουνε στην ωραιοτεροι χωρα του κοσμου...αλλα σε μια χωρα που εχει 365 μερες το χρονο -40 βαθμους και πεφτουν,στην κυριολεξια, οι μυτες (ασε που για να παραγγειλεις ενα πιατο φαϊ χρειαζεσαι 6 πιστωτικες καρτες).

 

τι κι αν στα 20 χρονια τους γινονται εκατομμυριουχοι?

 

αφου δεν θα διορισθουν ΠΟΤΕ στο δημοσιο.

 

εξαλλου ολοι οι πλουσιοι ειναι φονιαδες των λαων Αμερικανοι.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα αυτοι ουτε "συντροφους" εχουνε, ουτε ταβλι ,ουτε φραπεδιες...και δουλευουν και σαν λαλακες ενω σπουδαζουν .....

 

ουτε ζουνε στην ωραιοτεροι χωρα του κοσμου...αλλα σε μια χωρα που εχει 365 μερες το χρονο -40 βαθμους και πεφτουν,στην κυριολεξια, οι μυτες (ασε που για να παραγγειλεις ενα πιατο φαϊ χρειαζεσαι 6 πιστωτικες καρτες).

 

τι κι αν στα 20 χρονια τους γινονται εκατομμυριουχοι?

 

αφου δεν θα διορισθουν ΠΟΤΕ στο δημοσιο.

 

εξαλλου ολοι οι πλουσιοι ειναι φονιαδες των λαων Αμερικανοι.

 

Βρε μπας και είσαι σύμβουλος του ΓΑΠ?  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Ορθοδοξία διδάσκει ότι η σωτηρία είναι Χάρη Θεού, και πρέπει να αφήνεσαι στο θέλημά του.

 

Ο Προτεσταντισμός διδάσκει ότι η σωτηρία έρχεται με τον ιδρώτα του ανθρώπου, και αυτός πρέπει να εργαστεί σκληρά για αυτήν.

 

 

Το ποιος έχει δίκιο θα φανεί όταν έρθει ο λογαριασμός. Προς το παρόν όμως, για τον συγκεκριμένο κύριο έχω να πω "Μηδένα προ του τέλους μακάριζε".

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα είναι διδάγματα της Ιστορίας, πότε βρε πρόλαβαν οι δικοί μας οι αρχαίοι να βγάλουν και συμπεράσματα... αφού η Ιστορία (τουλάχιστον το κομάτι της στο οποίο αναφέρεσαι) έπεται των δικών μας αρχαίων;

 

αυτό έλεγα και εγώ, μέχρι που διάβασα Θουκυδίδη (χωρίς να έχω μεγάλη επαφή με τα "τριτοδεσμίτικα"). Γενικώς, μάλλον είμαστε σε λούπα, μιας και όλο τα ίδια γίνονται. Τέλος offtopic, δεν έχω δει (ακόμα) την ταινία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου