Προς το περιεχόμενο

blue-non places


blue

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ξαναακούω. Μπράβο Πέτρο.

 

ξεκάθαρο ότι πρόκειται για fender champ, special edition (μα δεν το ακούς?είναι τόσο προφανές).

 

αυτό είναι το μόνο που με χαλάει στο κομμάτι. ΔΙΚΑΣΗΗΗΗΗΤΣΣΞΞΞΞΞ

 

 

Ασφαλώς πριν την ηχογράφηση θα έβγαινα στην ταράτσα.

 

οποιαδήποτε ταράτσα βολεύει ή θέλει ασφαλτόπανο-θερμομόνωση και δορυφορικά πιάτα νοβα?

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

 

οποιαδήποτε ταράτσα βολεύει ή θέλει ασφαλτόπανο-θερμομόνωση και δορυφορικά πιάτα νοβα?

 

...ακριβώς. αλλά.....ΠΡΟΣΟΧΗ!!! όχι Nova Full Pack ...οποιοδηποτε άλλο πακετο θα κάνει την δουλειά με προσωπική προτίμηση τα vintage (pro forthnet) οικονομικά πακέτα...δεν ξέρω γιατί αλλά οι τότε κεραίες έχουν ένα πολύ γλυκό και smooth response ....ίσως οι καινούριες να φτιάχνοντε στην Κίνα, ποιος ξέρει...

 

Το ασφαλτόπανο τώρα είναι γνωστό σαν κόλπο ιδανικό για μουσικές "την ψάχνω την δουλειά" από την εποχή που το πρωτοχρησιμοποίησε ο Λου Ρηντ στο "metal machine music"...μάλιστα ο Λου , πάντα μπροστά, είχε πάει ένα βήμα παραπέρα και είχε αλοιφτεί ολόκληρος με καυτή πίσσα κατά την διάρκεια των ηχογραφήσεων του εν λόγω έργου....το ότι πρόκειται για το άλμπουμ με τις περισσότερες επιστροφές στην ιστορία της δισκογραφίας κρίνεται ως άσχετο ή έστω ατυχές.

 

Δεν άκουσα το κομμάτι (2 λόγοι δεν μπορώ να ακούω μουσική στον υπολογιστή και φυσικά νομίζω - από τις περιγραφές - ότι ιδανικά αποτελεί αδιάσπαστο τμήμα του συνολικού event και όχι αυτόνομο μουσικό κομμάτι....και πάντα θέλουμε το ιδανικό σωστά?  ;D) αλλά ο Μπλου έχει πάρει προ πολλού την δική μου ψήφο εμπιστοσύνης η οποία είναι μόνιμη και αμετάκλητη.

check my website
https://www.mixingnik.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... θα έπρεπε να κρατούσε περισσότερο, ώστε να αναδειχθεί πιο έντονα μια αίσθηση ματαιότητας.

 

Εκτός και στο μεταξύ ήρθε...  ;D

 

"Αν είναι να μπω στο mood, τα 2 λεπτά μου είναι λίγα."

 

Καταρχάς, ευχαριστώ που μπήκατε στον κόπο να ακούσετε :)

 

Είναι από τις φορές που ήθελα να το ματώσω (γιατί με έπαιρνε ;D), αλλά μου ζητήθηκαν 2'. Ε, μου βγήκε 2:07 και το άφησα ("να τ' αφήσω?"). Στο concept album που θα κυκλοφορήσω 22/12/12 (μία μέρα μετά το nibiruTM), πιστεύω οτι θα χωρέσω πριν και μετά κάποιον πρόλογο και μία συνέχεια.

 

@pascal : ευχαριστώ πολύ :)

 

@LK : ομοίως.Κι εγώ θα ήθελα πολύ να υπάρχουν τέτοιες μουσικές (οχι το δικό μου, αλλά αυτά από τα οποία κλέβω για να φτιάχνω τα δικά μου) σε καθημερινούς χώρους και όχι εξεζητημένους μικρόκοσμους όπου όλα περνάνε, όπως εύστοχα περιγράφεις (και btw περιγράφεται και στην υπογραφή του matawan). Στον κόσμο που θα κυβερνήσω ο Alec Empire θα κάνει πρόγραμμα στις ψησταριές ;D ;D

 

@harilatron + bloody : ευχαριστώ. Για να λέμε και τη μαύρη αλήθεια, χωρίς GC δεν υπάρχει κομμάτι, μιας και στο συγκεκριμένο "πράμα" πουλάμε ήχο και όχι σύνθεση.

 

Αλήθεια έχεις δοκιμάσει να το ηχογραφήσεις με 1-piece ash tele? Ο συνδυασμός της με maple στο μπράτσο θα σου έδινε μια ιδιαίτερη ευκρίνεια στα πρίμα. Επίσης, εδώ είναι ξεκάθαρο ότι πρόκειται για fender champ, special edition (μα δεν το ακούς?είναι τόσο προφανές).

 

Το σκέφτηκα, αλλά υποψιάζομαι οτι στην έξοδο του GC δεν παίρνουμε όλα τα nuances από τις εγκάρσιες ταλαντώσεις λόγω συνέχειας στις καμπύλες των νερών του ξύλου. Προτίμησα 4 κομμάτια -συνειδητά- υποδεικνύωντας την ασυνέχεια στις ακμές του μη-υπερκύβου.Τωρα δεν ξερω επειδή είναι tbp μην μπρεδεύτηκα.

 

Μπράβο Πέτρο.

 

Μπράβο Μίλτο. Σε ευχαριστώ για τη συμμετοχή σου σε αυτό το θέμα και που έβαλες λεφτά για το γαλακτομπούρεκο που φάγαμε το 2006. Γειά σου χαιρετά, έτσι και έτσι, μουπόλιτα-μουπόλιτα.

 

 

Δεν άκουσα το κομμάτι (2 λόγοι δεν μπορώ να ακούω μουσική στον υπολογιστή και φυσικά νομίζω - από τις περιγραφές - ότι ιδανικά αποτελεί αδιάσπαστο τμήμα του συνολικού event και όχι αυτόνομο μουσικό κομμάτι....και πάντα θέλουμε το ιδανικό σωστά?  ;D) αλλά ο Μπλου έχει πάρει προ πολλού την δική μου ψήφο εμπιστοσύνης η οποία είναι μόνιμη και αμετάκλητη.

 

Αυτό είναι το πνεύμα που ζητάμε να προωθηθεί στον όμιλο εταιρειών μας. grafei blue?exei ka8izhma.

 

Ευχαριστώ και παλι για τον κόπο και την ανοχή σας :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πχιοτητα. Αλλα θα πρεπε ο Μπλου να γινει ινσταλεισο στο χωρο και να παιζει ζωντανα συνεχως καθ'ολη τη διαρκεια της εκθεσης, φορωντας μονο το αρωμα του. Δλδ ακουαβελβα.

 

edit: Εισαι φλουξους

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αναιρει το ενα το αλλο. Μπορεις να εισαι και τα δυο  ταυτοχρονα και να μη χανεις σε μυικη μαζα.

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου